کد خبر:۶۲۹۲
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۰ - ۲۰:۴۶
تعداد بازدید: 2422
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
افزایش بی‌ضابطه اجاره بها در آستانه نوروز
یکی از مشکلاتی که این روزها به دلیل گرانی اجاره بها بیش از گذشته مستاجران را با نگرانی مواجه کرده است، نبود چارچوب مشخص برای تعیین اجاره بها است
افزایش بی ضابطه اجاره بها و تعیین قیمت اجاره بدون اینکه مالکان، توجیه مناسبی برای آن داشته باشند از مشکلاتی است که در روزهای پایان سال گریباگیر مستاجران شده است.

به گزارش مهر، یکی از مشکلاتی که این روزها به دلیل گرانی اجاره بها بیش از گذشته مستاجران را با نگرانی مواجه کرده است، نبود چارچوب مشخص برای تعیین اجاره بها است و با وجودی که سازمان تعزیرات با مبنا قرار دادن تعیین قیمت براساس اجاره نامه قبلی قصد داشت تا افزایش افسار گسیخته اجاره بها را کنترل کند اما همچنان مستاجران با مراجعه به بنگاه های مسکن با قیمت های متفاوتی مواجه می شوند.

در واقع برخی از مالکان، بدون ضابطه و حتی بیش از نرخ تورم، اجاره بها را تعیین می کنند و در ماههایی که بازار اجاره رونق بیشتری دارد، قیمتها را بیش از ماههای دیگر تعیین می کنند، این در حالی است که حتی برخی از آپارتمانها شرایط مناسبی هم به نسبت قیمت تعیین شده ندارند.

یکی از مستاجران در غرب تهران در گفتگو با مهر گفت: هنوز دو ماه مانده به پایان سال، صاحبخانه اعلام کرد که باید 200 هزار تومان به اجاره اضافه کنید و مشخص نیست که این قیمت با چه معیاری محاسبه شد.

وی افزود: با وجودی که هنوز مرحله دوم هدفمندی اجرا نشده است و نرخ تورم سال آینده مشخص نیست اما صاحبخانه علت افزایش 200 هزار تومانی اجاره بها را تورم سال آینده می داند در حالی که این قیمتها بسیار بالاست و پرداخت آن برای ما دشوار است.

مستاجر دیگری هم با تایید این موضوع به مهر، گفت: ملاکی هم برای تعیین اجاره بهای یک آپارتمان وجود ندارد، بنابراین مالکان با مراجعه به بنگاههای املاک، هر رقمی را که بخواهند تعیین می کنند.

وی بیان کرد: دریافت حقوق براساس دستمزد تعیین شده دولت، حتی نمی تواند نیمی از اجاره بها را هم تعیین کند درحالی که صاحبخانه ما هم 200 هزار تومان به اجاره اضافه کرده است.

برچسب ها: مسكن ، اجاره بها ، گراني
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
مستاجر درمانده
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۰/۱۲/۰۷
0
0
نمیدانم این صاحبخانه ها که خودشان هم اجاره خانه نمیدهند زود گرانی ها را بهانه و براساس آن اجاره هایشان را تعیین میکنند اما کسی به فکر مستاجربیچاره نیست و ظاهرا" نه دولت حرفش خریدار دارد نه اتحادیه املاک چرا مثل 3 یا 4 سال قبل اعلام نمیکنند که سال 91 کسی حق اضافه کردن اجارهها را ندارد تا ما بفهمیم معنی عدالت رو که این همه میگن یعنی چه؟
مستاجر بيچاره
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۰/۱۲/۱۱
0
0
از دست اندركاران ، مسئولان ، دولت گرامي و هركسي كه در اين رابطه ميتواند به قشر مستاجر كه تقريبا" 90% آنهم جوانان تازه تشكيل زندگي داده هستند قبل از متلاشي شدن زندگي اين قشر كمك كنند تا سرو ساماني جدي بر رقم اجاره بهاي خانه ها داده شود اينجوري دل امام زمان(عج) هم راضي خواهد شد.
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: