کد خبر:۶۲۶۵
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۰ - ۲۰:۲۸
تعداد بازدید: 6347
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
نرخ‌هاي متفاوت اتاق‌ هتل‌ها و اعمال تخفيفات سليقه‌اي
همواره قيمت اتاق‌هاي هتل يکي از دغدغه‌هاي مسافران بوده و هست ولي از آنجايي که هيچ قانون يا تعرفه خاصي براي اعمال تخفيفات وجود ندارد و قيمت‌ها به صورت سليقه‌اي ارائه مي‌شوند
همواره قيمت اتاق‌هاي هتل يکي از دغدغه‌هاي مسافران بوده و هست ولي از آنجايي که هيچ قانون يا تعرفه خاصي براي اعمال تخفيفات وجود ندارد و قيمت‌ها به صورت سليقه‌اي ارائه مي‌شوند شاهد بوجود آمدن انواع نرخ‌ها با اسامي اول يا آخر هفته، نوروز و تابستان، پاييز و زمستان هستيم. 
 
هنگامي که وارد هتل مي‌شويم نمي‌دانيم که ممکن است با چه قيمت‌هايي روبه‌رو شويم. البته نه آنکه ندانيم به کدام هتل با چه درجه و ستاره‌اي قدم گذاشت‌ايم بلکه وجود نرخ‌هاي متفاوت در هتل‌ها سبب سردرگمي مسافران براي هزينه کرد اتاق‌ها شده چنانچه در قيمت اين نرخ‌ها در اول يا آخر هفته تفاوت مشهودي ديده مي‌شود.
 
 "کوروش زماني" مدير حساب‌داري يکي از هتل‌هاي 5 ستاره مشهد است که بخش رزرواسيون و پذيرش هتل نيز زير نظر او فعاليت مي‌کند. وي با اشاره به اين نکته که معمولا در روزهاي پر تردد سفر همچون نوروز و تابستان به دليل مشکلاتي که درخصوص تهيه بليط هواپيما بوجود مي‌آيد، مسافران ناچار مي‌شوند با آژانس‌ها و تورهايي که در اين روزها تعريف شده سفر کنند گفت: «در چنين روزهايي بيشتر هتل‌ها مملو از مهمانان آژانسهاي مختلف مي‌شود چنانچه 70 درصد از مهمانان ما نيز توسط آژانس‌ها تامين مي‌شوند.»
 
زماني در خصوص رزروهاي شناور و چارترهاي آژانسها و تخفيفاتي که براي آنها در نظر گرفته مي‌شود گفت: «قيمت پايه هتل‌ها در روزهاي عادي با تخفيف ارائه مي‌شود در حالي که در روزهاي پر مسافر همچون نوروز، قيمت واقعي هتل به عنوان قيمت پايه درنظر گرفته مي‌شود و گاه هتل بنابر استانداردهايي که در اختيار دارد مي‌تواند نرخ‌ آزاد خود را نيز ارائه دهد. البته براي تمام آژانس‌ها 15 درصد تخفيف در نظر گرفته شده که با توجه به سياست‌هاي کاري هتل‌دار اعمال مي‌شود.».
 
البته اين نرخ‌گذاري براي هتل‌ها به اينجا ختم نمي‌شود بلکه گاه نرخ اول هفته و آخر هفته نيز در فهرست قيمت‌هاي يک هتل جاي مي‌گيرد چنانچه نرخ آخر هفته بيشتر از اول هفته است. ولي به گفته زماني هيچ تعرفه خاصي براي افزايش يا کاهش اين قيمت‌ها وجود ندارد و هر هتل بنابر تفسير و صلاحديد خود نسبت به تغيير قيمت‌ها اقدام مي‌کند. در اين ميان ممکن است تخفيفات از 10 تا 30 درصد اعمال شود.
 
در اين ميان مي‌توان به چند نوع نرخ در هتل‌ها اشاره کرد هرچند اين نرخ‌ها بنابر گفته هتل‌داران از قيمت واقعي اتاق‌ها کمتر هستند ولي هنگامي که مسافر قصد اقامت چند روزه در يک هتل را دارد با چندين قيمت مختلف به واسطه روزهاي مختلف روبه رو مي‌شود و اين مي‌تواند بي اعتمادي مسافر را به همراه داشته باشد.
 
زماني با اشاره به آنکه نرخ اتاق‌ها ثابت ولي تعاريف تخفيفات ارائه شده متفاوت است گفت: «در طول سال با توجه به شرايط فصلي نرخ‌هاي متفاوت ارائه مي‌شود. دراين ميان علاوه بر 15 درصد تخفيف، براي آژانس‌ها امکانات ديگري نيز در نظر مي‌گيريم. به طور مثال براي آژانس‌هايي که برند آنها جاي خاصي در ميان مسافران دارد  امکانات خاصي را مد نظر قرار مي‌دهيم چنانچه اگر در فصول مختلف تا سقف‌هاي مشخص شده مسافر بياورند تخفيفات بيشتري براي آنها اعمال مي‌کنيم که به تورآورنده تعلق مي‌گيرد.»
منبع: خبرگزاري ميراث فرهنگي
برچسب ها: هتل ، تخفيف
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
نسرين
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۷
0
0
با سلام خوب حالا شما نگفتيد چه كنيم كه از تخفيفهاي شما بهره ببريم آيا ميتوانيم ما كه يك خانواده چهار نفره هستيم از تخفيفات شما بهره مند گرديم
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: