کد خبر:۶۲۵۰
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۰ - ۲۲:۰۶
تعداد بازدید: 3113
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
پرخاشگری شوهران، زنان را افسرده می‌کند
یک پژوهش جدید توسط روان‌شناسان نشان می‌ دهد یکی از دلایل افسردگی در زنان می‌تواند حاصل زندگی کردن با شوهران عصبانی، پرخاشگر و تندخو باشد.
یک پژوهش جدید توسط روان‌شناسان آمریکایی نشان می‌ دهد یکی از دلایل افسردگی در زنان می‌تواند حاصل زندگی کردن با شوهران عصبانی، پرخاشگر و تندخو باشد.

به گزارش سینا به نقل از‌ام اس ان بی‌سی، روان‌شناسان دانشگاه میسوری طی یک تحقیق که سه سال به طول انجامید از ۴۱۶ زوجی که تازه ازدواج کرده‌ بودند تعامل سه سال زندگی مشترکشان را به صورت رندوم و با اجازه زوجین فیلمبرداری کردند و بهترین تعامل و بد‌ترین تعامل‌ها را به صورت فیلمی ۲۰ دقیقه‌ای تهیه کردند.

در این نوار ویدئویی دو نوع رفتار شامل رفتار ضد اجتماعی و رفتارهای پرخاشگرانه مورد توجه و بررسی قرار گرفت. شرکت کنندگان در ابتدای این پژوهش هیچ علائمی از افسردگی نداشتند.
محققان با اشاره به این مطلب اعلام کردند که عکس این امر یعنی تاثیر خشم زنان در افسردگی شوهران صدق نمی‌ کند. بعلاوه رفتار گرم و مثبت از جانب شوهران، تاثیر منفی رفتارهای خصمانه آن‌ها را کاهش می‌‌دهد.

دکتر کریستین پرولکس، محقق دانشگاه می‌سوری در این باره خاطرنشان کرد: خشونت شوهران به میزان قابل توجهی، علائم افسردگی را در همسران آن‌ها افزایش می‌‌دهد.

به این ترتیب پس از تنها ۳ سال زندگی مشترک هرچه این رفتارهای خصمانه و ضد اجتماعی در شوهران بیشتر باشد، ‌علائم افسردگی در همسر وی تشدید می‌‌شود.
برچسب ها: پرخاشگری ، افسرده
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
انتشار یافته: ۲
reeda
|
UNITED KINGDOM
|
۰۳:۲۴ - ۱۳۹۰/۱۱/۲۵
0
0
na baba?????????????!!!!!!!!!!!!!
جوجو
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۰/۱۲/۰۱
0
0
عكس با متن همخواني ندارد. در اين عكس زن بيشتر حالت پرخواشگري دارد
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: