کد خبر:۶۲۳۵
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۰ - ۲۱:۳۲
تعداد بازدید: 2419
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
کلاهبرداری اینترنتی در فضای وب رو به فزونی است
قانون طلایی برای جلوگیری از فریب خوردن توسط فیشینگ این است که هرگز بر روی لینک های موجود در متن نامه کلیک نکنیم
یک کارشناس نرم افزار رایانه معتقد است: کلاهبرداری اینترنتی در فضای وب رو به افزایش بوده است.

یاسر قربانی در گفتگو با مهر افزود: کاربران اینترنت به موازات توسعه فناوری اطلاعات در معرض معضلی به نام حملات سایبری هکرها قرار گرفته اند که در این حملات، اطلاعات شخصی و بانکی کاربران به روش های مختلفی مانند ایمیل با خطر سرقت مواجه است.

وی اظهار داشت: شبکه های اجتماعی، سایت های حراجی و درگاه های پرداخت آنلاین نمونه ای از ابزارهای الکترونیکی ارتباطات هستند و در اصطلاح رایانه، فیشینگ عملی مجرمانه در جهت دسترسی غیر قانونی به اطلاعات حساس و مهم همچون نام کاربری، رمز عبور افراد و جزییات کارت های اعتباری از طریق قابل اعتماد نشان دادن ارتباط الکترونیکی است.

قربانی بیان داشت: فیشینگ در زمینه امنیت رایانه‌ ای به تلاش برای سرقت و دستیابی به اطلاعات حساس افراد مانند نام کاربری، کلمه عبور و اطلاعات کارتهای اعتباری به‌وسیله جازدن خود به جای یک وبگاه معتبر گفته می‌شود.
 
مواظب فیشینگ ها باشیم

وی با اشاره به اینکه همه روزه درباره نامه های الکترونیکی دروغین یا تقلبی چیزهایی می شنویم اظهار داشت: این نامه های دروغین که وسیله فریب هستند از یک آدرس اینترنتی قانونی و با یک خواسته موجه برای اشخاص ارسال می شوند.
 
قربانی گفت: قانون طلایی برای جلوگیری از فریب خوردن توسط فیشینگ این است که هرگز بر روی لینک های موجود در متن نامه کلیک نکنیم و همواره چنین ایمیلی را بلافاصله پاک کرده و پس از آن قسمت trash را خالی کنیم تا از کلیک اتفاقی بر روی آن جلوگیری کنیم.

این کارشناس نرم افزار گفت: افرادی که از به مخاطره افتادن حساب خود وحشت دارند و می خواهند اطلاعات خود را تایید کنند باید یک صفحه جدید باز کرده و نشانی وب سایت واقعی را در محل آدرس مرورگر وارد کنند.
 
ایمیل‌های فیشینگ با لوگوها و تیترهای رسمی

وی افزود: ایمیل‌های فیشینگ دارای لوگوها و تیترهای رسمی از بانکها یا موسسات مالی معتبر بوده و حاوی درخواست ارائه اطلاعات شخصی و حساس هستند. سازندگان این ایمیل‌ها معمولاً برای رسمی جلوه‌ دادن بیشتر فعالیت‌‌های خود، لینکی از سایتی با ظاهری آراسته و رسمی به ایمیل‌های خود اضافه می‌کنند.

قربانی گفت: برای ایمن کردن خود در برابر حملات فیشینگ بهترین و کام‌ل ترین راه، استفاده از ویروس‌ یاب‌ها و برنامه‌های امنیتی به روز است.
 
وی افزود: برای مقابله با فیشینگ و محفوظ ماندن از این تهدید سایبری، به شهروندان توصیه می شود به نام ارسال کننده ایمیل و لینک درون پیام بسیار دقت کنند و این نکته را در نظر داشته باشند که هرگز بانکی با این شیوه از کاربران حساب خود تاییدیه و اطلاعات نمی‌گیرد.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: