کد خبر:۶۲۲۷
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۸:۰۰
تعداد بازدید: 2270
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
نرخ سود علي‌الحساب اوراق مشاركت قبلي‌هم 20درصد شد
اشخاصي كه تا قبل از پانزدهم بهمن ماه امسال اوراق مشاركت با نرخ‌هاي سود كمتر از 20درصد خريداري كرده‌اند،مشروط به موافقت ناشر از تاريخ ياد شده نرخ سود علي‌الحساب اوراق آنها 20 درصد محاسبه و به آنان پرداخت خواهد شد

مدير كل اعتبارات بانك‌مركزي از تصميمات گرفته شده ازسوي اعضاي شوراي پول و اعتبار مبني بر افزايش نرخ سود علي‌الحساب اوراق مشاركت قبلي تا سقف 20درصد خبر داد.

به گزارش موج به نقل از روابط عمومي بانك مركزي، سيدعلي اصغر ميرمحمد صادقي اعلام كرد :اشخاصي كه تا قبل از پانزدهم بهمن ماه امسال اوراق مشاركت با نرخ‌هاي سود كمتر از 20درصد خريداري كرده‌اند،مشروط به موافقت ناشر از تاريخ ياد شده نرخ سود علي‌الحساب اوراق آنها 20 درصد محاسبه و به آنان پرداخت خواهد شد.

اين گزارش افزود: بنابراين توصيه اكيد داريم ، دارندگان از ارائه اوراق قبلي به بانكها خودداري كنند.
وي با اشاره به سودآوري بالاي طرحهاي مشمول انتشار اوراق مشاركت گفت: به احتمال بسيار زياد برخي از طرحها و ناشرين در سررسيد نهايي اوراق تا چند درصد سود بالاتر نيز به عنوان سود قطعي پرداخت خواهند كرد.

مدير كل اعتبارات بانك مركزي افزود: در دهه فجر امسال يكي از ناشرين غيردولتي(شهرداري مشهد)2تا 2.5 درصد بالاتر از سود علي الحساب به دارندگان اوراق خود سود پرداخت خواهد كرد.
مير محمد صادقي همچنين افزود: براساس قانون، بانكهاي دولتي، دستگاه هاي منتشر كننده اوراق مشاركت و شركت‌هاي وابسته به آنها از خريد دسته اول مشاركت منع شده‌اند، اما خريد آن براي بقيه اشخاص حقيقي و حقوقي منع قانوني ندارد.

وي با اشاره به تقاضاي ناشران و استقبال خوب مردم از خريد اوراق مشاركت با نرخ جديد 20درصد اظهار داشت: بزودي چند نوبت اوراق مشاركت جديد عرضه خواهد شد.
مديركل اعتبارات بانك‌مركزي گفت: تا پايان امسال 175 هزار ميلياردريال اوراق مشاركت و گواهي سپرده عام با نرخ سود حداقل 20درصد منتشر و عرضه مي‌شود.

ميرمحمدصادقي افزود: 111هزار ميليارد ريال از اين اوراق در سه بخش دولت، شهرداريها و بانكها منتشر مي‌شود و 63هزار ميليارد ريال هم به صورت گواهي سپرده عام منتشر و عرضه خواهد شد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: