کد خبر:۶۲۲۴
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۰ - ۲۱:۴۲
تعداد بازدید: 4330
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
مصرف مداوم قهوه از ابتلا به بیماری‌های کبدی جلوگیری می‌کند
تحقیقات این پزشکان نشان داد که، مصرف قهوه به دلیل کافئین، برای دوره‌های طولانی به کاهش ابتلا به سیروز کبدی به ویژه در بیماریان دارای کبد چرب ناشی از علت غیرالکلی، کمک می‌کند
تحقیقات جدید پزشکان موسسه پزشکی بروک آرمی در آمریکا، حاکی از آن است که مصرف قهوه برای دوره‌های طولانی به کاهش ابتلا به سیروز کبدی کمک می‌کند. سیروز کبدی بیماری مزمن است که به تغییر شکل کبد منجر می‌شود و بر اثر آن نرمی و نفوذ پذیری کبد از بین می‌رود و در عملکرد و ساختمان کبد وقفه ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری سینا به نقل از پرایوت ام‌دی لب، مدتی است که دانشمندان تاثیر مصرف منظم قهوه را بر روی بسیاری از بیماری‌ها مورد سنجش قرار می‌دهند و در اکثر این تحقسقات مشخص شده که مصرف قهوه به درمان بسیاری از بیماری‌ها کمک می‌کند.

اما اکنون دانشمندان سعی دارند تاثیر مصرف قهوه را بر بیماری‌های کبدی دریابند. تحقیقات این پزشکان نشان داد که، مصرف قهوه به دلیل کافئین، برای دوره‌های طولانی به کاهش ابتلا به سیروز کبدی به ویژه در بیماریان دارای کبد چرب ناشی از علت غیرالکلی، کمک می‌کند.

بر پایه این گزارش، افزایش مداوم بیماران دیابتی و چاق در ۲۰ سال گذشته سبب گسترش بیماریهای کبد چرب غیرالکلی شده است که عامل نخست ابتلا به بیماریهای کبدی در آمریکا به ویژه هپاتیت B و C به شمار می‌رود.

بر اساس تحقیقات جدید، نوشیدن منظم قهوه به کاهش ابتلا به سیروز کبدی کمک می‌کند.
پژوهشگران هم اکنون در حال محاسبه میزان کافئین لازم برای دستیابی به نتایج خوب سابق و کاهش بروز سیروز کبدی هستند.

این تحقیقات تاییدی بر تحقیقات بیشمار گذشته است که نشان می‌دهد قهوه از ابتلا به بیماریهای کبد جلوگیری و احتمال ابتلا به سیروز کبدی را کاهش می‌دهد.

تحقیقات جدید همچنین نشان می‌دهد که قهوه سطح هورمون استروژن در زنان را تغییر می‌دهد و این میانگین بر اساس‌نژاد زنان متفاوت است.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: