کد خبر:۶۲۰۰
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۰ - ۲۰:۵۴
تعداد بازدید: 4975
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
فروش انفجاری کتاب فرماندار آریزونا پس از مشاجره با اوباما
در حقیقت مشاجره این فرماندار با رییس جمهوري آمریکا در فرودگاه فونکس به رشد 522 درصدی فروش این کتاب منجر شد.

کتاب ژان برور به دلیل مشاجره او با اوباما رییس جمهوری آمریکا، فروشی برق آسا را تجربه کرد.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران به نقل از فاکس نیوز، فروش کتاب «عقرب هایی برای صبحانه» نوشته «ژان برور» فرماندار جمهوری خواه ایالت آریزونا از چهارشنبه و پس از مشاجره او با اوباما، ظرف دو روز به کتاب شماره 7 در فهرست کتاب های پرفروش آمازون بدل شد.

این کتاب 240 صفحه ای جمعه نیز به فهرست «کتاب های تکان دهنده» آمازون راه یافت. این لیست معرفی کننده کتاب هایی است که ظرف 24 ساعت بیشترین فروش را در این سایت به خود اختصاص داده اند. در حقیقت مشاجره این فرماندار با رییس جمهوري آمریکا در فرودگاه فونکس به رشد 522 درصدی فروش این کتاب منجر شد.

این کتاب علاوه بر این هم در بخش کتاب های علوم سیاسی و اجتماعی، بخش زندگینامه و خاطرات و هم در بخش تاریخ سایت آمازون کتاب رده اول محسوب می شود.

این کتاب که با عنوان کامل «عقرب هایی برای صبحانه : مبارزه من علیه منافع ویژه، رسانه های لیبرال و سیاستمداران بدبین به امنیت مرزهای آمریکا» منتشر شده، به وسیله انتشارات «برودساید بوکز» از اول نوامبر 2011 یعنی بیش از یک سال پیش به بازار آمده است.

گفتگوی ناخوشانید فرماندار آریزونا با اوباما نتیجه ناخشنودی اوباما از یک بخش این کتاب بود که در آن نشست بین دو گروه از اعضای کاخ سفید در سال 2010 توصیف شده است.

خانم برور درباره این مشاجره به خبرنگاران گفت:این کتاب همان است، که هست و از او خواستم تا این کتاب را بخواند. اما او گفت بخش هایی از آن را خوانده است.

فرماندار آریزونا سپس در شبکه خبری فاکس نیوز ظاهر شد و رییس جمهوری را برای اینکه از نحوه توصیف او از نشستی که در سال 2010 در کاخ سفید برگزار شده بود ناراحت شده، «نازک نارنجی» خواند.

در آن بخش از کتاب که اوباما از آن ابراز دلخوری کرده بود؛ خانم برور مکالمات حضار این نشست با اوباما را به سخره گرفته و نوشته است حرف های رییس جمهوری با لحنی بیان می شد که انگار او دارد برای دختر بچه ای که روی زانویش نشسته است، سخنرانی می کند.

رییس جمهوری آمریکا نیز پس از گفتگوی فرماندار آریزونا با شبکه فاکس نیوز، روز پنج شنبه در مصاحبه ای تلویزیونی، این مشاجره را یک حادثه خواند که کنترل آن از دست خارج شده بود.

تصویری که خانم برور با انگشت رییس جمهوري را مخاطب قرار داده و با او مشاجره می کند، از دلایل پراهمیت شدن این گفتگو است. اوباما این تصویر را تبلیغی خوب برای جمهوریخواهانی خواند که با او رقابت دارند. با این حال به گفته فرماندار، علت اصلی گفتگوی او با رییس جمهوري دعوت از او برای بازدید از مرزهای مکزیک بود، که ابراز دلخوری اوباما آن را به یک مشاجره تبدیل کرد.

این در حالی است که پیش درآمد کتاب «عقرب هایی برای صبحانه» به قلم سارا پلین، فرماندار پیشین آلاسکا و نامزد پیشین جمهوری خواهان برای معاونت ریاست جمهوری دوره پیش این کشور نوشته شده است.

 

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: