کد خبر:۶۱۸۸
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۸:۵۳
تعداد بازدید: 3214
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
تاثیر قیمت سکه بر ترویج ازدواج های موقت
افزایش قیمت سکه دلمشغولی مردانی که قصد ازدواج داشته را بالا برده و بهانه ای مناسب برای مردانی شده است که تمایل چندانی هم به ازدواج نداشتند
روانشناس و مشاور خانواده گفت: افزایش قیمت سکه و تاکید خانواده ها بر مهریه ‌های بالا سبب گرایش مردان به ازدواج های موقت می‌شود.
 
علی اصغر کیهان نیا درگفتگو با خبرنگار مهر با بیان این که تغییرات دائمی و روزمره قیمت سکه خانواده هایی که فرزندان آنها قصد ازدواج دارند را دچار سردرگمی و تردید کرده است گفت: به دلیل افزایش نرخ سکه مهریه های دختران که بیشتر بر اساس سکه مشخص می شود نیز ناخواسته افزایش پیدا کرده است و در نتیجه مردان که تمایل چندانی نیز به ازدواج نداشته اند از ازدواج منصرف می شوند.

وی ادامه داد: متاسفانه در میان خانواده های متوسط مهریه های 500 تا 700 سکه ای رسم است در میان خانواده های متدین و فرو دست زیر 200 سکه به عنوان مهریه تعیین می شود که در حال حاضر معادل ریالی آن دوبرابر چند ماه گذشته شده است.

این مشاوره خانواده معتقد است: افزایش قیمت سکه دلمشغولی مردانی که قصد ازدواج داشته را بالا برده و بهانه ای مناسب برای مردانی شده است که تمایل چندانی هم به ازدواج نداشتند.

وی افزایش سکه را سبب اختلاف افکنی در میان خانواده های ایرانی دانست و گفت: دردسر کمتر،رضایت از وضع موجود تشریفات، مهریه و دست و پا گیری زندگی متاهلی بهانه مردان برای فرار از ازدواج است و زنان نیز استقلال مالی را دلیل تاخیر در ازدواج عنوان می کنند.

برچسب ها: سكه ، ازدواج موقت
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: