کد خبر:۶۱۵۷
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۰ - ۲۱:۰۹
تعداد بازدید: 2505
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
خانواده‌هایی که ۲دختر دارند شادترند
ایده آل اکثر والدین داشتن یک دختر و یک پسر است اما بر اساس نتایج تحقیقات جدید روان‌شناسان دانشگاه آکسفورد در آمریکا، بهترین حالت برای برقراری آرامش در خانواده داشتن دو دختر است.

ایده آل اکثر والدین داشتن یک دختر و یک پسر است اما بر اساس نتایج تحقیقات جدید روان‌شناسان دانشگاه آکسفورد در آمریکا، بهترین حالت برای برقراری آرامش در خانواده داشتن دو دختر است.
 
به گزارش سینا به نقل از رویترز، در این یافته که باعث تعجب بسیاری از والدین شده، محققان متوجه شدند دو فرزند دختر به احتمال کمتری با یکدیگر به مشکل بر می‌‌خورند، با یکدیگر رفتار بهتری دارند و به ندرت والدین خود را آزار می‌ دهند.

این روان‌شناسان ادعا کردند، فرزندان دختر راحت ‌تر با هم کنار می‌‌آیند، توجه بیشتری به یکدیگر داشته و اعتماد بیشتری به والدین خود دارند.

اما بیشتر شدن تعداد دختران نه تنها شرایط را بهتر نمی‌ کند، بلکه ممکن است به فاجعه بیانجامد. تحقیقات نشان می‌‌دهد خانواده ‌هایی که دارای ۴ فرزند دختر هستند مشکلات بیشتری برای کنترل دعوا‌ها و مشکلات بین اعضای خانواده دارند.

محققان مطالعاتی را روی ۲ هزار ۱۱۶ زوج که دارای فرزندان زیر ۱۶ سال بودند انجام دادند تا به بهترین ترکیب فرزندان برای رسیدن به آرامش در خانواده پی ببرند.

میزان شادی و رضایت از زندگی در بین خانواده‌هایی که دارای ۲ دختر هستند بیشترین میزان است. اما بر عکس پدر و مادرهایی که دارای ۴ فرزند دختر هستند به طور متوسط باید هر روز ۴ دعوای خانگی را حل و فصل کنند.

در مجموع پدران و مادرانی که دارای ۴ فرزند با هر جنسیتی باشد با احتمال بیشتری نسبت به خانواده‌های دیگر در زندگی خود با مشکل روبه رو هستند. با افزایش تعداد فرزندان، والدین فرصت کافی برای نگهداری از فرزندانشان ندارند و نمی‌توانند زمان را به طور مساوی بین همه فرزندانشان تقسیم کنند.

بعد از دو دختر، ایده ‌آل‌‌ترین ترکیب برای خانواده داشتن یک پسر و یک دختر است. تقریبا ۸۶ درصد از والدین دارای دو فرزند با جنسیت مخالف اعلام کردند یک خواهر و برادر رابطه خوبی با یکدیگر دارند و دوستان خوبی برای یکدیگر در دوران کودکی هستند.

خواهر و برادر‌ها معمولا به ندرت با یکدیگر بر سر مسائلی مانند اسباب ‌بازی ‌ها و مانند آن درگیری پیدا می‌ کنند. اما بعد از آن‌که آن‌ها بزرگ‌تر شدند نکات مشترک کمتری با یکدیگر پیدا می‌‌کنند و ممکن است دیگر مانند گذشته با یکدیگر رابطه نداشته باشند.

سومین ترکیب محبوب در بین والدین، داشتن دو پسر است. والدین معتقدند پسر‌ها به یکدیگر توجه زیادی نشان می‌‌دهند و دوستان خوبی می‌‌شوند، اما بعد از آن‌ که آن‌ها بزرگ می‌ شوند اعتماد آن‌ها به پدر یا مادر کمتر می‌ شود.

محققان با در نظر گرفتن فاکتورهایی مانند راحت بودن نگهداری از آن‌ها، سازگاری با یکدیگر و مواردی از این دست بهترین ترکیب فرزندان را در یک خانواده به ترتیب از بهتر به بد‌تر مشخص کردند.

برچسب ها: دختر ، شادي
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: