کد خبر:۶۰۹۸
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۰ - ۰۸:۰۳
تعداد بازدید: 2527
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
امام جمعه گرگان: حجاب در جامعه در حال کمرنگ شدن است
حجت الاسلام محمد قاسم لیوانی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران گرگانی افزود: عقیده ندارم که حجاب را اجباری کنیم زیرا اگر اجبار در كار باشد، روزی كه بخواهند از ایران بروند، بلافاصله روسری و حجاب خود را بر می دارند
حجت الاسلام لیوانی:
حجاب در جامعه در حال کمرنگ شدن است
گرگان - خبرگزاری مهر: خطیب جمعه موقت گرگان گفت: متاسفانه مقوله حجاب در جامعه در حال کمرنگ شدن است و باید کاری کنیم که حجاب یک امر اعتقادی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد قاسم لیوانی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران گرگانی افزود: عقیده ندارم که حجاب را اجباری کنیم زیرا اگر اجبار در كار باشد، روزی كه بخواهند از ایران بروند، بلافاصله روسری و حجاب خود را بر می دارند.
 
وی اظهار داشت: تا زمانی که حجاب اجباری است این امر محقق نمی شود و باید تمام وسایل ارتباط جمعی، وعاظ، خطبا و پدر و مادر حجاب را تبلیغ کنند.
 

وی به واقعه کشف حجاب اشاره و اضافه کرد: رضاخان به دستور اربابان خود دستور داشت کشف حجاب کند و به یکی از ضروریات اسلام دهن کجی کند.

حجت الاسلام لیوانی بیان داشت: حجاب برای مردان و زنان یک امر مسلم است و باید موازینی که در قرآن شرح داده شده است، مورد تاکید قرار گیرد.

امام جمعه موقت گرگان با گرامیداشت شهدای هویزه گفت: 16 دیماه سال 59 عده ای دانشجویان برای دفاع از کشور و میهن اسلامی به هویزه رفتند و به شهادت رسیدند.

وی به واقعه 19 دیماه قم اشاره کرد و گفت: 19 دیماه یادآور قیام مردم قم است و وقتی مقاله ای علیه امام راحل در روزنامه های آن زمان نوشته شد، مردم قم قیام کردند و این حرکت طلیعه ممبارزات دیگری شد که ختم به انقلاب شد.

برچسب ها: حجاب ، عقيده
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: