کد خبر:۶۰۷۱
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۰ - ۰۷:۵۴
تعداد بازدید: 5314
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
مقایسه همسر با مانکن‌های خیابانی در پی گسترش بدحجابی
طلاق عاطفی که هم اکنون بر خانواده‌های بسیاری سایه انداخته است حاصل رواج بدحجابی و حضور برخی از افراد با چهره‌های مانکن گونه به خیابان‌هاست در چنین شرایطی مردانی که نگاه خود را کنترل نمی‌کنند به طور دائم از همسر خود انتظار دارند که مشابه این افراد باشند
عضو شورای فرهنگی و اجتماعی زنان با اشاره به اینکه گسترش بد حجابی موجب شده تا برخی از مردان به طور دائم همسر خود را با مانکن‌های خیابانی مقایسه کنند، گفت: سریال‌های ماهواره‌ای در حال گسترش این اندیشه در میان دختران ایرانی هستند که زن هر چقدر چشم‌نوازتر باشد برای مرد با ارزش‌تر است.

 فرشته روح افزا در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان فارس در‌ خصوص آسیب شناسی نهاد خانواده در ایران اظهار داشت: یکی از عوامل اصلی آسیب خانواده در ایران حضور اجتماعی بیش از حد زنان در جامعه است.

وی افزود: بدحجابی به همراه ساعات طولانی فعالیت زنان در خارج از منزل پایه‌های خانواده ایرانی را سست می‌کند به گونه‌ای که با حضور برخی از زنان با چهره‌‌های آرایش شده و غیر متعارف تعدادی از مردان نیز نگاه‌های خود را کنترل نکرده و از این لحظه آسیب‌های اجتماعی شروع می‌شود.

عضو شورای فرهنگی و اجتماعی زنان با بیان اینکه آیات قرآن به طور مکرر زنان را به رعایت حجاب و حیا ملزم می‌کند،گفت: اگر تک تک زنان جامعه در هنگام خروج از منزل خود را موظف به رعایت حدود شرعی و حجاب کنند این موضوع منجر به حفظ خانواده‌ از آسیب‌های بسیار می‌شود.

روح افزا ادامه داد: حفظ حجاب و حیا از سوی زن و کنترل نگاه از سوی مرد بارها در قرآن تأکید شده است و اگر خواستار داشتن زندگی و خانواده‌ای آرام هستیم باید خود را ملزم به رعایت این موارد کنیم.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه هم‌اکنون در سطح جهان وضعیتی پیش آمده است که دیوارهای خانواده‌ها برداشته شده است و همه افراد در کنار هم زندگی می‌کنند، عنوان کرد: این موضوع به این معناست که هم اکنون وضعیتی پیش آمده که زن و مرد متأهل خود را ملزم پایبندی به خانواده نمی‌دانند و تعهد در حال رنگ باختن است.

وی اضافه کرد: قرآن زن و مرد را مایه آرامش یکدیگر می‌داند اما زمانی که مرد محبت خود را در بیرون از خانواده خرج می‌کند دیگر به همسر خود که از صبح تا شب در خانه مشغول رسیدگی به فرزندان و امور منزل بوده نگاه محبت آمیز نخواهد داشت و به طور دائم همسر خود را با مانکن‌های خیابانی مقایسه می‌کند.

عضو شورای فرهنگی و اجتماعی زنان تصریح کرد: طلاق عاطفی که هم اکنون بر خانواده‌های بسیاری سایه انداخته است حاصل رواج بدحجابی و حضور برخی از افراد با چهره‌های مانکن گونه به خیابان‌هاست در چنین شرایطی مردانی که نگاه خود را کنترل نمی‌کنند به طور دائم از همسر خود انتظار دارند که مشابه این افراد باشند.

دیوارهای خانواده‌ها شیشه‌ای شده است

روح افزا گفت: در شرایطی که زن و مرد باید مایه آرامش یکدیگر باشند دیوارهای برخی از خانواده‌ها شیشه‌ای شده است و زن که باید خود را برای همسرش بیاراید با چهره‌‌ای عجیب در سطح اجتماع و برای سایر مردان خودنمایی می‌کند.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه طبق تأکید آیات قرآن هیچ زنی حق خودآرایی برای مرد نامحرم را ندارد، گفت: چند نفر از زنان جامعه به این موضوع پایبند بوده و آن را رعایت می‌کنند.

روح افزا سریال‌های ماهواره‌ای را عامل دیگری در فروپاشی پایه‌های خانواده دانست و عنوان کرد: سریال‌های ماهواره‌ای با عادی سازی روابط نامشروع در حال گسترش این موضوع در میان جوانان و حتی افراد متأهل هستند در شرایطی که باید تلاش کنیم تا زنان آسمانی را به عنوان الگو به دخترانمان معرفی کنیم قافیه را واگذار کرده‌ایم به گونه‌ای که شبکه‌های ماهواره‌ای در حال برنامه‌ریزی برای جوانان و خانواده‌های ما هستند.

وی با طرح این پرسش که زنان موفق و محجبه ایرانی تا چه میزان به دختران جوان معرفی شده‌اند، گفت: دختران ما چه تعداد زن دانشمند یا موفق ایرانی را می‌شناسند در حالی که آنها اکثر هنرپیشه‌ها و خوانندگان غربی را به خوبی می‌شناسند.

روح افزا بیان کرد: سریال‌های ماهواره‌ای در حال جا انداختن این موضوع در ذهن دخترانمان هستند که هر قدر چشم نوازتر بوده برای مرد با ارزش‌تر هستند و شاهد شکل گیری چنین اندیشه‌ای در جامعه هستیم.

 

برچسب ها: مانكن ، بدحجابي
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۷
-
|
Malaysia
|
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۱
2
8
خیلییییی چرت و پرت بود !!!
کوروش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۸ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۱
5
1
با سلام واقعا از مقاله شما به وجد امدم حال بد و الوده جامعه ما را بیان نمود متاسفانه نه فرهنگ شرقی خودمان که مبنی بر ساختار خانواده و احترام به بزرگترها و سنتها خوب و حظ حریم ها حفظ کردیم و نه غربی کامل شدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۲
1
6
انسان بصورت ذاتي تمايل به زيبايي دارد و اين نمايش زيبايي گسترش فساد نيست
پاسخ ها
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۰۸ - ۱۳۹۰/۱۰/۲۰
انسان به صورت ذاتی تمایل به خیلی چیزها دارد.
آیا هر چیز ذاتی ای را باید به نمایش گذاشت؟ آنوقت شما می شوید نمایشگاه سیّار!

خدا نیز زیبایی را دوست دارد و اصل زیبایی نیز از خداست بلکه خود خداست.
اگر قرآن و خدا را قبول داشته باشیم می بینیم که آفریننده زنان زیبا به آنها می گوید حجاب و حیا داشته باشید.

البته امثال شما و آن بنده خدایی که نوشته بود ( خیلییییی چرت و پرت بود !!! ) حتما باید نظرات غربی ها را درباره حجاب بخوانید . مثل هیچکاک و ... .
ايمان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۰/۱۰/۲۰
ظاهرا برخي آقايون زيبا دوستي رو با عياشي اشتب گرفتن.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۰/۱۰/۲۰
1
0
از كي تا حالا هيچكاك شده نظريه پرداز مسائل مربوط به حجاب
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۰/۱۰/۲۰
0
0
گوش اگر گوش مسئولین فرهنگی و بهارستانی ها و دولت است و ناله اگر ناله ما
آنچه البته به جایی نرسد فریاد است
کی به کیه ؟!!!
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: