کد خبر:۶۰۵۹
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۰ - ۱۴:۵۶
تعداد بازدید: 1779
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
1387گران‌ترين سال براي خوراكي‌ها، آشاميدني و دخانيات
ميزان تغيير شاخص قيمت گروه خوراكي‌ها، آشاميدني و دخانيات مصرفي خانوارهاي شهري طي سال‌هاي 82 تا 89 نشان مي‌دهد بيشترين افزايش قيمت در اين گروه در سال 1387 رخ داده است
 ميزان تغيير شاخص قيمت گروه خوراكي‌ها، آشاميدني و دخانيات مصرفي خانوارهاي شهري طي سال‌هاي 82 تا 89 نشان مي‌دهد بيشترين افزايش قيمت در اين گروه در سال 1387 رخ داده است.

به گزارش ايسنا، براساس گزارشي كه مركز آمار ايران اعلام كرده قيمت گروه خوراكي‌ها و آشاميدني‌ها و دخانيات در اين سال بيش از32 درصد نسبت به سال قبل آن افزايش يافته است.

در اين مدت كمترين افزايش قيمت با 10.4 درصد مربوط به سال 1384 بوده است. بر اين اساس قيمت اين گروه از كالاهاي مصرفي در سال 83 نسبت به سال قبل آن ثابت مانده است.

روند افزايش قيمت اين گروه از كالاهاي مصرفي از سال 1384 به بعد آغاز شده و تا سال 1387 كه به اوج خود رسيده ادامه داشته است اما در سال بعد قيمت گروه خوراكي‌ها،‌آشاميدني و دخانيات فقط با 13 درصد افزايش مواجه بوده است.

پس از آن دوباره افزايش قيمت ها در اين گروه اوج گرفته و در سال 1389 به 23 درصد افزايش رسيده است.

اين گزارش نشان مي‌دهد دهك پنجم جامعه كه در واقع قشر متوسطي تشكيل مي دهند همواره بيشترين تورم از اين گروه كالاهاي مصرفي تجربه كرده‌اند.

اين در حالي است كه به جز يك مورد خاص در بقيه سال‌ها دهك دهم تورمي كمتر از تورم متوسط در گروه خوراكي‌ها،‌آشاميدني و دخانيات را تحمل كرده‌اند.

برچسب ها: گراني ، خوراكي
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: