کد خبر:۶۰۴۶
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۰ - ۱۹:۲۷
تعداد بازدید: 2000
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
نائب رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران:
عینکی‌ها بیشتر دچار مشکلات عضلانی می‌شوند
افرادی که دارای شغل های هستند که طولانی مدت در وضعیت ثابت و بدون حرکت هستند عضلات کتف، شانه و گردن آنها بیشتر دچار آسیب نقطه‌ای می شود
افرادی که دارای چشم های ضعیف هستند و عیوب انکساری اصلاح نشده دارند برای جبران دید، سر خود را به جلو نگاه می‌دارند و سر از تنه به سمت جلو کشیده می‌شود و فشار بر روی گردن زیاد شده و باعث سردرد می‌شود.

 به گزارش فارس، نورالدین کریمی، رئیس دوازدهمین سمینار فیزیوتراپی تخصصی ستون فقرات گفت :این پدیده به ویژه با فعالیت‌هایی که نیازبه دید قوی تری دارد تشدید می‌شود و اثرات تخریبی بیشتری بر روی سر ایجاد می‌کند.

وی افزود: همچنین افرادی که دارای شغل های هستند که طولانی مدت در وضعیت ثابت و بدون حرکت هستند عضلات کتف، شانه و گردن آنها بیشتر دچار آسیب نقطه‌ای می شود.

کریمی گفت: این آسیب عضلانی که به عنوان دردهای ماشه ای به نواحی سر و گردن و فکین هجوم می آورد دردی را همراه با تیر کشیدن در فرد ایجاد می‌کند و این امر باعث می شود گاهی فرد آن را با گردن درد اشتباه بگیرد که این مشکلات فقط با تغییر و درمان نقاط آسیب دیده توسط روش های ارائه شده از سوی فیزیوتراپ امکانپذیر است.

رئیس دوازدهمین سمینار فیزیوتراپی تخصصی ستون فقرات با اشاره به برگزاری دوازدهمین سمینار فیزیوتراپی تخصصی ستون فقرات فقرات گفت : این سمینار با همکاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در تاریخ 7 و 8 دی با شعار (شما به اندازه سلامت ستون فقرات خود سالم هستید) برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس اینترنتی www.uswr.ir مراجعه یا با شماره تلفن 22180039 تماس بگیرند.

برچسب ها: عينك ، عضلاني
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: