کد خبر:۶۰۳۶
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۰ - ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 1752
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
احمدي نژاد: شرایط اقتصادی آرام است و هیچ مشکل ویژه ای نداریم
‌بازار اقتصاد کشور را متلاطم می کنند تا سوء استفاده لازم را داشته باشند ، همه هوشیار باشید اتفاقی نیفتاده است ، شرایط اقتصادی آرام است و هیچ مشکل ویژه ای نداریم

رئیس جمهور در جمع مردم ورامین ، کاهش فاصله طبقاتی را دستاورد دیگر اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها برشمرد و گفت : جمعیت فراوانی در کشور داشتیم که به نیازهای اولیه محتاج بودند و در نقطه مقابل کسانی بودند که 30 و40 برابر آن گروه از یارانه ها استفاده می کردند که امروز فاصله ها مقداری کم شده است.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر وی افزود: امیدوارم با اجرای کامل این قانون ،  فاصله ها به حداقل برسد و هر فردی از حق خود استفاده کند.

رئیس جمهور گفت: مهم ترین اتفاقی که در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها افتاد این بود که دولت محدودیت ها را برداشت و این فرصت را ایجاد کرد که مردم در مدیریت اقتصاد و یارانه ها مشارکت کنند.

احمدی نژاد افزود: دولت قبلا یارانه ها را خودش تقسیم و تعیین می کرد که به چه کسی چقدر و چگونه توزیع کند دولت خود را کنار کشید تا حق هر کس در جیب خودش قرار گیرد و هر ایرانی و هر خانواده ای خودش تصمیم بگیرد که پولش را چگونه خرج کند.

رئیس جمهور گفت: همت ، هوشمندی و تعهد مردم باعث شد دستاورد های بزرگی داشته باشیم .

احمدی نژاد افزود: به این سمت می رویم که با دو سه گام دیگر، همه یارانه ها را در اختیار خود مردم قرار دهیم تا خود آنان تصمیم بگیرند که حق خود را چگونه استفاده کنند.

وی اضافه کرد: تجربه نشان داد وقتی حق مردم را در جیب خود آنان  می گذاریم ، بهتر تشخیص می دهند که آن را چگونه ، کجا و برای چه هزینه کنند و ما به این سمت می رویم.

رئیس جمهور گفت: تلاش می کنیم همین امسال گام دوم هدفمندی یارانه ها را اجرا کنیم و حق مردم را در جیب خودشان بگذاریم.

رئیس جمهور با بیان اینکه هیچ مشکل ویژه ای در کشور نداریم،افزود:عده ای با اجرای طرح هدفمندی یارانه ها مخالف بودند و سنگ اندازی های گوناگون می کردند و دشمنان ملت ایران هم که نمی خواستند و نمی خواهند ایران پیشرفت کند مخالف بودند و جوسازی می کردند تا ملت را منصرف کنند.

وی گفت :‌ امروز بسیج شده اند تا فضای اقتصاد کشور را نا امن و متلاطم جلوه دهند و با سوء استفاده، جیب های خود را پر پول کنند و مانع ادامه حرکت و تکمیل این طرح و پیشرفت کشور شوند .

رئیس جمهور افزود :‌ خیلی خبرها و شایعه ها ساخته و پرداخته این دو گروه است ،‌بازار اقتصاد کشور را متلاطم می کنند تا سوء استفاده لازم را داشته باشند ، همه هوشیار باشید اتفاقی نیفتاده است ، شرایط اقتصادی آرام است و هیچ مشکل ویژه ای نداریم .

احمدی نژاد گفت : اگر مشکل خاصی باشد ما نخستین کسی هستیم که به مردم اطلاع می دهیم و برای حل مشکل از مردم کمک می خواهیم .

وی افزود : دائما شایعه پراکنی می کنند تا رفتارهای معمول و طبیعی مردم را دچار خدشه کنند ، به فکر پرکردن جیب های خود و ضربه زدن به ملت هستند ، به ملت می گویم به این حرف ها توجه نکنید ،‌ ما زندگی معمول خود را داریم وهیچ چیزکم نیست .

رئیس جمهور گفت :ذخایر ارزی ما آنقدر زیاد است که در طول تاریخ این کشور چنین ذخیره ای نداشته ایم و هیچ گاه این قدر ذخیره طلا نداشتیم ، اگر به این ذخیره اضافه نشود و تا 15 سال مصرف کنیم طلا داریم عده ای این وسط نیفتند تا با دلال بازی بخواهند به اقتصاد ضربه بزنند و جیب ها را پر کنند ، اگر خبری و مشکلی بود نخستین کسی که به ملت اطلاع دهد دولت خواهد بود . منبع: جام جم

 

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: