کد خبر:۶۰۲۴
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۰ - ۲۰:۴۶
تعداد بازدید: 2559
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
باخوابیدن در صف سکه صاحب پراید شوید
فضای رانتی ایجاد شده در بازار سکه این روزها بسیاری از مردم که تاکنون فکر دلالی در سر نداشتند را به بازار سکه کشاند.

 با توجه به اینکه 300 شعبه بانکی در کشور عرضه کننده سکه هستند و با توجه به میانگین عرضه 100 سکه در هر شعبه در روز، روزانه 210 میلیون تومان رانت خرید سکه در بازار فراهم می شود.

فضای رانتی ایجاد شده در بازار سکه این روزها بسیاری از مردم که تاکنون فکر دلالی در سر نداشتند را به بازار سکه کشاند.

درآمد شب زنده داری در صف خرید سکه در حال حاضر به طور متوسط برابر با 350 هزار تومان برای 5 عدد سکه است که تنها به یک کارت ملی، و 2.5 میلیون تومان پول نقد نیاز دارد تا سودی برابر با 13 درصد سرمایه گذاری تان را یک شبه حاصل کند.

اگر فردی یک شب را در صف سکه سحر کند بدون شک به اندازه حداقل حقوق یک کارگر در یک ماه درآمد خواهد داشت.

بانک توسعه تعاون اعلام کرد، هزینه تولید هر شغل خانگی 1.5 میلیون تومان است؛ بر این اساس با چهار شب خوابیدن در صف سکه می توانید یک شغل خانگی برای خودتان دست و پا کنید که مجبور نباشید در خیابان به انتظار درآمد شب زنده داری کنید.

بانک مرکزی اعلام کرد؛ 300 شعبه در کشور سکه توزیع می کنند که اگر متوسط توزیع سکه از سوی هر بانک را روزانه 100 سکه عنوان کنیم، در آن صورت با توجه به اختلاف 70 هزار تومانی سکه بانکی و آزاد روزانه 210 میلیون تومان و در یک ماه 5 میلیارد تومان رانت در بازار سکه ایجاد شده است.

اگر یک کارمند دولت 800 هزار تومان درآمد داشته باشد با سه شب در صف سکه ماندن می توانید 200 هزار تومان بیشتر از یک کارمند درآمد داشته باشید.

با 23 شب خوابیدن در صف سکه می توانید یک پراید بخرید

قیمت یک پراید 8 میلیون تومان است، با 23 شب خوابیدن در صف سکه می توانید یک پراید بخرید؛ البته برای کاهش زمان می توانید کارت ملی همسر و فرزند خود را همراه داشته باشید تا امکان خرید 15 سکه در روز را پیدا کنید و با 8 شب در صف سکه ماندن درآمد لازم برای خرید ماشین خود را فراهم کنید.

البته این نکته باید توجه شود که اقشار کم درآمد توان تامین آن 2.5 میلیون تومان را ندارند و به همین جهت با پول سفته بازان در بازار فعالیت می کنند، یا بهتر بگویم کارگران و اقشار ضعیف خریدار سکه برای اغنیا هستند و تنها درصد اندکی از سود به این افراد می رسد.

بازاری که این روزها از سوی بانک مرکزی راه اندازی شده است تنها و تنها سود را به جیب سرمایه دارانی می فرستد که سالهاست در بازار کاری به جز سفته بازی ندارند؛ و در این بین اقشار ضعیف جامعه همچنان ضعیف و ضعیف تر می شوند.

برچسب ها: سكه ، بانك مركزي
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: