کد خبر:۶۰۱۳
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۰ - ۱۰:۳۴
تعداد بازدید: 3665
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
آمنه بهرامي: پزشکان اسپانيايي نسيه جراحي ام کردند
يک روز پس از آن که پزشکان اسپانيايي حاضر نشدند آمنه بهرامي را بدون پول جراحي کنند با پادرمياني يکي از پزشکانش او به اتاق عمل رفت و جراحي شد.

يک روز پس از آن که پزشکان اسپانيايي حاضر نشدند آمنه بهرامي را بدون پول جراحي کنند با پادرمياني يکي از پزشکانش او به اتاق عمل رفت و جراحي شد. عمل جراحي آمنه قرار بود روز پنج شنبه در بارسلون انجام شود اما عملي نشدن کمک ها اين عمل را به تعويق انداخت. اين درحالي است که پيش از اين قرار بود بخشي از هزينه درمان آمنه از سوي دولت پرداخت شود اما اين کار انجام نشد.

آمنه ۱۰روز قبل به اسپانيا سفر کرد. معاينه هاي اوليه توسط پزشکان اسپانيايي نشان مي داد شرايط براي انجام بيستمين عمل جراحي روي صورت آمنه مهيا است. از سويي طبق وعده هاي داده شده قرار بود هزينه عمل جراحي اش که ۲۳هزار يورو برآورد مي شد تا پيش از انجام عمل براي او فرستاده شود. در چنين شرايطي طبق برنامه ريزي گروه پزشکي، آمنه در بيمارستان بستري شد تا روز پنجشنبه چشم چپش را به تيغ جراحان بسپارد.نزديک شدن به زمان عمل اضطراب آمنه را نيز افزايش مي داد. چرا که هنوز هيچ پولي به دستش نرسيده بود. با اين حال او اميدوار بود پيش از شروع جراحي هزينه عمل را دريافت کند.انتظار براي رسيدن پول تا چند دقيقه پيش از جراحي نيز ادامه يافت اما وقتي پولي به حساب بيمارستان واريز نشد پزشکان از انجام عمل خودداري کردند و درحالي که همه چيز براي درمان آمنه مهيا بود او بدون انجام جراحي از اتاق عمل خارج شد. آمنه باز هم روزهاي تلخ گذشته را به ياد آورد. روزهايي که به تنهايي در بارسلون سرگردان بود و به دليل نداشتن پول کافي شهرداري بارسلون او را به کمپ فرستاد. او اين بار تلاش کرد از طريق پزشک معالجش که او را از قبل مي شناخت مسئولان بيمارستان را براي انجام عمل جراحي متقاعد کند. بالاخره پادرمياني پزشک اسپانيايي ثمربخش شد و مسئولان بيمارستان قبول کردند آمنه هزينه عمل جراحي را چند روز بعد پرداخت کند. به اين ترتيب عصر ديروز آمنه به اتاق عمل منتقل شد و تحت عمل جراحي قرار گرفت.عصر ديروز در حالي که ۳ساعت از عمل جراحي آمنه مي گذشت او در گفت وگويي تلفني با خبرنگار خراسان آخرين وضعيت درماني اش را تشريح و از افراد و سازمان هايي که وعده هايشان براي کمک به او را عملي نکرده بودند گلايه کرد.

درباره عمل جراحي ات توضيح بده؟

چون پوستم مشکل داشت امروز (جمعه) پزشکان زير گردن تا شکمم را عمل کردند. هزينه اين عمل ۸هزار يورو بود. پزشکم توانست برايم ۲هزار يورو تخفيف بگيرد. ۳هزار يورو هم از يکي از دوستانم قرض گرفتم اما ۳هزار يوروي ديگر هم بدهکارم. در واقع پزشکان اسپانيايي نسيه عملم کردند.

اين عمل موفقيت آميز بود؟ حالت خوب است؟

خدا را شکر حالم خوب است.اينجا پزشکان خوب و دلسوزي دارد که خيلي برايم زحمت مي کشند.

ظاهرا ابتدا پزشکان نمي خواستند تو را عمل کنند. چرا؟

اول گفتند عمل نمي کنيم و بايد اول هزينه جراحي را پرداخت کني. اما من با پزشکي که چند مرتبه من را جراحي کرده است صحبت کردم و او مسئولان بيمارستان را متقاعد کرد من را عمل کنند.

مگر قرار نبود چند سازمان و نهاد براي درمان چشمت به تو کمک کنند؟

بعد از اين که مجيد را بخشيدم افراد زيادي به من قول کمک دادند. آقاي رئيس جمهور گفت يک سوم هزينه هاي عمل جراحي ام را دولت پرداخت مي کند. شهرداري تهران هم قول کمک داد.حتي در جشن باشگاه راه آهن هم به من قول کمک دادند. اما از هيچ کدام خبري نشد.

چرا وعده هايي که به تو داده بودند عملي نشد؟

چند روز قبل که ايران بودم از طريق رياست جمهوري پيگيري کردم گفتند شما برو بارسلون عمل کن ما هزينه ها را مي فرستيم. من هم آمدم اسپانيا اما يک هفته قبل از عمل هرچقدر تماس گرفتم گفتند دستوري براي پرداخت پول به شما به ما ندادند و ما نمي توانيم پولي بفرستيم. وقتي از طريق شهرداري تهران هم پيگيري کردم گفتند در دست بررسي است. از طرف باشگاه راه آهن هم هيچ کس جوابم را نداد.

در ادامه بايد چه کارهايي براي بهبود چشمت انجام شود؟

بايد چند عمل جراحي ديگر انجام شود که عمل بعدي به چشمم مربوط مي شود. اين عمل خيلي پيچيده است و پزشکان مي گويند اگر اين عمل موفقيت آميز باشد و مشکلي پيش نيايد تا ارديبهشت ماه حتي ممکن است به مقدار خيلي کمي هم بينا شوم. قرار است آنها همراه پروتز يک چيپ هم داخل چشمم کار بگذارند که احتمال بينا شدنم را بالا مي برد.

جراحي چشمت چقدر هزينه دارد؟

پزشکان گفته اند هزينه عمل هاي بعدي حدود ۱۵هزار يورو مي شود. اينها جدا از هزينه زندگي ام در اينجا است.

چقدر به موفقيت آميز بودن اين عمل ها اميدواري؟

اولين مرتبه اي که به بارسلون آمدم چند عمل جراحي چشم انجام دادم و حتي چشم هايم براي چند روز بينا بود اما به دليل بي پولي جاي مناسبي نداشتم و چشم هايم عفونت کرد و نتوانستم هزينه هاي بيمارستان را بدهم و متاسفانه چشمم تخليه شد.دکترم اين بار تذکر داد که بايد شرايط خوبي داشته باشي تا عمل موفقيت آميز باشد. به من گفت شرايط را بسنج اگر دوباره بي پول شوي و به خودت نرسي چشم هايت عفونت مي کند و کارمان نتيجه اي ندارد.اميدوارم تا فرصت دارم افرادي که قول دادند کمکم کنند تا بتوانم درمان شوم، شرايط اينجا بسيار سخت است. اميدوارم اين فرصت از بين نرود.
منبع: خراسان
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: