کد خبر:۵۹۹۸
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۰ - ۰۸:۳۲
تعداد بازدید: 3044
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
دعانويسي که خود قادر به خواندن و نوشتن نبود!
زن بيسوادي که با مدارک و هويت جعلي با همکاري فرزندش روزانه بالغ بر 400 هزار تومان در پوشش دعانويسي از شهروندان کلاهبرداري مي کرد، توسط پليس اطلاعات و امنيت عمومي فرماندهي انتظامي ويژه شرق تهران در پيشوا دستگير شد
زن بيسوادي که با مدارک و هويت جعلي با همکاري فرزندش روزانه بالغ بر 400 هزار تومان در پوشش دعانويسي از شهروندان کلاهبرداري مي کرد، توسط پليس اطلاعات و امنيت عمومي فرماندهي انتظامي ويژه شرق تهران در پيشوا دستگير شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس ، فرماندهي انتظامي ويژه شرق تهران با اعلام اين خبر گفت:مأموران پليس اطلاعات و امنيت در پي دريافت اطلاعات و اخباري مبني بر فعاليت يك زن در زمينه رمالي و دعانويسي در سطح شهرستان پيشوا ، پيگيري موضوع را در دستور كار قرار دادند.


فرمانده انتظامي ويژه شرق تهران ادامه داد :در تحقيقات مقدماتي مشخص شد كه اين فرد با ادعاي نوشتن دعاهايي مانند باطل نمودن طلسم ، گشايش کار و بخت و وسعت رزق ، روزانه بالغ بر 400 هزار تومان از شهروندان کلاهبرداري مي کند و اين در حالي است که سواد خواندن و نوشتن نداشته و دعاها توسط وي انتخاب و بوسيله يکي از فرزندانش نوشته مي شود.


وي افزود : مأموران در ادامه با انجام اقدامات اطلاعاتي و كنترل نامحسوس محل مورد نظر در يك فرصت مناسب و با هماهنگي مقام قضايي از منزل مسكوني مذكور بازرسي كردند .


اين مقام انتظامي بيان داشت : در بازرسي صورت گرفته" 10 جلد كتاب مربوط به رمالي و دعانويسي ، تعداد زيادي تسبيح و انگشتر ومهره بعنوان تبرک وطلسم ، دعاهاي متعدد نوشته شده جهت ارائه به مراجعه كنندگان ، علم سبز رنگ به عنوان تبرک وحاجت دهنده ، دو عدد پاسپورت، کارت آبي رنگ ويژه اتباع خارجي وتعدادي طلسم فلزي " کشف شد .

فرمانده انتظامي ويژه شرق تهران تصريح كرد : بابررسي مدارک شناسايي کشف شده مشخص شد فرد مذکور جزء اتباع خارجي مقيم شهرستان پيشوا است که با سوء استفاده از شناسنامه يکي از شهروندان ايراني اقدام به اخذکارت ملي ، دفترچه بيمه درماني و عقدنامه کرده است.


سرهنگ فتحي با اشاره به اينکه پليس مبارزه جدي با رمالي، جادوگري، جن‌گيري و دعانويسي دارد، اضافه کرد: متهمه در بازجوئي ها به بزه انتسابي اعتراف و گفت از اعتقادات كساني كه در زندگي خود داراي مشكلات زناشويي، نازايي و مالي و نياز به گره گشايي داشتند سوء استفاده مي کرده است.

"فتحي" در پايان ضمن توصيه به شهروندان مبني بر عدم اعتماد به رمالان و فالگيران،از كليه شهروندان درخواست كرد در صورت مواجه با اينگونه افراد سودجو مراتب را سريعا از طريق مرکز فوريت هاي پليسي 110 به اطلاع پليس برسانند .

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: