کد خبر:۵۹۸۷
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۰ - ۲۰:۱۸
تعداد بازدید: 6703
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
حداقل سن بازنشستگی برای زنان 45 و برای مردان 50 سال است
هیات عمومی دیوان عدالت اداری با رفع یک مورد تعارض آرا، اعلام کرد بازنشستگی در دستگاه‌های دولتی منوط به داشتن حداقل ‌٤٥ سال سن برای مستخدمان زن و ‌٥٠ سال برای مستخدمان مرد خواهد بود
هیات عمومی دیوان عدالت اداری با رفع یک مورد تعارض آرا، اعلام کرد بازنشستگی در دستگاه‌های دولتی منوط به داشتن حداقل ‌٤٥ سال سن برای مستخدمان زن و ‌٥٠ سال برای مستخدمان مرد خواهد بود در غیر این صورت بر اساس مقررات مربوط سنوات خدمت، آنان بازخرید می‎شوند.

به گزارش خبرگزاری پانا، متن رای شماره ‌٣٦١ هیات عمومی دیوان عدالت اداری در این زمینه به شرح زیر است؛ « اولا تعارض در مدلول آرای مذکور در گردش کار محرز است.

ثانیا به موجب تبصره ‌٢ ماده یک قانون نحوه تعدیل نیروی انسانی دستگاه‌های دولتی مصوب ‌٢٧/ ‌١٠/ ‌١٣٦٦، بازنشستگی براساس تبصره یک ماده ‌٧٤ قانون استخدام کشوری مصوب ‌٢٧/ ‌٣/ ‌١٣٦٥ و مقررات خاص دستگاه‌های دولتی منوط به داشتن حداقل ‌٤٥ سال سن برای مستخدمان زن و ‌٥٠ سال برای مستخدمان مرد خواهد بود و در غیر این صورت بر اساس مقررات مربوط سنوات خدمت آنان بازخرید میشود. نظر به این که شکات پروندههای موضـوع تعارض بیـش از ‌٢٠ سال سابقه خدمت داشتهاند، لیکن سن آنان کمتـر از ‌٥٠ سال بوده است، بنابراین واجد شرایط بازنشـستگی مطابق قانون صدرالذکر نبودهاند و با توجه به مراتب رای شعبه دوازدهم‌ دیوان عدالت اداری به شماره دادنامه ‌١٤٨٠ـ‌١٠/ ‌٩/ ‌١٣٨٨ که بر رد شکایت صادر شده است در حدی که متضمن این معنی است صحیح و موافق مقررات تشخیص داده میشود. این رای به استناد بند ‌٢ ماده ‌١٩ و مادة ‌٤٣ قانون دیوان عدالت اداری برای شعب دیوان و سایر مراجع اداری مربوط در موارد مشابه لازم الاتباع است.»

Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۰/۱۲/۱۵
0
3
سلام. خيلي خوب است ولي حقوق و مزاياي 30 روز را بدهيد . با تشكر
محبوبه رفیعی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۸
0
0
آیا بازنشستگی پیش از موعد برای کارگران تامین اجتماعی قابل اجرا هست یا خیر؟ (با توجه به مصوبه هیئت دولت)
ناشناس
|
UNITED STATES
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۷
0
1
ایا با 45 سال سابقه حقوق 30 روره دریافت میکنند لطفا جواب بدهید من 55 سالمه ولی حدود 20 سال سابقه دارم چطور ی محاسبه میشود
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: