کد خبر:۵۹۶۶
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۰ - ۱۹:۰۹
تعداد بازدید: 2132
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
مداحان از بیان اشعار بی محتوا بپرهیزند
مداحان کشور باید از بیان اشعار، مطالب سبک و بی محتوا که در شان مقام سیدالشهدا(ع) نیست، به طور جدی بپرهیزند و از اشعار پرمحتوایی همچون شعرهای محتشم کاشانی و ...

 نماینده ولی فقیه در استان ایلام، مداحان اهل بیت (ع) را از بیان اشعار، مطالب سبک و بی محتوا به ویژه در ایام سوگواری امام حسین (ع) برحذر داشت. 

حجت الاسلام و المسلمین محمد تقی لطفی در گفتگو با مرکز خبر حوزه، تحریف حماسه عاشورا و خدشه‌دار کردن محتوای عظیم آن را ، یکی از اهداف مهم دشمنان اسلام و اهل بیت (ع) عنوان کرد و اظهار داشت: از آن جا که دشمنان می دانند حماسه عاشورا تاثیر شگرفی در پیروزی انقلاب اسلامی ایران و نیز بیداری‌های اسلامی خاورمیانه داشته است، لذا می کوشند با وارد کردن خرافات و مسایل بی محتوا ، از تاثیرگذاری آن بکاهند.

وی تصریح کرد: مداحان کشور باید این مساله را مدنظر قرار داده و از بیان اشعار، مطالب سبک و بی محتوا که در شان مقام سیدالشهدا(ع) نیست، به طور جدی بپرهیزند و از اشعار پرمحتوایی همچون شعرهای محتشم کاشانی و ... در بیان عظمت این حماسه جاودان تاریخ اسلام و تاثیرات آن در بیداری ملت ها و جریانات ظلم ستیزی عالم ، بهره ببرند.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام با تاکید بر این که نقشه ها وتوطئه های دشمن در منحرف کردن عزاداری های حسینی را باید جدی گرفت، ابراز داشت: ما باید در عزاداری امامان معصوم(ع) به ویژه حضرت امام حسین (ع) که بالاترین فضیلت ها درباره آن وارد شده است، به سیره آن بزرگواران مراجعه کرده و معیارها و ضوابطی که ائمه معصومین(ع) مشخص کرده اند را ملاک عمل خویش قرار دهیم.

وی افزود: در عصر حساس کنونی ، وظیفه همه عزاداران و ارادتمندان سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) این است که هوشیارانه مراقب نفوذ بدعت ها و انحرافات در عزاداری ها باشند و در این بین بی شک رسالت روحانیون، مداحان و مسئولان هیئات مذهبی سنگین تر از همه است.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: