کد خبر:۵۹۵۴
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۰ - ۱۲:۱۳
تعداد بازدید: 2064
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
واکنش آيت‌الله مکارم شيرازي به ماجراي سفارت انگليس: فراتر از قانون گام برنداريد
گاهى كارهايى فراتر از قوانين از سوى بعضى از جوانان عزيز احساساتى انجام مى‌گيرد، كه بهانه مهمى به دست دشمن ماجراجو مى‌دهد و هزينه‌هاى زيادى بايد براى آن بپردازيم، مانند همين حادثه اشغال سفارتخانه
حضرت آيت‌الله مکارم شيرازي به جوانان انقلابي ايران اسلامي توصيه کردند: فراتر از قانون گام برندارند و بدون اجازه رهبر معظم انقلاب و مقامات مسئول اقدامي نکنند. 
به گزارش آريا، متن پيام اين مرجع تقليد که در آن نصيحت پدرانه‌اي به فرزندان انقلابي خود کرده‌‌اند، بدين شرح است.
بسم الله الرحمن الرحيم
شك نيست كه دولت انگلستان از دشمنان قديمى ماست و همه ما خاطرات بسيار تلخى از دخالت‌هاى نارواى آنها در كشورمان داريم و همه مى‌دانيم اخيرآ شمشير عداوت را از رو بسته، و نه تنها خودش پيشگام در تحريم‌ها شده كه ديگران را نيز دعوت به اين كار مى‌كند كه اخيراً در بخشى از اين فعاليت‌هاى موذيانه ناكام مانده است.
و نيز مى‌دانيم كه هدف دولت‌هاى استكبارى جلوگيرى از پيشرفت‌هاى علمى ما و وادار ساختن ما به تسليم در برابر منافع نامشروع آنهاست كه بحمدالله تاكنون با شهامت ايستاده‌ايم و در آينده نيز به توفيق پروردگار شجاعانه خواهيم ايستاد.
ولى مهم اين است كه گاهى كارهايى فراتر از قوانين از سوى بعضى از جوانان عزيز احساساتى انجام مى‌گيرد، كه بهانه مهمى به دست دشمن ماجراجو مى‌دهد و هزينه‌هاى زيادى بايد براى آن بپردازيم، مانند همين حادثه اشغال سفارتخانه كه سبب شد آنها با جنجال و هوچى‌گرى سعى كنند شكستى را كه از مجلس خورده بودند، جبران كنند و إن‌شاءالله موفق نخواهند شد.
به احتمال بسيار قوى در اين‌گونه موارد افراد نفوذى خود را به ميان جوانان پاكباز مى‌فرستند تا دست به تخريب و اقدام‌هاى ديگرى بزنند و در سطح جهان بر ضد ما تبليغات وسيعى راه بيندازند كه انداختند.
اينجانب به همه اين عزيزان نصيحت پدرانه مى‌كنم در اين‌گونه موارد فراتر از قانون گام بر ندارند و بدون اجازه رهبر بزرگوار انقلاب و مقامات مسئول اقدامى نكنند، شرائط منطقه كاملا به نفع ما و به زيان آنهاست. آنها درصددند با بهانه‌هايى اين شرايط را بر هم زنند، بسيار بايد هوشيار باشيم و بهانه به دست آنها ندهيم.
مخصوصآ در آستانه انتخابات احتياج به آرامش زيادى در داخل داريم تا بتوانيم شركت حداكثرى مردم را إن‌شاءالله جلب كنيم. من به عنوان يك وظيفه شرعى در برابر سؤالات زيادى كه در اين ايام از دفتر ما شد لازم دانستم با صراحت با شما عزيزان گفتگو كنم. شما هم إن‌شاءالله به وظيفه شرعى خود عمل خواهيد كرد. والسلام عليكم ورحمة الله وبركاته
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: