کد خبر:۵۹۵۲
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۰ - ۲۰:۵۷
تعداد بازدید: 2046
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
پلاتینی راه را برای نخستین جام جهانی زمستانی هموار كرد
'میشل پلاتینی'راه را برای برگزاری جام جهانی 2022 قطر در فصل زمستان هموار كرد و گفت: جام جهانی مهمترین رویداد فوتبال درجهان به شمار می رود و بهتر است در هوایی خنك برگزار شود

'میشل پلاتینی' رییس اتحادیه فوتبال اروپا ' یوفا' راه را برای برگزاری جام جهانی 2022 قطر در فصل زمستان هموار كرد و گفت: جام جهانی مهمترین رویداد فوتبال درجهان به شمار می رود و بهتر است در هوایی خنك برگزار شود. 
    
به گزارش ایرنا به نقل از شبكه خبری الجزیره، وی در پاسخ به سوالی درباره احتمال تغییر زمان برگزاری لیگ اروپا و لیگ قهرمانان اروپا در صورت برگزاری جام جهانی 2022 در فصل زمستان گفت: اگر قرار باشد جام جهانی در زمستان برگزار شود ما مشكلی برای برنامه ریزی در این زمینه نخواهیم داشت. چه گونه می توان تصور كرد مردم در گرمای 50 درجه ماه ژوئن به قطر بروند؟ چندان مناسب نیست كه مردم از تماشای این مسابقات لذت نبرند.

پلاتینی افزود: اگر جام جهانی در زمستان برگزار شود ما مشكلی نخواهیم داشت. به جای تعطیلی فصل در ماه می ، تیم ها می توانند تا ماه ژوئن بازی كنند و سپس در ماه دسامبر به تعطیلات بروند. پس مشكل كجاست؟

رییس یوفا اعلام آمادگی كرد در صورتی كه سپ بلاتر رییس فیفا پیشنهاد برنامه ریزی در این زمینه را بدهد با این تشكیلات برای تغییر زمان برگزاری لیگ های اروپایی همكاری كند.

وی گفت: این حق یك كشور عرب است كه میزبان جام جهانی باشد آن هم درشرایطی كه پیش از این مصر و مغرب فرصت میزبانی را ازدست دادند.

پلاتینی در این گفت و گو فاش كرد كه برای میزبانی جام جهانی 2022 به قطر رای داده است.

وی افزود: من به قطر رای دادم چون فكر می كنم بهتر است این رویداد به بخشی دیگر از جهان منتقل شود و مردمی به تماشای جام جهانی بیایند كه هیچ وقت فرصت آن را پیدا نكرده اند. آن زمان این گونه فكر می كردم و اكنون هم بر این عقیده هستم كه باید این رویداد در بهترین شرایط زمانی برگزار شود.

رییس یوفا در پاسخ به سوالی درباره اظهارنظر بلاتر و اتهام نژادپرستی به او ، رییس فیفا را ' خام' توصیف كرد و گفت: او خام است ولی نژادپرست نیست.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: