کد خبر:۵۹۴۴
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۰ - ۱۹:۱۰
تعداد بازدید: 2649
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
انگليس دستور تعطیلی سفارت ایران را صادر کرد آلمان هم سفیر خود را از ایران فراخواند
مجلس شورای اسلامی چند روز پیش طرح کاهش سطح روابط با انگلیس را تصویب کرده و به دولت دو هفته مهلت داده بود سفیر انگلیس را از ایران اخراج کند
وزیرامور خارجه انگلیس اعلام کرد سفارت ایران در لندن تا چهل وهشت ساعت آینده بسته خواهد شد . 
    
به گزارش واحد مرکزی خبر از لندن، «ویلیام هیگ» افزود سفارتخانه انگلیس در تهران نیز تعطیل خواهد شد .

مجلس شورای اسلامی چند روز پیش طرح کاهش سطح روابط با انگلیس را تصویب کرده و به دولت دو هفته مهلت داده بود سفیر انگلیس را از ایران اخراج کند .
 
رابرت فیسک روزنامه نگار برجسته روزنامه ایندیپندنت در سایت کستیون کریتیک (مسائل بحرانی) نوشت ایرانیان از انگلیسی ها بیزارند و رفتار اخیر لندن صرفا بخش کوچکی از این نفرت را بروز داده است. رابرت فیسک در این مقاله افزوده است طنز تلخ سرنوشت این است که ایرانیان بهتر از انگلیسی ها با تاریخچه روابط انگلیس و ایران اشنایی دارند و اینها به هیچ وجه افسانه سرایی نیست بلکه توطئه واقعی انگلیسی ها علیه ملت ایران بوده است .
 
همچنين  در واکنش به تسخیر سفارت انگلیس در تهران در روز سه‌شنبه، آلمان سفیر خود را از ایران فراخواند. پیش از این دولت نروژ اعلام کرد که به علت نگرانی‌های امنیتی سفارت خود در تهران را تعطیل کرده است.
 
وزارت خارجه آلمان چهارشنبه بعدازظهر (۹ آذر/ ۳۰ نوامبر) با انتشار بیانیه‌ای از تصمیم گیدو وستروله، وزیر خارجه این کشور مبنی بر خروج سفیر آلمان از تهران خبر داد.
 
به گزارش دویچه وله، در این بیانیه آمده است: «با توجه به حوادث روز گذشته در تهران، وزیر خارجه، گیدو وستروله تصمیم گرفت سفیر آلمان را از تهران به برلین فراخواند.»
 
ساعاتی پیش از انتشار این بیانیه وزیر خارجه بریتانیا اعلام کرد تمامی دیپلمات‌های این کشور ایران را ترک می‌کنند و سفارت ایران در لندن هم تعطیل خواهد شد.
 
خبرگزاری فارس نیز خبر داد که به دنبال اخراج دیپلمات‌های ایرانی از لندن، وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران تا ساعتی دیگر تمامی کارکنان سفارت انگلیس را از کشور اخراج خواهد کرد.
 
 
برچسب ها: انگليس ، آلمان
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: