کد خبر:۵۹۴۲
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۰ - ۰۸:۴۳
تعداد بازدید: 2361
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
نماينده زن مجلس: بی عفتی و عدم رعايت معنویت درجامعه آمار ازدواج راکاهش داده
وی با چشم و همچشمی و رقابت، مهریه های بالا، جهیزیه های سنگین و عروسی های گران قیمت بنیان خانواده را به هم ریخته است

نماینده و عضو فراکسیون زنان مجلس از آمار دختران در سن ازدواج بیش از پسران خبر داد و گفت: بی عفتی و عدم رعات معنویت در جامعه آمار ازدواج را کاهش داده است.

عفت شریعتی در گفت و گو با پانا در خصوص عوامل بالا رفتن سن ازدواج در میان افراد جامعه اظهار داشت: یکی از علت های عدم ازدواج و بالا رفتن سن ازدواج اینست که به یک سری مسائل فرهنگی توجه صورت نمی گیرد و مهمترین بنیان های معرفتی و اعتقادی و معنوی خانواده سست شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه چشم و همچشمی و رقابت، مهریه های بالا، جهیزیه های سنگین و عروسی های گران قیمت بنیان خانواده را به هم ریخته است تصریح کرد: دختر و پسر در آغاز زندگی نمی توانند از پس چنین هزینه هایی برآیند و به همین دلیل است که آمار دختران بیشتر از پسران شده است .

یکی دیگر از عواملی که شریعتی به آنها اشاره کرد مسال اقتصادی و بیکاری در میان جوانان است. وی گفت: یک جوان باید خود را به آب و آتش بزند تا بتواند هزینه های گزافی را پرداخت کند و وقتی جوانان در به دست آوردن پول دچار مشکل باشند، قید ازدواج را زده و همین موجب می شود تا فساد و بی اخلاقی در جامعه بروز پیدا کند.

به گفته این نماینده مجلس اگر جوانان توقعات خویش را کاهش داده و به شرایع دین پایبند باشند می توانند به افزایش ازدواج و پیدا کردن زوج مناسب امیدوار باشند.
برچسب ها: بي عفتي ، مهريه ، جهيزيه
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: