کد خبر:۵۹۳۵
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۰ - ۱۸:۳۲
تعداد بازدید: 3181
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
طب چینی احتمال باروری را ۲ برابر می‌کند
بر اساس مطالعات جدید، زوج‌هایی که دچار مشکلات ناباروری هستند با استفاده از طب سنتی چین می‌توانند تا دو برابر شانس باردار شدن را افزایش دهند.
بر اساس مطالعات جدید، زوج‌هایی که دچار مشکلات ناباروری هستند با استفاده از طب سنتی چین می‌توانند تا دو برابر شانس باردار شدن را افزایش دهند.

به گزارش خبرگزاری سینا به نقل از دیلی‌میل، متخصصان استرالیایی هشت آزمایش بالینی را با استفاده از بدجه‌ای که توسط دولت استرالیا تامین می‌شد مورد بازبینی قرار داده و ۱۳ مطالعه و گزارش موردی دیگر در این زمینه را با یکدیگر مقایسه کردند تا تاثیر طب سنتی چین و داروهای غربی را برای حل مشکل ناباروری و نازایی بررسی نمایند.

طی یک دوره چهار ماهه آزمایشات بالینی از ۱۸۵۱ زن که دچار مشکلات نازایی بودند معلوم شد، احتمال باردار شدن در زنانی که از طب سنتی استفاده کرده بودند در مقایسه با زنانی که به روش‌های غربی درمان شده بودند، ۵. ۳برابر افزایش پیدا می‌کند. یک گروه دیگر از بررسی‌ها روی ۶۱۶ زن در همین بازبینی‌ها نشان داد زنانی که برای باردار شدن طب سنتی را دریافت کردند ۵۰ درصد و زنانی که از داروهای غربی استفاده کرده بودند ۳۰ درصد در دستیابی به هدف خود یعنی بچه‌دارشدن، موفق بودند.

در تحلیل کلی چنین نتیجه‌گیری شد که با بکارگیری طب سنتی چین شانس باردار شدن در زوج‌هایی که مشکل بارداری دارند پس از یک دوره چهار ماهه درمان، دو برابر افزایش پیدا می‌کند. این متخصصان تاکید کردند که براساس یافته‌های آن‌ها از بررسی‌های گسترده، طب گیاهی چین در این زمینه به مراتب کارآمد‌تر و موثر‌تر از روش درمان غربی است. دکتر «کارین رید» (Karin Ried) از دانشکده پزشکی عمومی دانشگاه سلامت جامعه که در این مطالعه نیز شرکت داشت گفت: «از هر شش زوج یک زوج دچار مشکلات ناباروری می‌شود، ۲۰ درصد این ناباروری‌ها علل ناشناخته دارند.»

وی ادامه داد: «استفاده از طب سنتی بسیار کم هزینه‌تر و بی‌دردسر‌تر از طب نوین است. لذا می‌توان مشکلات ناباروری را با ادغام طب سنتی و نوین از این حیث که فشار عاطفی و مالی کمتری به مراجعه کنندگان وارد می‌آورد رفع کرد.»
برچسب ها: طب چيني
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: