کد خبر:۵۸۹۴
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۰ - ۱۱:۱۵
تعداد بازدید: 1888
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
یک بانک بدون مدیر عامل؛ 2 بانک با مدیر عامل "تأیید صلاحیت نشده"
براساس لیست مدیران دارای صلاحیت بانک مرکزی هنوز مدیر عامل بانک توسعه صادرات و ایران زمین نیز موفق به کسب تأیید صلاحیت از بانک مرکزی نشده‌اند.
درحالی که رئیس کل بانک مرکزی 9 مهر ماه حکم برکناری مدیرعامل سابق بانک سامان را ابلاغ کرد هنوز مدیر عامل جدید این بانک انتخاب نشده است.

 به گزارش خبرنگار فارس پس از افشای ماجرای فساد مالی بزرگ بانکی و آغاز سونامی تغییر مدیران بانکی محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی شخصاً‌ حکم برکناری مدیرعامل بانک سامان را در تاریخ 9 مهر ماه صادر و ابلاغ کرد.

برهمین اساس در آن تاریخ روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تأکید کرده بود که با عنایت به خصوصی بودن بانک سامان، مقرر شده سریعاً جانشین نامبرده تعیین و به بانک مرکزی جهت احراز صلاحیت معرفی شود.

البته بعد از کش‌وقوس‌های فراوان درباره چگونگی اجرای این حکم در بانک سامان بالاخره هیات مدیره بانک سامان اعلام کردند که حکم بهمنی را اجرا کرده‌ و دیگر ولی ضرابیه مدیر عامل بانک سامان نیست.

از همین رو اعضاء هیات مدیره بانک سامان اعلام کردند که گزینه پیشنهادی خود را برای تأیید صلاحیت به بانک مرکزی معرفی کردند اما هنوز پاسخی از این بانک دریافت نشده است.

این اتفاق درحالی روی می‌دهد که تغییرات اخیر موجب شده تا بانک سامان 2 ماه بدون مدیرعامل واحد و البته مورد تأیید صلاحیت بانک مرکزی اداره شود.

براساس لیست مدیران دارای صلاحیت بانک مرکزی هنوز مدیر عامل بانک توسعه صادرات و ایران زمین نیز موفق به کسب تأیید صلاحیت از بانک مرکزی نشده‌اند.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: