کد خبر:۵۸۹۳
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۰ - ۱۸:۱۳
تعداد بازدید: 2008
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
رسانه روسی: آمریكا بدهكارترین كشور جهان است
بدهی های دولت آمریكا از مرز 15 هزار میلیارد دلار فراتر رفته و این بدهی های نجومی، اقتصاد این كشور را تضعیف و برای این كشور مشكلات فراوان ایجاد خواهد كرد.

رادیوی دولتی 'صدای روسیه' در گزارشی تحلیلی، آمریكا را بدهكارترین كشور جهان معرفی كرد و گفت: بدهی های دولت آمریكا از مرز 15 هزار میلیارد دلار فراتر رفته و این بدهی های نجومی، اقتصاد این كشور را تضعیف و برای این كشور مشكلات فراوان ایجاد خواهد كرد. 
    
به گزارش ایرنا، صدای روسیه امروز پنجشنبه در گزارش خود خاطرنشان كرد: آمریكا بدهكارترین كشور جهان است و روند افزایش بدهی های آن همچنان ادامه دارد.

در این گزارش با استناد به اطلاعات وزارت دارایی آمریكا اعلام شده است: میزان بدهی های دولتی آمریكا به 15 هزار و 33 میلیارد دلار رسیده و این درحالی است كه سقف مجاز دولت این كشور برای گرفتن بدهی 15 هزار و 194 میلیارد دلار می باشد.

منبع خبری روسی به نقل از تحلیلگران اقتصادی اعلام كرد: در حالی كه هنوز یك ماه و نیم به پایان سال جاری میلادی باقی مانده است، بدهی دولت آمریكا به 99 درصد رقم پیش بینی شده رسیده است.

در این گزارش همچنین به تسریع در روند رشد بدهی های دولت آمریكا اشاره و گفته شده است: اوباما 6/10 هزار میلیارد دلار از دولت بوش بدهی به ارث برد و میزان این بدهی در دوره وی نیز پنج هزار میلیارد دلار افزایش یافت.

رادیوی روسی افزود: بدهی دولتی آمریكا در آینده نزدیك به 100 درصد تولید ناخالص ملی این كشور كه 15 هزار و 200 میلیارد دلار برآورد می شود، خواهد رسید.

در این گزارش با اشاره به تشكیل كمیسیون دو حزبی كنگره و دولت آمریكا برای كاهش بدهی این كشور در ماه اوت گذشته، گفته شده است: تدابیر اتخاذ شده موثر واقع نشده است و بدهی همچنان افزایش می یابد و كسری بودجه این كشور هم به 64 میلیارد و 500 میلیون دلار رسیده است.

 

برچسب ها: امريكا ، بدهكارترين
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: