کد خبر:۵۸۶۷
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۰ - ۱۹:۵۲
تعداد بازدید: 2129
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
افزايش نرخ ارز، عرضه لوازم خانگي را محدود مي کند
رئيس کل بانک مرکزي مدام وعده تثبيت قيمت ارز را مي دهد، در حالي که طي هفته هاي اخير نرخ ارز روند صعودي داشته است بنابراين اگر واردکنندگان بخواهند لوازم خانگي را با قيمتي که خريداري کرده اند عرضه کنند به طور قطع متضرر مي شوند.

افزايش قيمت و عدم تامين منابع ارزي براي واردکنندگان زمينه محدود سازي عرضه لوازم خانگي در بازار را مهيا کرده است.

محمد طحان پور، رئيس اتحاديه کشوري لوازم خانگي در گفتگو با موج با اعلام اين مطلب اظهار داشت: رئيس کل بانک مرکزي مدام وعده تثبيت قيمت ارز را مي دهد، در حالي که طي هفته هاي اخير نرخ ارز روند صعودي داشته است بنابراين اگر واردکنندگان بخواهند لوازم خانگي را با قيمتي که خريداري کرده اند عرضه کنند به طور قطع متضرر مي شوند.

اين فعال صنفي ادامه داد: تغيير قيمت ارز موجب شده تا واردکنندگان لوازم خانگي در هر نوبت از سفارش واردات کالا با زيان 20 تا 30 درصدي مواجه روبرو شوند.

طحان پور با اشاره به تحريم ايران از سوي آمريکا و متحدانش افزود: با اعمال تحريم ها شرايط اقتصادي کشور دچار مشکل مي شود به همين علت لازم است تا مسئولان در انديشه بهبود فضاي کسب و کار باشند.

رئيس اتحاديه کشوري لوازم خانگي در خصوص افزايش قيمت لوازم خانگي تصريح کرد: در اوايل مهرماه نرخ لوازم خانگي پنج درصد افزايش يافت اما با توجه به گران شدن قيمت ارز، توليدکنندگان و واردکنندگان لوازم خانگي خواستار افزايش پنج تا 10 درصدي نرخ لوازم خانگي هستند.

اين فعال صنفي خاطرنشان کرد: در حال حاضر شرکت هاي داخلي و خارجي به صورت رسمي نرخ کالاهاي خود را افزايش نداده اند اما به صورت غيررسمي نرخ لوازم خانگي در بازار گران شده است.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: