کد خبر:۵۸۵۹
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۰ - ۲۰:۲۴
تعداد بازدید: 2246
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
لنز دوربين،‌ عامل خوش‌عكسي و بدعكسي افراد
يك عكاس آمريكايي به دنبال حل مشكل بد عكسي برخي افراد دريافته كه تفاوت در خوش عكسي و بدعكسي ممكن است به دليل لنز دوربين باشد.

يك عكاس آمريكايي به دنبال حل مشكل بد عكسي برخي افراد دريافته كه تفاوت در خوش عكسي و بدعكسي ممكن است به دليل لنز دوربين باشد.

به گزارش ايسنا، «استفان ايست‌وود» براي اثبات اين ادعا به ثبت يك مجموعه تصوير پرتره پرداخت كه طي آن، حالت چهره فرد و نور محيط يكي بوده و تنها لنز دوربين تغيير مي‌كرد.

تنها تفاوت اين تصاوير در سطحي بود كه هر لنز به تحريف تصوير طبيعي و خم كردن نور مي‌پرداخت تا تصوير سه بعدي به عنوان يك عكس دو بعدي ارائه شود.

بسته به فاصله کانوني لنزها، تصوير تغيير كرده و بر چگونگي نماي تصوير در عكس‌ها تاثير مي‌گذارد.

«ايست‌وود» يك تصوير را با طيف گسترده‌اي از اپتيك‌ها از 19 ميليمتري گرفته تا 350 ميليمتر و با يك چارچوب مشابه ثبت كرد.

هرچه فاصله كانوني كمتر باشد، ميدان ديد ثبت شده بيشتر خواهد بود، به همين دليل است كه لنزهاي «فيش‌آي» (15 ميليمتري) مي‌توانند اجسام را به شدت تحريف كنند.

اما تجربه «ايستوود» نشان داد که تحريف با مهارت بيشتري تا محدوده فاصله کانوني ادامه داشت. جالب اينكه برخي از اين تحريفات ماهرانه مي‌توانند چهره را زيباتر و برخي ديگر زشتتر نشان دهند. در هر صورت، مغز تصوير به دست آمده را به عنوان تصوير اصلي پذيرفته و فرد بر اين تصور خواهد بود كه زيبا يا زشت است.

لنزهاي بزرگتر مانند 350 ميليمتري به مسطح و پهن‌تر كردن تصوير جسم مي‌پردازند. اين ويژگي به گفته «ايست‌وود» منجر به بزرگتر ديده شدن بيني يا عقب رفتن گوش‌ها در عكس مي‌شود.

به گفته متخصصان، بهترين تصاوير با لنز 135 ميليمتري به دست آمده و نتايج دقيقتر و بهتري را به نمايش مي‌گذارد اما ممكن است در اين لنز نيز امكان خطر وجود داشته و ويژگي‌هاي ديگر بر كيفيت عكس شما تاثير بگذارد.

برچسب ها: لنز دوربين ، عكس
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: