کد خبر:۵۸۵۸
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۰ - ۲۰:۱۱
تعداد بازدید: 3530
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
متخصص جراحی بینی
"لیزر" کاربردی در جراحی زیبایی بینی ندارد
در جامعه شایعه شده که لیزر در جراحی‌های بینی کاربرد دارد، برای اینکه کبودی کمتری دارد و به نوعی از چاقو استفاده نمی‌شود ولی واقعیت این است که لیزر در جراحی زیبایی بینی کاربردی ندارد
یک متخصص جراحی بینی گفت: لیزر یک نور قوی است که برای برش به کار می‌رود و یک مقداری از نسوج اطراف محل برش را هم از بین می‌برد و در نهایت لیزر در جراحی‌های زیبایی بینی کاربری ندارد.

 محمدرضا ملتجی در گفت‌وگو با فارس در مورد جراحی‌های زیبایی‌ به خصوص بینی با لیزر و کارکردهای آن گفت: در جامعه شایعه شده که لیزر در جراحی‌های بینی کاربرد دارد، برای اینکه کبودی کمتری دارد و به نوعی از چاقو استفاده نمی‌شود ولی واقعیت این است که لیزر در جراحی زیبایی بینی کاربردی ندارد.

وی اظهار داشت: لیزر یک نور قوی است که برای برش به کار می‌رود، آن هم در جاهایی که در بدن غیرقابل دسترس است و در نواحی که در دسترس است از تیغه معمولی هیستری استفاده می‌کنیم. چرا که لیزر علاوه بر برش یک مقداری از نسوج اطراف محل برش را هم از بین می‌برد و به زبان ساده‌تر بافت را می‌سوزاند و در نهایت لیزر در جراحی‌های زیبایی بینی کاربری ندارد.

ملتجی در پاسخ به اینکه در مواردی پس از عمل جراحی جای بخیه در صورت دیده نمی‌شود و هیچ کبودی هم وجود ندارد که گفته می‌شود ناشی از عمل با لیزر است گفت: در بین پزشکان متخصص این رشته چنین چیزی واقعیت ندارد و این شایعه‌ای است که بین افراد غیرپزشک گفته می‌شود و لیزر در جراحی بینی کاربردی ندارد. این به تکنیک جراحی بر می‌گردد و نحوه داروهایی که مصرف می‌شود و بیشتر می‌توان گفت تخصص و مهارت پزشک در این امر دخیل است. جراحی یک هنر است و جراح با شناخت لایه‌های نسج اجازه حرکت به آن لایه‌ها را نداده و در نتیجه خونریزی کمتر رخ می‌دهد.

 

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: