کد خبر:۵۸۳۶
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۰ - ۱۶:۴۰
تعداد بازدید: 4863
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
گوش‌های بدشکل کودکان عامل مسخره کردن آنان در مدرسه است
برخی شاید اصلاً ندانند که عمل زیبایی گوش وجود دارد. خیلی از کودکان وقتی به دنیا می‌آیند، گوش‌هایشان جلوتر قرار دارد و زاویه نامناسبی بین گوش و سر وجود دارد.
یک جراح گوش و حلق و بینی گفت: بسیاری از کودکانی که گوشهای بد شکل دارند در مدرسه توسط بچه ها مسخره می شوند و این مسئله آثار بدی روی روان آنها می گذارد بنابراین بهتر است شکل گوش این افراد قبل از سن مدرسه با جراحی اصلاح شود.

 علیرضا مصباحی در گفت‌وگو با فارس در مورد جراحی‌های زیبایی گوش اظهار داشت: برخی شاید اصلاً ندانند که عمل زیبایی گوش وجود دارد. خیلی از کودکان وقتی به دنیا می‌آیند، گوش‌هایشان جلوتر قرار دارد و زاویه نامناسبی بین گوش و سر وجود دارد.

 وی اضافه کرد: در بین این کودکان بهترین سنی که برای عمل توصیه می‌شود قبل از رفتن به مدرسه است. قبلاً در سنین بالاتر عمل جراحی انجام می‌دادند چون در مدرسه معمولاً بچه‌هایی که گوشهای بد شکل دارند را مسخره می‌کنند که از نظر روحی هم برای کودک خوب نیست.
 
وی اضافه کرد: در روش جدید یک برش پشت گوش می‌دهیم و شکل غضروف را تغییر می‌دهیم که با بی‌حسی قابل انجام است و نیاز به بستری شدن و بیهوشی ندارد. در روش‌های جدید بر خلاف روش‌های قدیم که ضروف را تخریب می‌‌کردند فقط شکل غضروف را تغییر می‌دهیم.
 
این متخصص و جراح گوش و حلق و بینی اضافه کرد: حتی در یکسری روش‌ها فقط پوست را بر می‌دارند و گوش دوباره بر می‌گردد سرجایش و یک اسکار خیلی بزرگ پشت گوش به جا می‌گذارد. این روش غلط است. در روش جدید با استفاده از بخیه‌های خاصی که می‌زنیم فرم گوش اصلاح می‌شود و برای همیشه ماندگار است.

وی در ادامه گفت: پدر و مادرها هم نگران نباشند با جراحی به روش جدید وقتی گوش رشد می‌کند با حالت جدید رشد می‌کند و تغییر شکل مجدد ندارد و بسیار از نظر روحی و روانی روی فرد می‌تواند تأثیر مثبت بگذارد خیلی از بیماران که مراجعه می‌کنند اصلاً نمی‌دانند که بدشکلی گوش قابل اصلاح است.

مصباحی در مورد عوارض جراحی زیبایی گوش گفت: این نوع جراحی عوارض چندانی ندارد فقط ممکن است کمی عفونت ایجاد شود که قابل درمان است و در عین حال برای انجام این جراحی محدودیت سنی نداریم.

 

برچسب ها: گوش
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: