کد خبر:۵۷۹۷
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۰ - ۲۰:۰۵
تعداد بازدید: 2203
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
دردسر يک بيماري فرهنگي در شروع فصل بارش ها
متاسفانه کم توجهي برخي شهروندان در حفظ پاکيزگي شهر تبعات منفي بسياري را براي ساير شهروندان و شهرداري به وجود مي آورند

خيابانهاي تهران هر ساله در فصل بارش ها به دليل خلاءهاي فرهنگي به رودخانه هاي کوچک و بزرگي تغيير کاربري مي دهند که مشکلات زيادي را براي شهروندان و هزينه هاي سنگيني به شهرداري تهران تحميل مي کند.

به گزارش موج، در پياده روهاي تهران آنچه بيش از همه به چشم مي خورد نه مغازه هاي رنگارنگ و نه همهمه شهروندان است بلکه چهره نازيباي زباله هايي است که در گوشه و کنار پياده روها، جدولها و جوي ها بيش از پيش مشاهده مي شود.
 
با رشد جمعيت و توسعه روند مهاجر پذيري کلانشهر تهران حجم زباله توليدي نيز صعودي مي شود و ديگر سطل هاي کوچک ساليان گذشته جوابگوي اين حجم نيست. با مکانيز شدن جمع آوري زباله و تفکيک زباله از مبدا طي سال هاي اخير شاهد نصب مخازن بزرگ در تمامي معابر شهر تهران هستيم. اما نکته جالب اينجاست که تعبيه سطل هاي بزرگ زباله هم در حاشيه خيابانها نيز نتوانست از شيب صعودي حجم زباله هاي ريخته شده در حاشيه معابر بکاهد.

متاسفانه کم توجهي برخي شهروندان در حفظ پاکيزگي شهر تبعات منفي بسياري را براي ساير شهروندان و شهرداري تهران به وجود مي آورند.

آنچه در اين گزارش مد نظر است نه افزايش تعداد حيوانات موذي در سطح معابر، نه افزايش شيوع بيماري ها و نه حتي زشت شدن شهر به طبع اين اقدام ناشايست است، بلکه با شروع فصل بارش ها با کوچکترين بارش جوي هاي شهر در نتيجه زباله هاي موجود مسدود مي شود. اين مشکل که تنها از آن مي توان به عنوان يک بيماري فرهنگي ياد کرد، قابل درمان است اگر خود بيماران محترم تمايلي به درمان آن داشته باشند. اميد که همه شهروندان تهراني به اين نکته توجه کنند که ريختن زباله در سطح شهر مي تواند سبب تضييع حقوق شهروندي شده و بودجه اي که شهرداري تهران بايد در توسعه سرانه هاي رفاهي و خدماتي شهر هزينه کند بايد صرف عدم آگاهي برخي شهروندان شود.
برچسب ها: زباله ، شهر تهران
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: