کد خبر:۵۷۹۳
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۰ - ۱۲:۳۶
تعداد بازدید: 3287
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
قتل فجيع پسر 6 ساله در دفاع از پدر
پيرمرد وقتي نتوانست اجاره خانه عقب افتاده را بگيرد پسر شش ساله‌ مستأجر را به طرز هولناكي از پا درآورد.
پيرمرد وقتي نتوانست اجاره خانه عقب افتاده را بگيرد پسر شش ساله‌ مستأجر را به طرز هولناكي از پا درآورد.
به گزارش خبرنگار ايران، اوايل مهر امسال مأموران پليس آگاهي اسلامشهر از انتقال پيكر مجروح و خونين پسر خردسالي به يكي از بيمارستان‌هاي شهر باخبر شدند. مأموران پس از حضور در بيمارستان دريافتند «ايمان» شش ساله از طريق امدادگران اورژانس به بيمارستان انتقال يافته و در بخش مراقبت هاي ويژه بستري شده است.پدر «ايمان» نيز به مأموران گفت: مدتي است گرفتار مواد مخدر شده‌ام. چند ماه قبل نيز همسرم خانه را ترك كرد و من و ايمان را تنها گذاشت. از آنجا كه به خاطر مشكلات مالي نمي‌توانستم اجاره خانه را بپردازم دائم با پيرمرد صاحبخانه درگيري و مشاجره داشتيم. امروز هم براي گرفتن اجاره سراغم آمد اما وقتي فهميد پولي ندارم با كارد تهديدم كرد كه از ترس فرار كردم اما ساعتي بعد كه به خانه برگشتم با پيكر خونين و نيمه جان پسرم روبه‌رو شده و سريع او را به بيمارستان رساندم.مأموران در ادامه وقتي به خانه مرد صاحبخانه رفتند پي بردند او به محل نامعلومي گريخته است.در حالي كه تحقيق براي دستگيري متهم ادامه داشت، پسر شش ساله پس از يك هفته جدال با مرگ، روي تخت بيمارستان جان سپرد.
سپس پرونده در اختيار كارآگاهان مبارزه با جرائم جنايي پليس آگاهي قرار گرفت.سرانجام پس از تجسس‌هاي گسترده مخفيگاه متهم به قتل در كرج شناسايي شد و مأموران عامل جنايت هولناك را دستگير كردند.«رحمان» در نخستين بازجويي‌ها منكر قتل شد اما در ادامه لب به اعتراف گشود و گفت: پدر «ايمان» از چندماه قبل كرايه خانه را پرداخت نمي‌كرد. روز حادثه به خانه‌شان رفتم تا كرايه عقب افتاده را بگيرم اما او دوباره فرصت خواست اما در يك لحظه كنترلم را از دست داده و به طرفش حمله‌ور شدم كه مرد معتاد از ترس فرار كرد. همان موقع پسرش «ايمان» سدراهم شد و با التماس از من خواست به پدرش كاري نداشته باشم اما در حالي كه از شدت عصبانيت هيچ كنترلي بر اعصاب و رفتارم نداشتم با كارد به جانش افتادم. وقتي به خود آمدم «ايمان» غرق در خون روي زمين افتاده بود كه از ترس فرار كردم.مرد جنايتكار پس از اعتراف به قتل و بازسازي صحنه جنايت با قرار قانوني روانه زندان شد.
 
------------------------------------------

توقيف خودروهاي بدون بيمه

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي كشور از آغاز طرح زمستاني پليس، توقيف خودروهاي بدون بيمه و كاهش حوادث رانندگي خبر داد.
سردار اسكندر مؤمني صبح ديروز در حاشيه نشست هماهنگي طرح زمستاني پليس راهنمايي و رانندگي گفت: طرح زمستانه پليس از 20 آذر تا 25 اسفند در كشور اجرا مي‌شود. اما اگر شرايط آب و هوا تغيير نمود و شاهد شروع زمستان زودهنگام بوديم طرح زمستاني هم زودتر آغاز خواهد شد.
وي افزود: در سال جاري با هدفمند شدن يارانه‌ها، اجراي قانون جديد راهنمايي و رانندگي و افزايش ايمني خودرو و راه و امداد و نجات، خوشبختانه شاهد كاهش سوانح بوده‌ايم. رئيس پليس راهور همچنين از توقيف خودروهاي فاقد بيمه‌نامه در جاده‌هاي كشور نيز خبر داد و افزود: پليس براساس قانون بايد از تردد خودروهاي فاقد بيمه‌نامه جلوگيري كند. به همين دليل از شركت‌هاي بيمه مي‌خواهيم در نزديكي پاسگاه‌ها و ايستگاه‌هاي پليس مستقر شوند تا در صورت توقف خودروهاي فاقد بيمه، خدمات بيمه‌اي لازم را در محل ارائه نمايند. وي تأكيد كرد: 80 درصد تصادف‌هاي شهري خسارتي و به طور عمده سازشي است و بيمه‌ها بايد طبق قانون در تصادف‌هاي سازشي بدون كروكي خسارت را بپردازند. اين در حالي است كه سقف تعهدات بيمه‌ها از يك ميليون و 500 هزار تومان به 2 ميليون و 250 هزار تومان افزايش يافته است. سردار مؤمني از تشديد برخورد پليس با خودروهاي فاقد كمربند ايمني هم خبر داد.

 
---------------------------------------
 
 
فرار عجیب زن تنها از چنگال 2 ابلیس آشنا
 
 زن تنها وقتی پی به نیت شوم هم‌پاتقی شیشه‌ای‌اش برد فرمان خودرویش را به سمت موتور پلیس چرخاند. این زن 40 ساله خیلی ترسیده بود و می‌خواست از چنگال 2 ابلیس آشنا فرار کند. ساعت 19:30 غروب سه‌شنبه 18 مردادماه سال‌جاری پلیس موتورسوار در بزرگراه بابایی به رفتارهای غیرعادی 2 مرد و یک زن داخل پرایدی برخورد. زن جوان که پشت فرمان بود با پرخاشگری با 2 مرد حرف می‌زد و ناگهان با دیدن پلیس موتورسوار خود را به وی رساند و کمک خواست. با درخواست ایست از سوی مامور یگان امداد، زن جوان پا روی ترمز گذاشت و با پیاده شدن از پرایدش خود را به پلیس رساند و گفت:‌این 2 مرد قصد اذیت و آزار مرا داشتند و می‌خواستند با استفاده از چاقوی سلاخی خودرویم را نیز بدزدند. وی افزود: آنها مرا کتک زدند و اگر شما را نمی‌دیدم شاید سرنوشت بدی در انتظارم بود. ماموران وقتی این زن را که «اعظم» نام دارد به طرح شکایت از 2 مرد شیشه‌ای در خودرویش پرداخت، آنان را بازداشت و به کلانتری 102 پاسداران انتقال داد. تحقیقات پلیسی نشان داد که 2 مرد «فریبرز» و «حسن» نام دارند و اعظم آشنایی قبلی‌ای با فریبرز که 25 ساله است، داشته. فریبرز که به خاطر کشیدن شیشه در حالت عادی نبود وقتی پیش روی افسر پرونده ایستاد به سروان دین‌محمدی گفت: از 3 سال پیش من و اعظم همدیگر را می‌شناختیم و به صورت رسمی با هم صیغه کرده بودیم. شب درگیری‌مان اعظم در خودرویش خواست از هم جدا شویم، من مخالف بودم بویژه اینکه پیش از رفتن به سر قرار با حسن شیشه مصرف کرده بودیم و حالت عادی نداشتیم. وی افزود: وقتی حرف‌های اعظم را شنیدم و خیلی عصبانی شدم. می‌خواستم هر طوری شده او را راضی کنم تا رابطه‌مان ادامه داشته باشد اما نمی‌پذیرفت و مدام اصرار بر جدایی داشت، مقداری کنترل خودم را از دست دادم اما قصد اذیت و آزارش را نداشتم. در برابر این ادعاها، اعظم نیز به پلیس گفت: تنها بودم و از سر ناچاری به عقد موقت فریبرز درآمدم. مدتی گذشت و فهمیدم این پسر اعتیاد شدیدی به شیشه دارد. سعی کردم ترک کند اما فایده‌ای نداشت تا اینکه خواستم از فریبرز جدا شوم، نمی‌خواستم با مردی که اعتیاد دارد زندگی کنم چرا که از شوهر اولم به خاطر همین اعتیاد طلاق گرفته بودیم. وی افزود: آن شب فریبرز در حالت عادی نبود. او وقتی شنید می‌خواهم به هر قیمتی طلاق بگیرم در خودرو با استفاده از چاقو مرا تهدید کرد و شکنجه‌ام داد. او می‌گفت به شرطی جدا می‌شویم که من به صیغه دوستش حسن دربیایم. ترسیده بودم و با دیدن پلیس موتورسوار سریع کمک خواستم. بنا به گزارش خبرنگار «وطن‌امروز»، 2 مرد و اعظم پس از تحقیقات پلیس روانه دادسرا شدند تا میزان جرم و مجازات آنها مشخص شود.

 
------------------------------------------
 
 
اعدام ابليس جنايتكاردر قرچك
 
شیطان قرچک که در اقدامی وحشتناک پیرزن همسایه را کشت و با شکنجه نگین کوچولو وی را نیز به قتل رساند، سحرگاه امروز در ملأ عام پای چوبه‌دار خواهد رفت. این مرد 29 ساله که بخشعلی نام دارد یکی از سیاه‌ترین جنایات را رقم زد و صبح 12 مردادماه سال 88 به بهانه جا گذاشتن کلید وارد خانه پیرزن همسایه شد. وقتی جیران 86 ساله در را به روی مرد آشنا باز کرد، نوه 8 ساله‌اش به نام نگین در اتاق با اسباب‌بازی‌هایش بازی می‌کرد. مرد شیطان‌صفت ادعا کرد، کلید را در خانه جا گذاشته و وارد حیاط شد سپس وقتی دعوت چایی را شنید از پشت سر به سمت جیران حمله کرد و وی را کشت. این قاتل شیشه‌ای می‌توانست با سرقت جواهرات فرار کند اما با دیدن دختر 8 ساله و در حالی که خود زن و چند بچه قد و نیم قد داشت تسلیم وسوسه شد و با اذیت و آزار دخترک وی را نیز کشت.
 
جلسه دادگاه این شیطان را می‌توان یکی از تلخ‌ترین تراژدی‌های جنایی دانست چرا که همه اشک می‌ریختند.
 
در دادگاه

در جلسه محاکمه، شیطان قرچک در شعبه 77 دادگاه کیفری استان تهران روبه‌روی قاضی ساعی ایستاد و از خود دفاع کرد. این در حالی بود که پرونده نشان می‌داد بخشعلی دارای همسر و بچه است. در این جلسه خانواده قربانیان با چشمان اشکبار به مجازات مرگ این شیطان سنگدل پافشاری می‌کردند.
 
در برابر این فضای غم‌آلود بخشعلی با خونسردی گفت: مدتی قبل از روز حادثه وسوسه سرقت طلاهای پیرزن به جانم افتاده بود و یک لحظه هم رهایم نمی‌کرد. ساعت 7 صبح روز حادثه بود که خودم را به خانه همسایه رسانده و به بهانه اینکه کلید خانه را جا گذاشته‌ام، از پیرزن خواستم اجازه دهد از دیوار حیاطشان وارد خانه‌ام شوم. او که همسایه دیوار به دیوار ما بود و هميشه به من محبت داشت، بلافاصله در را باز کرد و مرا برای نوشیدن چای به داخل خانه دعوت کرد که پشت سرش به راه افتادم و در فرصتی مناسب او را غافلگیر کرده و با چاقو به جانش افتادم. پس از قتل به سراغ طلاها رفتم که چشمم به «نگین» کوچولو افتاد که شاهد ماجرا بود. وسوسه شدم پس از بستن دست و پاهای دختربچه، او را مورد آزار و اذیت قرار دادم و بعد هم با چاقو چند ضربه به او زدم تا رازم افشا نشود. پس از ترک خانه، طلاها و گوشی تلفن همراه صاحبخانه را برداشتم. در حالی که فکر نمی‌کردم گرفتار شوم، طلاها را با کمک دوستانم فروختم. پس از این جلسه دادگاه قاضی ساعی و 4 قاضی مشاور سالاری، بومی، مرادی و محمدی کشکولی با اکثریت آرا این شیطان را به لحاظ قتل به 2 بار قصاص، به اتهام آزار و اذیت دختربچه به اعدام و به اتهام سرقت همراه با آزار به 10 سال زندان و 74 ضربه شلاق محکوم کردند.
 
بنابر گزارش خبرنگار «وطن‌امروز»، مرد شیطان‌صفت که در برابر سنگین‌ترین حکم قرار گرفته بود به آن اعتراض کرد و این رأی پس از بررسی در دیوانعالی کشور تایید شد. این گزارش حاکی است، این جنایتکار سحرگاه امروز در حلقه تماشاچیان پای چوبه دار خواهد رفت تا به خاطر اقدامات
سیاهش اعدام شود.
 
---------------------------------------

راز دوئل مرگبار عشقی در جنایت پنهان
 
پسر جوان که برای ازدواج با دختر موردعلاقه‌اش در دوئلی خونین رقیب خود را از پا درآورده در عملیات ویژه‌ای دستگیر شد. اوایل مرداد‌ماه سال‌جاری کارآگاهان گیلان از کشف جسد پسر جوانی در خانه‌اش باخبر شدند. تیم جنایی پس از حضور در محل با جسد «مهران» 23 ساله روبه‌رو شد که با ضربه‌های چاقو از پا درآمده بود. بررسی‌های پلیسی نشان داد مهران به تنهایی در آن خانه زندگی می‌کرد که یکی از دوستانش به غیبت او مشکوک شده و پس از ورود به خانه‌اش با پیکر غرق در خون او روبه‌رو شده بود. با توجه به دزدیده نشدن وسیله‌ای از خانه، ماموران احتمال دادند وی قربانی انتقامی کور شده است. عامل جنایت مهران را در خواب غافلگیر کرده و با ضربه‌های چاقو به قتل رسانده بود. پس از بررسی‌های مقدماتی جسد به پزشکی قانونی منتقل شد و یک تیم از کارآگاهان تجسس برای کشف راز جنایت را آغاز کردند. ماموران پس از تحقیقات گسترده دریافتند مهران با دختر جوانی دوستی داشته است. با کشف این سرنخ تجسس‌ها روی شناسایی دختر جوان متمرکز شد. پس از یک ‌ماه دختر جوان به نام «میترا» که پس از قتل فراری شده بود، دستگیر شد. میترا در نخستین بازجویی‌ها لب به اعتراف گشود و گفت: من و مهران یک سال بود با هم دوستی داشتیم و قرار بود با هم ازدواج کنیم. 2‌ ماه پیش پسر جوانی در خیابان سد راهم شد و تهدید کرد باید رابطه‌ام را با مهران قطع کرده و با او ازدواج کنم. ابتدا حرف‌هایش را جدی نگرفتم اما پسر جوان تهدید کرد اگر به درخواستش عمل نکنم من و مهران را به قتل می‌رساند. وقتی از قتل مهران باخبر شدم از ترس اینکه مرا هم بکشد فراری شدم. با این اعترافات شناسایی پسر جوان در دستور کار پلیس قرار گرفت و ماموران مشخصات قاتل به نام «آرمان» را شناسایی کردند. پسر جنایتکار که پلیس را در یک قدمی خود می‌دید به محلی ناشناس متواری شده بود که سرانجام در مخفیگاهش به دام افتاد. آرمان در بازجویی‌ها با اعتراف به قتل گفت: من علاقه زیادی به میترا داشتم و می‌خواستم با او ازدواج کنم اما مهران سد راهم بود، به همین خاطر از دختر موردعلاقه‌ام خواستم ارتباطش با مهران را پایان دهد اما او مخالفت کرد. سپس سراغ پسر جوان رفتم و او را تهدید کردم که او هم مرا به قتل تهدید کرد. تنها راه رسیدن به میترا کشتن مهران بود به همین خاطر شبانه وارد خانه‌اش شده و او را در خواب با ضربه‌های چاقو کشتم. پس از قتل دچار عذاب‌وجدان شدم. برای رسیدن به دختری که عشق ما یکطرفه بود مرتکب قتل شدم. پسر 29 ساله پس از بازسازی صحنه قتل با قرار قانونی روانه زندان شد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: