کد خبر:۵۷۵۱
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۰ - ۰۱:۳۷
تعداد بازدید: 2079
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
هر تخلف موتورسواران یک ساعت آموزش
در صورتی که یک موتورسوار تخلفی را انجام دهد مدارک شناسایی او دریافت و به جای توقیف موتورسیکلت وی به یکی از پارک‌های ترافیکی شهر راهنمایی می‌شود
رئیس پلیس راهور تهران با بیان اینکه آموزش اولویت اول پلیس راهور تهران است گفت: هدیه آموزشی جایگزین برخورد قهری با موتورسواران می شود.

 سردار حسین رحیمی در گفتگو با فارس اظهار داشت: با توجه به اینکه در سال 90 ساماندهی موتوسیکلت‌ها در دستور کار قرار گرفته از تمام ظرفیت‌های آموزشی بهره خواهیم برد.

وی ادامه داد: متاسفانه رفتار برخی از رانندگان و راکبان موتوسیکلت تعجب برانگیز است و چهره زننده‌ای از فرهنگ ترافیکی ایجاد می‌کنند. لذا بحث آموزش برای تمامی اقشار حتی عابرین در دستور کار قرار گرفته است. در این راستا رایزنی‌هایی با شهرداری تهران صورت گرفته تا کار آموزش فرهنگ ترافیکی در 7 پارک ترافیکی شهر آغاز شود که هم اکنون این کار در چند پارک شروع شده است. ما با این رویکرد به دنبال تبدیل پارک‌های ترافیکی به آموزشکده‌های فرهنگ ترافیک هستیم.

رحیمی بیان داشت: بر اساس سیاست آموزشی جدید پلیس به جای برخورد قهری و سلبی با موتورسواران متخلف، به آنها هدیه آموزشی که همان حضور در پارک‌های ترافیک و گذراندن یک ساعت آموزش است، تقدیم می‌کند تا از اتلاف 4 روز وقت آنها بدون اینکه از آموزشی برخوردار شوند، جلوگیری به عمل آید.

رحیمی توضیح داد: در صورتی که یک موتورسوار تخلفی را انجام دهد مدارک شناسایی او دریافت و به جای توقیف موتورسیکلت وی به یکی از پارک‌های ترافیکی شهر راهنمایی می‌شود. در صورتی که همان فرد بعد از گذراندن دوره آموزشی مجددا مرتکب تخلف شود برخورد قهری با وی صورت خواهد پذیرفت و با محرومیت‌های شدیدی رو به رو می‌شود.

وی ادامه داد: با وجود اینکه اقدامات فرهنگی و آموزشی در دستور کار قرار گرفته است ولی همچنان توقیف موتورسیکلت‌های خطرساز در دستور کار قرار دارد.

رحیمی در پایان گفت: ما برای تکمیل آموزش از توان فرهنگسراها نیز بهره خواهیم برد به نحوی که CD آموزشی طراحی شده‌ای در اختیار اساتید مستقر در فرهنگسراها قرار خواهد گرفت تا بر اساس مطالب مندرج در آن اقدام به آموزش نماید.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: