کد خبر:۵۷۵۰
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۰ - ۱۹:۰۱
تعداد بازدید: 2301
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
سگ گردانی و هم خانگی با سگ شرعا" جایز نیست
محمدتقی رهبر نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: سگ‌ گردانی و خرید و فروش آن شرعاً جایز نیست و متأسفانه این یک تبعیت از فرهنگ بیگانه است که البته مأموران نیروی انتظامی در گزارش‌هایشان قید کرده‌اند که با این موارد تاکنون هم برخورد شده است
عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه برخی افراد سگ‌های تزئینی را همراه خود دارند نوعی تأثر و تبعیت از فرهنگ منحط غرب است.
 
محمدتقی رهبر نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس درباره شیوع پدیده خرید و فروش سگ‌های معروف به جیبی در برخی از خیابان‌های شمال شهر گفت: در شرع مقدس اسلام سگ حیوانی نجس قلمداد شده است، مگر در چند مورد خاص.

وی ادامه داد: زمانی که موضوع نگهبانی از گله گوسفندان به میان می‌آید استفاده از سگ جایز است و خرید و فروش آن هم ایرادی ندارد.

عضو کمیسیون قضایی مجلس تأکید کرد: مورد دوم زمانی است که یک خانه یا یک ویلا به دلیل شرایط خاص نیاز به تأمین امنیت دارد که صاحب آن جایز است از سگ استفاده کند. البته این مورد در زمانه فعلی زیاد نیست زیرا وسایل حفاظتی پیشرفته شده است.

محمدتقی رهبر تأکید کرد: خرید و فروش سگ یا نگهداری آن به عنوان سرگرمی و تفریح جایز نیست و این نوع اقدامات تبعیت از فرهنگ غربی است.

وی با اشاره به این مطلب که متأسفانه سگ در زندگی غربی‌ها جایگاهی مانند بچه‌شان دارد، گفت: متأسفانه در کشورمان هم دیده شده که بعضاً برخی از افراد متأثر از فرهنگ انحطاط یافته غربی سگ را هم‌خانه خود می‌کنند. 

نماینده مردم اصفهان در پاسخ به این سؤال که آیا لزومی دارد نیروی انتظامی با چنین رفتارهایی برخورد کند یا خیر، گفت: انتظار ما این است که همانگونه که مبارزه با فساد، بی‌بندوباری و رفتارهای ضداسلامی و ضدارزشی بر نیروی پلیس ارزش دارد و مهم است با حمل‌کنندگان سگ و خریداران و فروشندگان آن نیز برخورد شده و از این رویه جلوگیری کنند.

محمدتقی رهبر تأکید کرد: سگ‌ گردانی و خرید و فروش آن شرعاً جایز نیست و متأسفانه این یک تبعیت از فرهنگ بیگانه است که البته مأموران نیروی انتظامی در گزارش‌هایشان قید کرده‌اند که با این موارد تاکنون هم برخورد شده است.
برچسب ها: سگ گرداني ، فرهگ غرب
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: