کد خبر:۵۶۶۷
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۰ - ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 1905
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
چانه‌زني برسر "چانه"اي كه هر روز كوچك‌تر مي‌شود
با واقعی شدن قیمت نان حداقل انتظاری که می‌رفت ارتقا کیفیت نان بود که علیرغم اینکه این موضوع نتوانست رضایت جامعه هدف را جلب کند شاهد کاهش وزن نان نیز هستیم.
مسئولان 9 ماه پیش وعده داده بودند که با گران شدن قیمت نان کیفیت آن هم بهتر می شود، حال با گذشت این زمان نه تنها این وعده محقق نشد، بلکه این روزها در صفهای نان شاهد چانه زنی و بحث مردم بر سر وزن "چانه"های نان هستیم که هر روز کوچکتر می شود.
 
به گزارش فارس، هدفمند کردن یارانه گندم، آرد و نان با هدف ایجاد رقابت در بازار نان و حمایت از مصرف کننده و تولید کننده و جلوگیری از ضایعات نان، ارتقا کیفیت و مدیریت مصرف یکی از طرح‌های بسیار مؤثری بوده است که در دولت دهم با کنترل فضای روانی جامعه در شرایطی که خیلی از گروه‌های سیاسی و اجتماعی احساس خطر می‌کردند می‌توانست نقطه قوتی در کارنامه شرکت بازرگانی دولت ایران باشد.

اما با گذشت نزدیک به 9 ماه از اجرای این طرح و وعده‌هایی که مسئولان برای ارتقای کیفیت نان می‌دهند آنچه مشاهده می‌شود کاهش کیفیت نان در واحدهای تولید کننده و همچنین بنابر برخی گزارشات مردمی ومشاهدات خبرنگار فارس کاهش وزن و چانه نان در برخی نقاط تهران است.

با واقعی شدن قیمت نان حداقل انتظاری که می‌رفت ارتقا کیفیت نان بود که علیرغم اینکه این موضوع نتوانست رضایت جامعه هدف را جلب کند شاهد کاهش وزن نان نیز هستیم.

افزایش قیمت نان و نرسیدن به اهدافی که مسئولان وزارت سابق بازرگانی همواره از آن یاد می‌کردند نوعی بدبینی در بین مردم ایجاد کرده است و با اعلام رئیس جمهور مبنی بر اینکه این پتانسیل وجود دارد تا یارانه‌ها سه برابر شود علامت سؤالی در ذهن مردم ایجاد می‌شود که آیا سه برابر شدن باعث افزایش سه برابری قیمت نان نیز می‌شود.

مواردی از این دست را که هر روز در صف‌های طویل نانوایی‌ها مردم این کوچه بازار در گوش هم نجوا می‌کنند و گاهی در قالب یک اعتراض به نانوا و یا اینکه یک نزاع در میان صف‌های بهم فشرده نان اتفاق می‌افتد بحثی است که باید مدیران و سیاستگذاران گندم، آرد و نان به آن توجه ویژه داشته باشند.
برچسب ها: نان ، قيمت ، كيفيت
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: