کد خبر:۵۶۶۳
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۰ - ۱۸:۲۵
تعداد بازدید: 2204
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
حسن عباسی: نظام مالی مدرن پول‎های شبهه‌ناک وارد سفره‎های مردم کرده
حسن عباسی اظهار داشت: مدلی که غربی‎ها 50 سال پیش در کشورشان پیاده کردند و امروزه نیز شاهد فروپاشی آن هستیم اکنون در کشور ما روز به روز در حال افزایش است
رئیس مرکز بررسی‎های دکترینال امنیت بدون مرز اساس بانک را کفرآمیز دانست و گفت: باید دامنه عملی بانک‎ها محدود شود.

 به گزارش فارس از گرگان، حسن عباسی در جمع مردم گرگان اظهار داشت: مدلی که غربی‎ها 50 سال پیش در کشورشان پیاده کردند و امروزه نیز شاهد فروپاشی آن هستیم اکنون در کشور ما روز به روز در حال افزایش است.

وی با بیان اینکه مراجع تقلید نیز سودهای 24 درصد بانکی را نوعی ربا می‎دانند، خاطرنشان کرد: بنیان بانک هیچ ربطی به اسلام ندارد چرا که در قرآن نیز ربا نفی شده و حکم صریح اسلام و قرآن در جامعه پیاده شده است.

رئیس مرکز بررسی‎های دکترینال امنیت بدون مرز تصریح کرد: این عمل قبیح در کشور پیاده می‎شود و به نام اینکه حکومت اسلامی فاسد است ریشه می‎گیرد در حالی که یک مدیر مسلمان خودش باید پاسخگو باشد چه اینکه هشدارها را شنیده و مراجع تقلید نیز بر ربا بودن آن اذعان داشته‎اند.

عباسی اظهار داشت: نظام مالی مدرن که ریشه و اساس آن کج‌نالیسم است پول‎های شبهه‌ناک وارد سفره‎های مردم کرده و آنها را آلوده به ربا و گناه می‎کند.

رئیس مرکز بررسی‎های دکترینال امنیت بدون مرز با بیان اینکه برای حفظ این سیستم از اصول منحرف شده‎ایم، خاطرنشان کرد: اینکه اصول را کنار گذاشته تا به مقصدمان برسیم دیگر انحراف نیست بلکه نوعی انحطاط است.

وی نام گذاشتن بانکداری اسلامی را نوعی التقاط خواند و افزود: چون نمی‎توانند مدلی جایگزین برای تهیه صندوق نظام مالی در جامعه اسلامی که دغلی در آن نباشد، به وجود آورند خیلی ساده الگوی خارجی را در کشور پایه‎ریزی می‎کنند.

رئیس مرکز بررسی‎های دکترینال امنیت بدون مرز بیان کرد: ما نخواهیم گذاشت بلایی که بر سر غرب آمده در کشور ما هم تکرار شود.

عباسی گفت: مگر امام راحل نفرمود معلمی شغل انبیا است پس چرا معلمان و اساتید جامعه ما این رفتارها را می‎بینند ولی فریاد نمی‎کنند که زندگی مردم به این ساز و کارها آلوده می‎شود.
برچسب ها: حسن عباسی ، بانك ، سود
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
0
0
سلام

"ظام مالی مدرن که ریشه و اساس آن کج‌نالیسم است" - اشتباهه، اصلاح کنید لطفا
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: