کد خبر:۵۶۲۹
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۰ - ۱۰:۳۸
تعداد بازدید: 3923
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
عامل قتل پل مدیریت در ملاءعام به دار مجازات آویخته شد
کوشا جوان 15 تیرماه سال جاری در منطقه پل مدیریت دختر جوانی را به نام "مهسا" با ضربات متعدد چاقو به قتل رساند که بامداد امروز حکم قصاص در ملأعام درباره او اجرا شد.
قاتل جنايت پل مديريت اعدام شد

بامداد امروز عامل قتل پل مدیریت در ملاءعام به دار مجازات آویخته شد.اين قاتل در پل مديريت دختر دانشجوي هم كلاس خود را با ضربات چاقو به قتل رسانده بود.

به گزارش مهر، "کوشا" عامل قتل "مهسا" در منطقه پل مدیریت در ملأعام به دار مجازات آویخته شد.
بر اساس این گزارش، کوشا جوان 15 تیرماه سال جاری در منطقه پل مدیریت دختر جوانی را به نام "مهسا" با ضربات متعدد چاقو به قتل رساند که بامداد امروز حکم قصاص در ملأعام درباره او اجرا شد.
 
کوشا از سوی شعبه 74 دادگاه کیفری به قصاص محکوم شد و پس از تائید حکم از سوی دیوان عالی کشور طناب سرمه ای اعدام به گردن وی افتاد و زندگی او پیش از طلوع آفتاب به پایان رسید.

حاشيه‌های اعدام عامل جنايت پل مديريت

مراسم اعدام عامل جنايت پل مديريت صبح امروز -سه شنبه- در بلوار دريا بعد از تقاطع دانشگاه امام صادق(ع) در نزديكي محل وقوع اين جنايت برگزار شد.

به گزارش ایرنا براي اجراي مراسم حكم اعدام عامل اين جنايت، محلي در ابتداي غربي بلوار دريا در محوطه اي خاكي بعد از دانشگاه امام صادق(ع) در نظر گرفته شده بود.

**مراسم اعدام در يك محوطه محصور شده انجام شد كه درون آن محل را با داربست كه حدود چهار متر از زمين ارتفاع داشت ، بسته بودند . پلاكاردي نيز در اين مكان نصب شده بود كه روي آن نوشته بود 'محل اجراي مراسم اعدام عامل جنايت پل مديريت'.

**جمع زيادي از اقشار مختلف مردم اعم از زن و مرد ' از حدود ساعت چهار بامداد يكي دو ساعت قبل از اجراي مراسم در محل اجراي حكم حاضر شده بودند، آنها در انتظار بودند تا اجراي عدالت را با چشمان خودشان ببينند.

** بسياري از اهالي محل از روي پشت بام منازل و يا بالكن آپارتمان هاي خود كه به محل اجراي مراسم اشراف داشت مشغول تماشاي اين مراسم بودند.

**با پخش شدن اذان صبح و نزديك شدن به آغاز مراسم اعدام ، بر تعداد مردم اضافه مي شد اين درحالي بود كه نيروهاي انتظامي و پليس پيشگيري و آگاهي تهران بزرگ از نخستين ساعات بامداد امروز در اين محل حضور داشتند.

**نيروهاي انتظامي دور تا دور محل برگزاري مراسم اعدام را در محاصره خود داشت و براي حفظ ايمني مردم، بلوار دريا در دو سمت شرق و غرب بر روي تردد خودروها بسته شده بود و عوامل پليس راهنمايي و رانندگي اجازه تردد به خودروها را در اين مسير از بزرگراه چمران به سمت شرق بلوار و از چهار راه سعادت آباد به سمت غرب نمي دادند.

**ساعت 5 و 53 دقيقه بامداد تست آخر محل اجراي حكم انجام و طناب دار سبز رنگ بر روي داربست تعبيه شده در اين مكان نصب شد.

** عوامل اورژانس و آتش نشاني در كنار عوامل انتظامي، قضايي و امنيتي در محل اجراي مراسم حضور داشتند.

** تعداد زيادي از خبرنگاران، عكاسان و تصويربرداران رسانه هاي داخلي براي پوشش خبر اجراي مراسم اعدام از حدود ساعت چهار بامداد در محل اجراي حكم حضور يافته بودند.

** خودروي مخصوص انتقال محكومين پليس كه حامل 'كوشا ' عامل جنايت بود حوالي ساعت 6 و 5 دقيقه به محل اجراي مراسم وارد شد.

** ساعت 6 و 11 دقيقه آياتي از قرآن كريم توسط قاري قرائت شد و اين يعني شروع رسمي اجراي مراسم اعدام.

**ساعت 6 و 16 دقيقه عامل جنايت از داخل خودرو به محل اجراي مراسم و پاي چوبه دار منتقل شد تا حكم دادگاه قرائت شود.

** عامل جنايت با موهاي تراشيده، دست بسته به پاي چوبه دار منتقل و طناب سبز رنگ بر گردن او انداخته شد.

**سرپرست دادسراي جنايي تهران به عنوان نماينده دادستان پس از استقرار عامل جنايت در محل اجراي مراسم، حكم را قرائت كرد.

** اولياي دم 'مهسا' دختر دانشجويي كه با ضربات متعدد چاقوي عامل جنايت روز چهارشنبه 15 تيرماه به قتل رسيده بود در محل اجراي مراسم حضور داشتند.

**پس از اتمام قرائت حكم توسط سرپرست دادسراي جنايي تهران، حكم اجرا و صندلي از زير پاي عامل جنايت كشيده شد و عامل جنايت حدود ساعت 6 و 20 دقيقه به دار مجازات آويخته و در ملا عام اعدام شد.

** دقايقي بعد ماموران اجراي حكم پابند او را از پايش باز كردند.

**آمبولانس پزشكي قانوني براي انتقال جسد كوشا حدود ساعت 6 و 35 دقيقه وارد محوطه اجراي مراسم شد و در اين زمان خودروي مخصوص انتقال محكومين از اين محل خارج شد.

**حوالي ساعت 6 و 44 دقيقه پزشك قانوني اقدام به معاينه جسد از دار آويخته شده كوشا كرد تا مرگ او را تاييد كند، سپس تاييد مرگ را به اطلاع نماينده دادستان رساند.

** جسد 'كوشا' عامل جنايت پل مديريت ساعت 6 و 47 دقيقه بامداد امروز سه شنبه از دار مجازات پايين آورده شد و به داخل آميولانس پزشكي قانوني منتقل گرديد و مراسم به اتمام رسيد.

'كوشا' عامل جنايت پل مديريت در روز چهارشنبه 15 تيرماه امسال با چاقو به همكلاسي خود حمله كرده و با ضربات متعدد چاقو او را كشت.

**سير رسيدگي به پرونده اين فرد در مجموع حدود 69 روز به طول انجاميد و وي از سوي شعبه 74 دادگاه كيفري استان تهران به قصاص محكوم و پس از آن اين حكم از سوي ديوان عالي كشور تاييد شد و به اين ترتيب صبح امروز طناب سبز رنگ اعدام به گردن وي افتاد و زندگي او پيش از طلوع آفتاب به پايان رسيد.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: