کد خبر:۵۵۷۶
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۰ - ۱۴:۳۰
تعداد بازدید: 2500
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
اين ايراني‌هاي غول كش
سايت فيفا پيش از آغاز رسمي رقابت‌هاي جام جهاني فوتبال ساحلي ، در گزارشي تحت عنوان "اين ايراني‌هاي غول كش" به توصيف تيم ملي فوتبال ساحلي ايران پرداخت.

سايت فيفا پيش از آغاز رسمي رقابت‌هاي جام جهاني فوتبال ساحلي ، در گزارشي تحت عنوان "اين ايراني‌هاي غول كش" به توصيف تيم ملي فوتبال ساحلي ايران پرداخت.

به گزارش ايسنا و به نقل از سايت فدراسيون فوتبال، سايت فيفا در صفحه ايران و در بخش جام جهاني فوتبال ساحلي راوناي ايتاليا درباره وضعيت فوتبال ساحلي ايران نوشته است: تيم ملي فوتبال ساحلي ايران همواره يكي از قويترين تيم‌هاي آسيا بوده است و جالب است كه اين رشته در ايران از سال 2005 راه اندازي شده است، اما در همين مدت كوتاه ايران خودش را به عنوان يكي از قدرت‌هاي اصلي آسيا مطرح كرده است.

ايران در سه دوره قبلي جام جهاني حضور داشته است، ولي با وجود نمايش خوب و قابل تحسين نتوانسته از مرحله اول صعود كند. اين تيم در جام جهاني 2007 ريودوژانيروي برزيل و در مرحله گروهي با پيروزي 5 بر 4 مقابل اسپانيا خودش را به عنوان يك غول كش معرفي كرد.

اين گزارش در ادامه وضعيت كنوني تيم ملي فوتبال ساحلي را مورد بررسي قرار داده و نوشته است: بهزاد داداش زاده که سرمربي تيم ملي فوتبال ساحلي ايران است در رقابت‌هاي مقدماتي جام جهاني كه به صورت مجتمع با رقابت‌هاي قهرماني آسيا در اسفند ماه 89 در عمان برگزار شد توانست با هدايت تيمش ايران را به مقام سوم برساند و به جام جهاني صعود كند. تيم ملي تا بازي نيمه نهايي درخشان عمل كرد و همه حريفان حتي ژاپن را هم شكست داد اما در نيمه نهايي در ضربات پنالتي مغلوب عمان ميزبان شد. ايرانيان در بازي رده بندي اماراتي را شكست دادند كه پيش از آن در بازي‌هاي ساحلي عمان توانسته بود ميزبان رادر فينال شكست دهد و مدال طلاي بازي‌هاي آسيايي را بگيرد.

نويسنده گزارش در پايان نوشته است: ايراني‌ها قبلا در جام‌هاي جهاني گذشته ثابت كرده‌اند بازيكناني جنگجو هستند كه شكست دادنشان كار آساني نيست و مي توانند حتي قويترين قدرت‌ها را به زانو دربياورند و تحقير كنند. در حالي كه روياي ايراني‌ها اين است كه با صعود به 8 تيم پاياني ، قدرتشان را نشان دهند و به جمع چهار تيم برسند ، هدف كوتاه مدتشان اين است كه نمايش خوبي داشته باشند وبتوانند در مقابل حريفان سخت گروهشان به پيروزي برسند.

ستارگان فوتبال ساحلي ايران كه با سابقه هستند و در حال حاضر هم در تيم ملي ايران حضور دارند حامد قربانپور و محمد احمدزاده هستند كه يكي دروازه بان است وديگري بازيكن تاثير گذار و همه كاره ميانه زمين.همچنين فريد بلوك باشي يكي از بازيكنان كليدي ايران است. ايران در مسابقات مقدماتي جام جهاني كه در آن به مقام سوم رسيد 23 گل به ثمر رساند كه اين بهترين نمايش اين تيم در رقابت‌هاي آسيايي بوده است.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: