کد خبر:۵۵۵۲
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۰ - ۰۹:۳۵
تعداد بازدید: 2983
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
یک پژوهشگر اعتیاد
هیچ ماده مخدری زنان را لاغر و زیبا نمی‌کند
یک پژوهشگر اعتیاد با بیان اینکه رسیدن به لاغری و زیبایی دختران جوان را به سمت مصرف مواد مخدر صنعتی کشانده است، گفت: هیچ ماده مخدری وجود ندارد که زنان را لاغر و زیبا کند.
یک پژوهشگر اعتیاد با بیان اینکه رسیدن به لاغری و زیبایی دختران جوان را به سمت مصرف مواد مخدر صنعتی کشانده است، گفت: هیچ ماده مخدری وجود ندارد که زنان را لاغر و زیبا کند.
رویا نوری در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: امروزه سن اعتیاد تغییر پیدا کرده است و زنان و دختران جوان بیشتر به اعتیاد و مصرف مواد محرک و مخدرهای صنعتی روی می‌آورند.

وی با بیان اینکه دختران جوان عمدتاً از طریق دوستانشان به کام اعتیاد کشیده می‌شوند، افزود: رسیدن به زیبایی، لاغری و شادابی از جمله اهدافی است که دختران جوان را به کام اعتیاد می‌کشاند.

* 82 درصد زنان دارای همسر معتاد، با اطلاع همسر مواد مخدر مصرف می‌کنند

این پژوهشگر حوزه اعتیاد با بیان اینکه زنان متأهل نیز عمدتاً از طریق همسرانشان به اعتیاد کشیده می‌شوند،‌گفت: مردان معتاد عمدتاً برای مصرف آسانتر مواد و عدم اعتراض از سوی همسر، او را به سمت اعتیاد می‌کشانند و 82 درصد زنان دارای همسر معتاد، با اطلاع همسر خود مواد مخدر مصرف می‌کنند.

نوری ادامه داد: در گذشته زنان مصرف‌کننده تریاک، افرادی بودند که همسرانشان نیز تریاک مصرف می‌کردند و به واسطه همسر خود، گرفتار دام اعتیاد می‌شدند اما امروزه مواد مخدر جدید یعنی محرک‌ها به میدان آمده است و عمده مصرف‌کنندگان آن دختران جوان هستند که سودای لاغری و زیبایی آنها را برای مصرف این مواد فریب می‌دهد.

وی عنوان کرد: هم‌اکنون ارزش‌های جوانان در مقایسه با گذشته دچار تغییر شده و اعتقاد و ایمان ضعیف و روابط آزاد با جنس مخالف باعث شده است تا دختران جوان به راحتی به سمت مصرف مواد مخدر جدید یعنی محرک‌ها روی بیاورند.

این پژوهشگر حوزه اعتیاد با اشاره به اینکه زمانی که مواد مخدر جدید برای لاغری به دختران جوان پیشنهاد می‌شود، آنها بدون هیچ‌گونه بررسی در این زمینه به مصرف آن روی می‌آورند، افزود: برخی از دختران نیز به قدری زیبایی برایشان اهمیت دارد که حاضرند برای زیبا شدن به مصرف مواد مخدر روی بیاورند، در حالی که هیچ ماده مخدری وجود ندارد که انسان را زیبا کند.

نوری بیان کرد: مصرف شیشه برای لاغری این روزها در میان زنان رواج یافته است و افراد پس از 5 یا 6 جلسه مصرف شیشه به سرعت وزن کم می‌کنند اما این کاهش وزن به دلیل تحلیل رفتن ماهیچه‌های آنهاست و متأسفانه زنان ما نمی‌دانند که تحلیل اندام‌ها با لاغری متفاوت است.

وی گفت: وقتی زنان دچار اعتیاد می‌شوند، آسیب اجتماعی شدیدتری می‌بینند و پذیرش یک زن معتاد در جامعه بسیار سخت‌تر از مردان معتاد است بنابراین زنان معتادی وجود دارند که خود را پنهان می‌کنند و از این رو نمی‌توانیم به طور دقیق آمار زنان معتاد را تخمین بزنیم.

این پژوهشگر حوزه اعتیاد با بیان اینکه زنان عمدتاً برای ترک و درمان اعتیاد دیرتر از مردان اقدام می‌کنند، اضافه کرد: حمایت اجتماعی و خانوادگی از زنان معتاد برای ترک اعتیاد کمرنگ است و آنها با مشکلات بسیاری برای درمان مواجه هستند.

وی اظهار داشت: این روزها زنان معتاد، عمدتاً جوان هستند و در میانگین سنی 18 تا 23 سال قرار دارند همچنین مصرف کنندگان مواد مخدر صنعتی از میان خانواده‌های بسیار ثروتمند و خانواده‌های دارای طبقه اجتماعی پایین هستند.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: