کد خبر:۵۵۰۴
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۱:۲۸
تعداد بازدید: 3006
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
يك فیلم آلمانی درباره صیغه درایران
خبرگزاری آلمان در شرح داستان این فیلم می نویسد: هنگامی که یک زن و مرد بخواهند در دفتر ثبت ازدواج، ازدواج موقت جدیدی را برای یک سال ثبت کنند اقدام ساده ای است.

خبرگزاری آلمان در گزارشی به اکران فیلمی در این کشور با موضوع ازدواج موقت درایران پرداخت.

به گزارش عصر ايران در گزارش این خبرگزاری آمده است: از یک زن ایرانی پرسیدم چه زمانی ازدواجت به پایان می رسد؟ او پاسخ داد: تنها سه ماه باقی مانده است.بله! زنان ومردان می توانند عقد ازدواج موقت ببندند. عقدی که می تواند 50 سال یا نیم ساعت به طول بیانجامد که بستگی به شرایط دارد.

قانون در ایران می گوید ارتباط جنسی خارج از رابطه ازدواج، مجازات دارد که شلاق است.

فیلم آلمانی"در بازار دو جنسیت" که هم اکنون در 35 سینمای آلمانی اکران می شود ، با وجود اینکه صحنه های ناراحت کننده  دارد ولی صحنه های خنده آورش نیز کم نیستند. این موضوع را می توان از خنده های تماشاگران در نخستین اکران فیلم دریافت.

به عنوان مثال در یکی از صحنه های فیلم، یک روحانی ایرانی، درباره شکل انجام ازدواج موقت سخنرانی می کند ولی در ادامه در توضیح بخشی از این موضوع با مشکل مواجه می شود. این را می شود از خاراندن پشت گوشش و شوخی و خنده او فهمید.

در بخش دیگری از این فیلم، با یک راننده تاکسی مجرد درایران مصاحبه می شود. او می گوید که به سختی می تواند یک واحد آپارتمانی برای سکونت بیابد زیرا اکثر مالکان منازل مسکونی، افراد مجرد را نمی پذیرند.

او در پاسخ به سوال بنگاه داران که چند بچه داری می گوید: مادر لازم برای تولد این فرزندان را ندارم.

به باور خبرگزاری آلمان ، تماشای این فیلم برای تماشگر آلمانی ، ارزشمند است زیرا این فیلم قالب های ثابت ذهنی آنها درباره ایران را به هم می ریزد.
 
این فیلم 84 دقیقه است و قهرمانان آن در شرایط و جایگاه های مختلف درباره ازدواج موقت صحبت می کنند.
"سودابه مرتضایی" کارگردان اتریشی ایرانی ، این فیلم را ساخته است.

خبرگزاری آلمان در شرح داستان این فیلم می نویسد:

هنگامی که یک زن و مرد بخواهند در دفتر ثبت ازدواج، ازدواج موقت جدیدی را برای یک سال ثبت کنند اقدام ساده ای است. هر مردی هر تعداد که همسر موقت بخواهد تا زمانی که پول و دارائی کافی داشته باشد، می تواند اختیار کند و  کارمند دفتر ازدواج دو فرم را پر می کند و تبریک کوچکی  به دو نفر می گوید:" مبارکه! "

 بسیاری از زنان ایرانی که تصمیم می گیرند چنین رابطه ای داشته باشند به دلایل اقتصادی دست به ازدواج موقت می زنند. آنها در مقابل مهریه ای که می گیرند نقش یک عاشق را ایفا می کنند.

برچسب ها: صيغه ، ادواج موقت
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: