کد خبر:۵۴۹۲
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۶:۱۲
تعداد بازدید: 1869
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
توازنی بین تعطیلات ضروری و غیر ضروری برقرار نیست
طرح ساماندهی تعطیلات رسمی کشور در کمیسیون فرهنگی بررسی شد و به دلیل معایب و نواقص زیاد آن ، به تصویب نرسید

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس خواستار کاهش تعطیلات غیر ضروری و طولانی نوروز و توجه ویژه به اعیاد مذهبی شد. "ستار هدایت خواه" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت با تاکید بر ضرورت افزایش تعطیلات عید فطر گفت: عید فطر از بر‌ترین و مهم‌ترین اعیاد مسلمانان است و توجه به آن باید در راس برنامه‌ها و سیاست گذاری‌های کشور باشد.

نماینده مردم دنا و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت رعایت توازن در تعطیلات رسمی کشور گفت: از دیدگاه من تعطیلات عید نوروز بیش از حد طولانی است و این موضوع باعث زیاد شدن تعطیلات رسمی کشور و به دنبال آن اختلال در عرصه‌های اقتصادی و دیگر عرصه‌های مهم کشور است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در خصوص طرح ساماندهی تعطیلات رسمی کشور که زمانی در کمیسیون فرهنگی مطرح بود تصریح کرد: طرح ساماندهی تعطیلات رسمی کشور در کمیسیون فرهنگی بررسی شد و به دلیل معایب و نواقص زیاد آن ، به تصویب نرسید.

وی خاطر نشان کرد: این طرح دقیق و کار‌شناسی نبود و چه بسا در صورت اجرا تبعات منفی داشت اما رسیدگی به تعطیلات زیاد کشور که غیر ضروری و بی‌منطق نیز هست نیز باید مورد توجه ویژه ای قرار گیرد.

هدایت خواه با تاکید بر اهمیت افزایش تعطیلات عید فطر تاکید کرد: باید از تعطیلات غیر ضروری همانند تعطیلی روز ۲۹ اسفند و یا تعطیلات بیش از حد طولانی عید نوروز کاست و در کنار آن توجه ویژه‌ای به تعطیلی مناسب برای اعیاد مذهبی کرد.

برچسب ها: تعطيلات
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: