کد خبر:۵۴۶۱
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۴:۰۶
تعداد بازدید: 1627
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
نظرسنجي درباره‌ي عادات ناخوشايند استفاده از تلفن همراه
بيش‌تر مردم در روز به طور حتم با آدم‌هايي رو‌به‌رو مي‌شوند که با صداي بلند با تلفن همراه مکالمه مي‌کنند يا به موسيقي گوش مي‌دهند. اين کارها اطرافيان را واقعا عذاب مي‌دهد.

بيش‌تر مردم در روز به طور حتم با آدم‌هايي رو‌به‌رو مي‌شوند که با صداي بلند با تلفن همراه مکالمه مي‌کنند يا به موسيقي گوش مي‌دهند. اين کارها اطرافيان را واقعا عذاب مي‌دهد.

به گزارش ايسنا، بلاگ نوکيا در نظرسنجي اخير خود، درباره آداب موبايل و رفتارهاي ناخوشايندي که برخي از مردم را ناراحت مي‌کند، نتايجي را حاصل کرده است:

يکي از عادات ناخوشايندي که مردم را بيش‌تر از همه ناراحت مي‌کند، بازي کردن، گوش دادن به موسيقي و تماشاي فيلم با صداي بلند در مکان‌هاي عمومي است که بيش از 21 درصد آراء را به خود اختصاص داده و بهتر است اين کاربران کمي ملاحظه کرده و از هدست استفاده کنند.

از ديگر عادات زننده‌، مکالمه با صداي بلند است؛ برخي از کاربران در محيط پر سر و صدايي هستند و مجبورند با صداي بلند صحبت کنند. اما اگر در محيطي آرام هستند، بهتر است صدايشان را کمي پايين بياورند. تقريبا 21 درصد از کاربران از شنيدن مکالمات ديگران با صداي بلند رنج مي‌برند.

سومين امتياز را با بيش از 17 درصد، آدم‌هايي را به خود اختصاص مي‌دهند که در سالن سينما يا تئاتر از تلفن همراه استفاده مي‌کنند. مردم براي اين که در آرامش به تماشاي فيلم بنشينند، پول زيادي مي‌دهند و دلشان مي‌خواهند با نور صفحه‌نمايش تلفن همراه ديگران حواسشان پرت نشود. اگر در ابتداي فيلم، علامت خاموش کردن يا عدم استفاده از تلفن همراه مشاهده شود، کاربران موظف هستند آن را رعايت کنند.

در رتبه چهارم و تقريبا با 12 درصد آراء، مردمي هستند که هنگام صحبت رو در رو با ديگران، تلفن همراهشان را از جيب يا کيفشان درمي‌آورند و شروع به ارسال پيام کوتاه يا به اصطلاح خودماني اس‌ام‌اس بازي مي‌کند. اين کار کمي دور از ادب است و اين طور نشان مي‌دهد که کاربر اهميتي به حرف‌هاي طرف مقابل نمي‌دهد.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: