کد خبر:۵۴۴۷
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۸:۱۲
تعداد بازدید: 2813
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
سن بلوغ عاطفي و هيجاني در كشور 16 سال است
سن بلوغ عاطفي و هيجاني در كشور ما 16 سال است و اين موضوع خانواده‌ها را ملزم به برآورده كردن نيازهاي ارتباطي و اجتماعي فرزندانشان مي‌كند.

مدير بخش روانپزشكي سازمان پزشكي قانوني گفت: بلوغ عاطفي و هيجاني اگر زودتر اتفاق بيفتد تبعات منفي كمتري دارد به شرط آنكه مديريت شود.
مشروط بر اينكه خانواده‌ها براي برخورد با اين موضوع و روش‌هاي مدارا با آن آماده و به فرزندانشان آموزش ‌هاي لازم را داده باشند.
وي افزود: در اغلب خانواده‌هاي ايراني هنوز تفكرات سنتي غالب است و باعث مي‌شود خانواده همچنان منتظر بماند تا فرزندش به سن 18 سال برسد و با او درباره مسائل بلوغ صحبت كند. مدير بخش روانپزشكي سازمان پزشكي قانوني با بيان اينكه آگاهي ندادن به فرزندان از سوي والدين تبعات منفي دارد، عنوان كرد: در اين صورت كودك از منابع نامطمئن آگاهي‌هاي گمراه كننده به دست مي‌آورد و اين موضوع آسيب‌زا است.
صابري تصريح كرد: مطالعات انجام شده نشان مي‌دهد در شهرهايي كه فرهنگ و ارتباطات در درجه بالايي قرار دارند بلوغ زودتر اتفاق مي‌افتد اما در شهرهاي كوچكتر كه امكانات اجتماعي فرهنگي محدود است بلوغ به تأخير مي‌افتد.
به گفته وي، سن بلوغ عاطفي و هيجاني در كشور ما 16 سال است و اين موضوع خانواده‌ها را ملزم به برآورده كردن نيازهاي ارتباطي و اجتماعي فرزندانشان مي‌كند. منبع:ايران

برچسب ها: بلوغ عاطفي ، هيجاني
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: