کد خبر:۵۴۲۲
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۰ - ۲۳:۲۱
تعداد بازدید: 2886
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
سن مدگرایی کاهش یافته است
سن گرایش به مد اکنون بسیار کاهش یافته است به گونه‌ای که اکنون افراد در سن بلوغ و نوجوانی به مد گرایش پیدا می‌کنند

مدیر فرهنگسرای خانواده اصفهان گفت: مدگرایی ارتباط مستقیمی با خودنمایی دارد به گونه‌ای که جوان سعی می‌کند با خودنمایی چیزهایی را در خود نشان دهد که وجود ندارد و این کار با مدگرایی عملی می‌شود.

مرضیه اربابان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه دلایل عمده اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی سبب مدگرایی در جوانان می‌شود، اظهار کرد: جوانان امروزه مشکلات اجتماعی خود را در قالب مد نشان می‌دهند.

وی تاثیر پیشرفت تکنولوژی از قبیل ماهواره و همچنین ارتباطات اینترنتی را بسیار دانست و تصریح کرد: جوانان خود را با الگوهای غربی مقایسه  می‌کنند و سعی در همانند سازی دارند.

به گفته این کارشناس خانواده  سن گرایش به مد اکنون بسیار کاهش یافته است به گونه‌ای که اکنون افراد در سن بلوغ و نوجوانی به مد گرایش پیدا می‌کنند.

اربابان به عدم آگاهی و ارتباط صحبح والدین با فرزندان اشاره کرد و گفت: متاسفانه والدین ما نمی‌دانند چه زمانی و چگونه  جوانان خود را راهنمایی کنند.

مدیر فرهنگسرای خانوده اصفهان در ادامه دلیل گرایش جوانان به الگوهای غربی را درونی شدن ارزش‌ها و اصول فرهنگ ایرانی و مذهبی به صورت کم رنگ دانست و افزود: در گذشته این ارزش‌ها به صورت پر رنگ درونی می‌شدند که این خود سبب عزت نفس افراد می‌شد.

وی درخصوص اثرات مثبت مدگرایی خاطر نشان کرد: بهره گیری از مد در زمینه‌های علمی و تخصصی و با توجه به اصول پایه‌ای اسلام می‌تواند به رشد ما کمک کند.

برچسب ها: مدگرايي ، جوانان
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: