کد خبر:۵۴۱۸
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۰ - ۲۱:۱۱
تعداد بازدید: 8617
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
افزایش تماشای فیلم‌های مستهجن در میان مردان سعودی
در پی افزایش سن ازدواج در میان زنان و بیکاری در میان مردان سعودی، تماشای فیلم های مستهجن نیز به طور بی سابقه ای افزایش یافته و به نوعی اعتیاد شده است

 به گزارش سرویس بین الملل برنا به نقل از میدل ایست آنلاین، در پی افزایش سن ازدواج در میان زنان و بیکاری در میان مردان سعودی، تماشای فیلم های مستهجن نیز به طور بی سابقه ای افزایش یافته و به نوعی اعتیاد شده است و همین مساله ، پیامدهایی از قبیل آزار جنسی ، تجاوز ، همجنس گرایی و ناتوانی جنسی در میان جوانان عربستانی را به دنبال داشته است.

بر اساس این گزارش، بیشترین کاربران سایت های اینترنتی و بینندگان شبکه های ترویج دهنده فیلم های مستهجن را عربستانی ها تشکیل می دهند.

روزنامه عربستانی " الریاض " در این زمینه می نویسد : دسترسی آسان به فیلم ها و صحنه های مستهجن از طریق خرید با کارت اعتباری ، اشتراک با قیمت های وسوسه کننده و یا حتی عرضه این گونه فیلم ها به صورت رایگان به افزایش این پدیده در میان جامعه سعودی کمک کرده است و این مساله به ویژه در میان زنان و مردان متاهل و دختران و پسران نوجوان شیوع بیشتری دارد.

شیخ عبدالعزیز بن عبدالله آل الشیخ ( مفتی عربستان و رییس هیات علمای ارشد ) گفت : وادار کردن همسران به تماشای فیلم های مستهجن ، آشکارا به منزله عاری شدن از اخلاق است.

شیخ عبدالمنعم بن عبدالعزیز الحسین ( خطیب مسجد جامع استان الاحساء ) تبادل عکس ها و صحنه های مستهجن از طریق بلوتوث و تلفن همراه را مسبب مشکلات روانی و اجتماعی و امنیتی دانست که نسل کنونی را تهدید می کند و نهادهای نظارتی از نظر فنی و فن آوری قادر به مقابله با آن نیستند.

وی افزود : امکان دستیابی به این گونه فیلم های مستهجن کاملا راحت است و هر جوانی قادر است با خرید یک دستگاه دریافت شبکه های ماهواره ای ، به تعداد بسیار زیادی از شبکه های مستهجن دست یابد.

برای باز کردن قفل برخی از شبکه های کارتی نیز بازار سیاهی در عربستان شکل گرفته است که جوانان به راحتی می توانند با تهیه کارت های مربوط به شبکه های مستهجن با قیمت های بسیار ناچیز به این شبکه ها دسترسی پیدا کنند.

شیخ عبدالمنعم در ادامه خاطر نشان کرد : ترویج صحنه های مستهجن بر روی سایت های اینترنتی به شدت افزایش یافته و اینک ترویج همجنس گرایی نیز شدت گرفته و استفاده از فیلترشکن ها نسبت به گذشته بسیار ساده تر شده است.

وفاء بنت حسین الحواج ( استاد دانشکده ادبیات دانشگاه ملک فیصل ) نیز تاکید کرد : برخی از افراد به تماشای فیلم های مستهجن اعتیاد پیدا کرد اند و این مساله به بخشی از زندگی روزمره آنان تبدیل شده است به همین سبب جرایم اخلاقی در جامعه سعودی نسبت به گذشته افزایش یافته است و موارد آزار جنسی ، تجاوز و همجنس گرایی بیشتر شده است.

سلمان بن محمد الحجی ( عضو شورای شهر در استان الاحساء و عضو هیات علمی دانشکده فن آوری ) نیز تاکید کرد : مشکلات ناشی از تماشای فیلم های مستهجن در میان مقطع های سنی مشاهده می شود که انتظار می رود دوره نوجوانی را پشت سر گذاشته و به تعقل رسیده باشند.
وی گفت : در شکایت های رسیده به دستگاه های قضایی از شکایت برخی از همسران از شوهرانشان به سبب عدم تمایل به آن ها و ترجیح تماشای فیلم ها و سایت های مستهجن به چشم می خورد که در بسیاری از این موارد این مساله به نوعی اعتیاد تبدیل شده است.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
انتشار یافته: ۱
ظریف
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۷:۴۰ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۱
0
0
مرغ همسایه غازه
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: