برخورد هیجانی با کودک‌فروشی
رکوردشکنی ظریف و کری از 1919 و ناشنیده ها
ایران و 1+5 بر سر «راه‌حل‌ها» به تفاهم رسیدند
«وایبر» و «واتس آپ» چقدر امنیت دارند؟
فریب تبلیغات چاقی و لاغری در ماهواره ها را نخورید
شیوع بیماری‌های قلبی در افراد زير 40 سال رو به افزایش است
وقتی کتاب کارت ویزیت می‌شود!
قصد داعش برای حذف برخی از آیات قرآن!
داعش دانشگاه موصل را تفکیک جنسیتی کرد
پول شرکت اپل از پارو بالا می‌رود
کد خبر:۵۳۸۵
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۰ - ۲۱:۲۱
تعداد بازدید: 9528
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
عروسی با طعم حلقه 30 میلیونی، فورد پلاک موقت و ژیگوی بره
رویای عروس و داماد شدن آنقدر متوهمانه است كه سرانجام قصه برگزاری جشن عروسی را تبدیل می‌كند به داستان هزار و یك شبی که قرار است خاری باشد در چشم دشمنان و حسودان!
وقتی کارت عروسی به دست میهمانان می رسد همه منتظرند تا روز عروسی شود و ببنید عروس خانم و آقا داماد برای شروع مراسم عروسی شان چه کرده اند و چه سفارش داده اند و چه به میهمانان شام می دهند اما برای خود این جوانان که حال قرار است زندگی مشترکشان را با کلی دعای خیر شروع کنند گاه این رویای عروس و داماد شدن آنقدر متوهمانه است كه سرانجام قصه برگزاری جشن عروسی را تبدیل می كند به داستان هزار و یك شبی كه در یك شب خوانده می شود و البته قرار است خاری باشد در چشم دشمنان(!) و حسودان(!) و سند افتخاری برای عروس و داماد و خانواده های آن ها تا سال ها با این سند (!) كه گاه تبعات سنگینی را بابتش می دهند جلوی دوست و آشنا در بیایند و ... چمشان نزنید.

حلقه های 30 میلیون تومانی و دیگر هیچ!

معمولااولین قدم در مسیر پرپیچ و خم مراسم ازدواج با خرید حلقه شروع می شود؛ حلقه ای كه گاه بجای اینكه نماد پیوند قلب دو جوان باشد تبدیل به نمادی برای به رخ كشیدن جیب پرپول و یا گاهی جیب خالی اما پرپول شده به ضرب و زور «قرض و وام و ...» طرفین یك پیوند باشد. بیشتر جوان های تهرانی برای خرید حلقه های ازدواج به بازار بزرگ پایتخت مراجعه می كنند جایی كه حق انتخابشان بالامی رود و می توانند با خیالی آسوده به انتخاب حلقه بپردازند.
 
طلا خریدن هم دقت زیادی می‌خواهد قیمت این فلز آنقدر بالا است که باید برای خرید هر گرم و سوت آن دقت کرد. بازار البته پر از حلقه‌های مارک‌دار، طلاهای هندی و طلاهای ایتالیایی که اجرت آنها با دیگران فرق می‌کند.

قیمت طلا جهانی است و روزانه مشخص می‌شود و هنگام خرید باید دقت کرد که تعویض یک قطعه طلا منجر به کسر شدن اجرت آن می‌شود؛ یعنی حتی اگر چند دقیقه بعد از خرید هم طلا را به مغازه برگردانید و بخواهید آن را با دیگری تعویض کنید مبلغ قابل توجهی از طلای شما کسر می‌شود. 

ساده ترین و سبك ترین حلقه ازدواج حدود 120 هزار تومان قیمت دارد كه معمولااز سوی خانواده های طبقات پایین جامعه خریداری می شود اما به اعتقاد بسیاری این قیمت بیشتر یك قیمت پایه محسوب می شود و در صورتی كه زوجین تمایل به خرید حلقه های گران تر داشته باشند- گاهی اوقات تمایل یك طرف هم كافی است(!)- تا سقف 30 میلیون تومان و بیشتر از آن را هم سفارش می دهند. نكته جالب این كه بسیاری از جوانان حتی طبقات متوسط جامعه با وجود این قیمت های نجومی استقبال توصیف ناپذیری از این حلقه های سلطنتی می كنند.
 
یكدست كت و شلوار دامادی 4میلیون تومان

شیرین ترین و لذت بخش ترین بخش هزینه های قبل از مراسم، انتخاب لباس عروس و كت شلوار دامادی است لباسهایی كه خیلی ها آرزوی به تن كردن آن را دارند و بعضی این آرزویشان را با میلیون ها تومان اسكناس محقق می كنند.

از چهارراه ولی عصر وقتی وارد خیابان جمهوری بشوید ، راسته مغازه‌ها متعلق به لباس‌های مجلسی عروسی و نامزدی است. کافی است کمی قیمت‌ها را بالا و پایین کنید تا یک آمار دستتان بیاید.

قیمت لباس‌های نامزدی که اکثرا با پارچه ساتن، تور و سنگ‌های تزئینی کار شده‌اند، بالای 150 هزار تومان است و از قیمت لباس که بگذری، تور سر عروس که ساده‌ترین آن فقط یک تور ساده است و دور آن دوخته شده، زیر 30 هزار تومان گیر نمی‌آید. بعضی فروشگاه‌ها ژورنال لباس‌ها را در ابتدا نشان می‌دهند تا مدل‌ها را ببینی و سفارش بدهی. لباس‌ عروس‌های مدل 2010 و با کمی چین و تور اضافه با ادامه لباس که روی زمین بکشد؛ قیمت لباس را ناگهان از مرز یک میلیون تومان می‌گذراند!

در حال حاضر قیمت لباس عروس در مناطق مختلف تهران با تفاوت های چشمگیر و تعجب برانگیزی مواجه است. مثلاقیمت خرید لباس عروس در مناطق جنوبی و مركزی تهران مبلغی بین 200 هزار تومان تا یك میلیون و 300 هزار تومان برآورد می شود در حالی كه قیمت همین لباس عروس در مناطق غرب، شرق و در نهایت شمال تهران از 900 هزار تومان تا 10 میلیون تومان و بیشتر متغیر است.

و اما كت و شلوار آقا دامادها در مناطق مركزی و جنوبی شهر در ساده ترین طرح و ارزان ترین پارچه حدود 70هزار تومان درمی آید و در مناطق شمال شهر گاه 20برابر و بیشتر. نكته قابل تامل در خصوص قیمت لباس داماد در مناطق بالای شهر این است كه در اكثر مناطق بالای شهر
 
كت و شلوار دامادی كمتر از دستی 200هزارتومان وجود ندارد و افرادی كه در مناطق بالای شهر لباس داماد می خرند گاه تا 4میلیون تومان و بیشتر هم برای خرید یك دست كت و شلوار هزینه می كنند! (نوش جان فروشنده!)

آرایشگران مرد با اختصاص وقت ویژه برای عروس خانم ها

پس از طی این مراحل و خریدهای تكمیلی نوبت به آرایشگاه عروس خانم می رسد. آرایشگاه ها هم بسته به میزان شهرت، مبالغ متفاوت و البته قابل توجهی دریافت می كنند. این قیمت ها از 200هزارتومان در آرایشگاه های معمولی و درجه دو سه شروع می شود و در آرایشگاه هایی كه كمی اسم و رسم دارند و سند بالیدن به خودشان هم این است كه دختر فلان مسئول و یا عروس بهمان نماینده مجلس برای عروسی اش اینجا را انتخاب كرده است مبالغی بالغ بر 3میلیون تومان تنها برای شب عروسی دریافت می كنند. تازه حنابندان و پایتختی(!) جدا!

از آنسو آرایشگاه های مردانه ای در سطح تهران فعالیت می کنند که علاوه بر آرایش و همراهی داماد در مراسم عروسی، ایرادهای که در آرایش عروس به وجود آمده را نیز برطرف می کنند.
 
بنابر گفته یکی از این آرایشگران، انواع آرایش، گریم اعم از برداشتن ابرو، برنزه کردن، رنگ کردن پوست صورت و بدن و طراحی چهره به شکل بازیگران هالیوودی -که عکس‌شان را در آلبومی به مراجعه کنندگان نشان می دهد -خدماتی است که در این آرایشگاه ها انجام می شود.

یکی از مسوولان این آرایشگاه که در یکی از مناطق مرکزی تهران قرار دارد، مدعی است: «اگر مشکلاتی در آرایش عروس هم پیش بیاید به عنوان هدیه آن مشکلات را برطرف می کنیم؛ حتی موردی پیش آمده که تزییناتی را نیز بر بدن یک عروس نقاشی کردم تا نقصی که در لباس او وجود داشت، بر طرف شود

شما بگویید شب عروسی باران بیاید یا نه؟ هلی کوپتر می خواهید؟ 

رویای نزول باران الهی در به یادماندنی ترین شب زندگی بسیاری از جوانان را از همان كودكی به خوردن ته دیگ ترغیب كرده تا شاید بهترین شب زندگیشان با نزول این نعمت الهی پیوند بخورد. اما امروز آنهایی كه پول بیشتری دارند، نیازی ندارند كه سال های سال با ته دیگ خوردن رویاپردازی كنند.
 
به عنوان مثال اگر عروس و داماد بخواهند یك هواشناسی درست و حسابی انجام شود تا روز عروسی‌شان در آب و هوای بارانی، ابری، صاف همراه با نسیم و... برگزار شود، كلی فرق دارد با زمانی كه تنها به یك مراسم عروسی بسنده می كنند... البته زوج های جوان طبقات مرفه پایتخت برایشان قیمت مهم نیست و هر چه بخواهند بدون پرسیدن قیمت سفارش می دهند.

حتما شنیده اید که می گویند عقد بعضی ها را در آسمان ها بسته اند. این جمله البته مال قدیم ها بود و الان دیگر مصداق ندارد. حالا انگار عقد خیلی ها در آسمان ها بسته می شود، به مدد هلی کوپتر های اجاره ای شرکت های خدمات هوایی.

"خدمات هوایی با کادری حرفه ای"انواع هلی کوپترهای "هیوز" 1 نفره، "لاما" 4 نفره و مدل های 5 و 3 نفره انجام فیلم برداری و عکاسی هوایی از عروس و دامادها، فیلم برداری برای ساختن کلیپ قبل از مراسم عروسی برای عروس و دامادها، این متن بخشی از آگهی یکی از این دست شرکت هاست. البته خدمات این گونه شرکت ها در همین حد متوقف نمی شود.
 
شما می توانید صحنه آشنایی تان را به سبک فیلم هندی های 1 قرن پیش، لابه لای درختان یا لب ساحل جزیره کیش یا حتی شمال باز سازی کنید. البته به مدد هنر این دوستان خلاق! آن ها قول می دهند که صحنه های به یاد ماندنی برایتان به جای بگذارند.

لیموزین ضد گلوله و فورد پلاک موقت لطفا

اگر آدم ولخرجی نیستید و نمی‌خواهید برای یک شب مراسم عروسی، خانه خود را بفروشید که هیچ؛ ولی اگر چنین تصمیمی گرفتید کافی است سری به مراکز کرایه ماشین عروس بزنید و قیمتی از خودروها بگیرید. دوج کارتر ساعتی 30 هزار تومان، پروشه کروک ساعتی 40 هزار تومان، مدلی از نیسان پلاک موقت 35 هزار تومان کرایه داده می شوند و یکی از مراکز کرایه ماشین عروس از فورد پلاک موقتی صحبت می کند که نمونه اش در تهران نیست و برای اجاره آن ساعتی 65 هزار تومان باید هزینه کرد.

در مراکزی که ماشین عروس اجاره می دهند برای رمانتیک‌ها هم برنامه ای وجود دارد؛ البته کمی متفاوت با شرحی که در بالا رفت. تمام کارها را با ماشین خود انجام می دهند ولی هنگام ورود به محل برگزاری مراسم و گرفتن عکس، سوار بر کالسکه ای سفید با اسب سفید می شوند که برای 2-3 ساعت و طی مسافتی حداکثر 2 الی 3 کیلومتر حدودا 400 هزار تومان باید پرداخت.

ببخشید این ژیگوی بره دقیقا یعنی چه؟!

همه مقدمه چینی ها و خریدهای عروسی یك طرف خود مراسم عروسی یك طرف. شاید در حال حاضر كمتر عروس و دامادی باشند كه رضایت بدهند عروسیشان در منزل برگزار شود مگر اینكه خانه آنقدر بزرگ و مجلل باشد كه بتواند پاسخگوی تمام میهمانان باشد. در حال حاضر تالارهای پذیرایی معمولامبلغی را بسته به اینكه در كدام محله قرار دارند به عنوان ورودی دریافت می كنند كه در پایتخت از 200هزار تومان تا یك میلیون تومان متغیر است. این مبالغ در روزهای آخر هفته و ایام تعطیل كمی بیشتر است. پس از آن هم برای هر نفر باید هزینه جداگانه پرداخت كه این میزان هم از نفری 3هزارتومان در مناطق مركزی شهر شروع شده و در تالارهای بالای شهر گاهی به نفری 90هزارتومان هم می رسد. البته در صورت تمایل به برگزاری مراسم در باغ با توجه به مساحت باغ و دنجی(!) آن هزینه ورودی از سه میلیون تا 8میلیون تومان متغیر است.
 
سفارش میز غذای چند طبقه كه در آن انواع غذای رژیمی و غیررژیمی گوشتی و سبزیجات دریایی، باقالی پلو، ژیگوبره، لازانیا، زرشك پلو، رولت فرانسوی، جوجه كباب و هزار مدل غذایی كه می توان به یقین گفت نصف بیشتر میهمانان حتی نمی توانند اسم این غذاها را هم تلفظ كنند از جمله هزینه های متغیر این تالارها است البته اگر دلتان می خواهد كه میهمانان حتما كباب بره بخورند باید از منوهای بالای 50هزارتومان استفاده كنید. معلوم نیست یك نفر چقدر می تواند گرسنه باشد كه فرصت كند در زمان نیم ساعت با آن حواشی ظاهری (بدون شرح!) از این غذاهایی كه گاه نفری 90هزارتومان برای آن هزینه شده است، بخورد!


ماندگار شوید آنهم با 7 میلیون

پرداخت یك میلیون تومان برای ماشین عروس، دسته گل 300هزارتومانی، گروه موسیقی 4میلیونی و ریختن 20هزار شاخه گل رز (به خاطر سن عروس و هوس مسخره و توصیه دخترخاله ترشیده اش!) زیر پای عروس و داماد در هنگام ورود به باغ و هزار مورد دیگر از جمله تداركاتی است كه مثلابرای بهتر برگزار شدن مراسم ازدواج از آنها بهره گرفته می شود.

اما ماندگارترین هزینه برای مراسم، بخش عكس و فیلمبرداری آن است. تمام هزینه هایی كه به آنها اشاره شد، هزینه هایی هستند كه پس از پایان جشن نشانی ندارند اما تنها عكس و فیلم از مراسم است كه تا پایان عمر، طعم شیرین مراسم عروسی را در خاطره ها حفظ می كند. بسیاری از پایتخت نشینان با صرف هزینه ای بالغ بر 7میلیون تومان گروههای 5نفره عكاس و 4نفره فیلم برداری به خدمت می گیرند تا تمام این ولخرجی ها و تجملات را در زیباترین شكل به ثبت برساند و گاه هم سر از ناكجا آبادهای مجازی دربیاورد!


پیام اخلاقی:دادگاههای طلاق و خانواده پر است از زوج های جوانی که با هزینه های میلیونی سر خانه زندگی شان رفته اند و به 2 سال نکشیده حال آمده اند که طلاق بگیرند آنهم با دریافت تمام آن هزار و سیصد و اندی سکه طلا( ببخشید یادمان رفت میلادی حساب کنیم)... خوشبختی یعنی همین دیگر، نه؟
منبع:برنا
برچسب ها: عروسي ، ميليوني
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۳
kave
|
MALAYSIA
|
۰۷:۲۵ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۲
1
1
تقصیر خودتان است که با حجاب, توهم گران بودن زن را ایجاد میکنید !
حمید
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۷
0
1
وقتی مردای کشورمون مثل کاوه کج فهم باشن یا بهتر بگم نفهم باشن نباید انتظاری بیش از این از جامعه داشت.اگه ایشون کمی دقت کنن متوجه میشن که اکثر این مراسم مربوط به عروسکای عریان و نیمه عریان شهره که زیباییشونو به حراج گذاشتن نه دخترای محجبه که قیمت حقیقیه خودشونو در عفاف و حجاب پیدا میکنن.
رضا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۸
0
1
حميد جان كاوه جان
دوستان عزيز گرفتن جشن عروسي مجلل ربطي به پوشش ندارد
در كشور سوئد جايي كه اكثريت قريب به يقين آن هيچ چيزي از حجاب نميدانند مردم بسيار ساده تر از ما زندگي و زادواج مي كنند در نقطه مقابل در اكثر كشور هاي اسلامي افراد متمول عروسي هاي آنچناني ميگيرند
نمونه اين ولخرجي ها را ميتوان در كشور هاي سوريه ،لبنان،عراق و امارات به فراواني ديد
اين ولخرجي ها مربوط ميشود به موج جمعيت تازه به دوران رسيده كه پول بي زبان را يك شبه و بي زحمت بدست آورده اند
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: