کد خبر:۵۳۷۷
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۰ - ۰۹:۲۲
تعداد بازدید: 12879
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
معاينه رواني عامل قتل دختر دانشجو
عامل قتل هولناك دختر دانشجو در حوالي پل مديريت سعادت آباد صبح ديروز با دستور بازپرس جنايي از سوي كارشناسان پزشكي قانوني تحت معاينات رواني قرار گرفت.
عامل قتل هولناك دختر دانشجو در حوالي پل مديريت سعادت آباد صبح ديروز با دستور بازپرس جنايي از سوي كارشناسان پزشكي قانوني تحت معاينات رواني قرار گرفت.
كوشا – 22 ساله – كه اهل غرب كشور و ساكن يكي از محله‌هاي كرج است بعد از ظهر چهارشنبه با اجراي نقشه انتقام‌جويانه قبلي دختر 22 ساله‌اي به نام مهسا را پس از تعقيب روي پل عابر پياده غافلگير كرد و او را در مقابل چشمان وحشت‌زده مردم با ده‌ها ضربه كارد از پا درآورد. وي پس از مجروح كردن دوست و همكلاسي مهسا پا به فرار گذاشت كه توسط مردم به دام افتاد. كوشا كه دانشجوي سال سوم رشته ادبيات فارسي دانشكده علامه طباطبايي است پس از دستگيري و در نخستين بازجويي‌ها مدعي شد به خاطر علاقه شديد به مهسا و شنيدن پاسخ منفي از وي از ماه‌ها قبل تصميم به انتقام مرگبار گرفته است. وي به بازپرس جنايي گفت: از همان نخستين روزهاي ورود به دانشگاه با ديدن مهسا به او علاقه‌مند شدم به نظرم با دختران ديگر فرق داشت بخصوص وقتي در چند كلاس مشترك بيشتر با او و عقايد و افكارش آشنا شدم علاقه‌ام بيشتر شد. تا اين‌كه حدود 2 سال قبل به وي پيشنهاد دوستي دادم اما او قاطعانه پاسخ منفي داد و از من خواست مزاحمش نشوم. اما افسوس كه نمي‌توانستم فراموشش كنم يك بار ديگر هم از طريق يكي از دوستانش پيشنهادم را مطرح كردم اما باز هم جوابي نداد. كم‌كم احساس كردم به عشق، علاقه و شخصيتم توهين شده و او با ناديده گرفتن من غرورم را نابود كرده است به همين خاطر دنبال راهي براي انتقام بودم. بازپرس رسولي – از شعبه پنجم بازپرسي دادسراي جنايي تهران – پس از چند ساعت تحقيق و بازجويي دستور بررسي سوابق و انجام معاينات رواني‌اش را صادر كرد. بدين‌ترتيب صبح ديروز كوشا همراه كارآگاهان جنايي تهران براي درمان زخم‌هاي دستش به بيمارستان و سپس به پزشكي قانوني منتقل شد و تحت آزمايشات رواني قرار گرفت. قرار است نظر كارشناسان درباره وضعيت سلامت رواني متهم بزودي اعلام شود.
 
گفت‌وگو با يكي از مسئولان دانشگاه

يكي از مسئولان دانشكده ادبيات دانشگاه علامه طباطبايي نيز كه از اين جنايت بشدت حيرت زده بود به خبرنگار ما گفت: با اطلاع از موضوع وقتي نام دانشجويان را شنيدم باورم نمي‌شد كوشا دست به چنين كاري زده باشد. البته او پسر مغروري بود و از رفتارش در كلاس‌هاي درس مي‌شد فهميد كه شخصيت خاصي دارد. اما در اين چند سال هيچگونه رفتار غيراخلاقي و مورد انضباطي از او ديده نشده بود و در كل دانشجوي دردسرسازي نبود. اما نمي‌دانم چرا و چگونه اين حادثه رخ داد. البته آنچه مسلم است بايد گذشته اين فرد بخصوص دوران كودكي، نوجواني و محيطي كه در آن رشد كرده را به دقت تحت بررسي كارشناسانه قرار داد تا علت اصلي چنين جنايتي روشن شود.
--------------------------------------
 
بازي با زندگي زن آرايشگر در اينترنت

رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات استان تهران از دستگيري يك مجرم اينترنتي خبر داد كه با نصب نرم‌افزاري روي رايانه شخصي طعمه‌اش به ايميل‌هاي شخصي وي دسترسي پيدا كرده بود. سرهنگ محمدمهدي كاكوان گفت: سوم خرداد امسال پرونده شكايت زن جواني پيش ‌روي مأموران فضاي توليد و تبادل اطلاعات گشوده شد.
شاكي اعلام كرده بود برخي اطلاعات شخصي و عكس‌هاي خانوادگي‌اش كه روي رايانه شخصي‌اش نگهداري مي‌شد به شكل مرموز براي دوستانش ارسال شده است. به دنبال شكايت زن آرايشگر تيم ويژه‌اي از مأموران و كارآگاهان پليس (فتا) پيگيري موضوع را در دستور كار قرار دادند. پس از تحقيقات فني، پليسي دريافتند عكس‌ها و اطلاعات شخصي زن جوان از سوي فرد ناشناسي از طريق پست الكترونيكي براي آنان ارسال شده است. تحقيقات پليس براي واكاوي زواياي پنهان پرونده ادامه داشت تا اينكه كارآگاهان به نصب نرم‌افزاري روي رايانه شخصي اين زن مشكوك شدند. آنها سرانجام دريافتند زن جوان چندي قبل رايانه دستي‌اش را براي نصب نرم‌افزار جديد در اختيار يكي از دوستانش قرار داده است. بدين ترتيب متهم پس از دستگيري چاره‌اي جز اعتراف نديد و گفت: تنها براي آنكه به زن جوان بفهماند به اطلاعات شخصي‌اش دسترسي دارد چنين نرم‌افزاري نصب كرده بود. وي در پايان به كاربران توصيه كرده هيچگاه رايانه شخصي خود را در اختيار ديگران و افرادي كه به آنان اطمينان ندارند قرار ندهند و هنگامي كه با پيشنهاد نصب نرم‌افزاري روي رايانه شخصي مواجه مي‌شوند قبل از نصب نرم‌افزار از محتواي آن مطلع شوند.

-------------------------------------
 
 
------------------------------------------------
 

فالگير سارق!

به تيپ و قيافه اش نمي آمد که سارق باشد. افسران پليس زن مشهد عاطفه را پس از ارتکاب چند فقره سرقت طلاجات دستگير کرده اند. زن ۳۵ ساله در گفت و گو با کارشناس اجتماعي کلانتري بانوان مشهد گفت: با اين که حدود ۱۸ سال از ازدواجم مي گذرد اما چون پدر و مادرم نتوانستند جهيزيه آبرومندي برايم مهيا کنند هنوز پدر شوهر و مادر شوهرم هر وقت فرصتي به دست مي آورند به دليل نداشتن جهيزيه سرکوفت مي زنند و سرزنشم مي کنند. من که ديگر از شنيدن اين حرف هاي تکراري به ستوه آمده بودم تصميم گرفتم به هر قيمتي که شده جهيزيه مناسبي براي دخترم فراهم کنم تا او جلوي خانواده شوهرش سربلند باشد و مثل من يک عمر از نيش و کنايه عذاب نکشد.زن جوان افزود: مدتي در صدد بودم تا کاري براي خودم دست و پا کنم اما چون شهر محل زندگي ما کوچک است و شرايط کاري براي زني مثل من که تا سوم راهنمايي درس خوانده است وجود ندارد نتوانستم شغلي پيدا کنم. ولي مسئله تهيه جهيزيه فرزندم هم چنان فکرم را به خود مشغول کرده بود تا اين که چند روز قبل به همراه دامادم و دخترم براي مسافرت به مشهد آمديم. در روز اول سفر با زن فال گيري روبرو شديم که ادعا مي کرد مي تواند بخت گشايي کند و طلسم مشکلات زوج هاي جوان را بشکند. رويارويي با اين خانم باعث شد فکر احمقانه اي به سرم بزند و پس از آن که بچه ها را در مهمانپذير گذاشتم بيرون آمدم و به سراغ خانم هاي ميان سال رفتم. من با اين ادعا که مي توانم طلسم ازدواج دختران دم بخت را بشکنم به طعمه هاي خود که اغلب مادراني بودند که از آينده دختران جوان خود نگران بودند، مي گفتم طلسم ازدواج دختر شما آويزه گوشتان است و بايد گوشواره هايتان را در بياوريد. با اين حيله گوشواره ها را مي گرفتم و وانمود مي کردم که بايد اين طلا را با آب دعا بشويم.عاطفه افزود: پس از گرفتن گوشواره ها دنبال شير آب مي گشتم تا مثلا کار خودم را انجام بدهم اما در فرصتي مناسب پا به فرار مي گذاشتم. در اين چند روزه، زنان زيادي طعمه من شدند و به راحتي توانستم از آن ها سرقت کنم. اما امروز به دام افتادم و از کرده خود پشيمان هستم.زن ۳۵ ساله اشک هايش را پاک کرد و افزود: من با باوري غلط، به خاطر ازدواج آبرومندانه دخترم مرتکب چنين اشتباهي شدم و طعمه هايم نيز براي اين که نگران ازدواج دختران خود بودند فريب حرف هايم را خوردند.کاش پدرشوهر و مادر شوهرم برخورد منطقي با من مي کردند تا اين قدر نسبت به کلمه جهيزيه حساس و عقده اي نمي شدم ولي حالا مي فهمم آدم اگر با جهيزيه اي اندک و ساده زندگي اش را شروع کند بهتر از اين است که حيثيتش لکه دار بشود و شوهرش را از دست بدهد.
 
-----------------------------------------
 
 
تجاوز 2مرد شرور به‌يك دختر معلول

2 شرور سابقه‌دار با ربودن يك دختر جوان معلول ذهني و انتقال وي به خانه‌اي در شهر قدس (قلعه حسن‌خان) در حومه تهران، او را مورد آزار و اذيت قرار دادند اما ماموران پليس موفق شدند آنها را دستگير كنند.
به گزارش «جام‌جم»، اوايل هفته گذشته مردي با حضور در پليس آگاهي ملارد از گم‌شدن دختر جوانش خبر داد و براي يافتن او از ماموران تقاضاي كمك كرد.
ماموران در تحقيق از شاكي متوجه شدند دختر وي يك بيمار كم‌توان ذهني بوده و روز حادثه براي ملاقات با يكي از دختران همسايه از خانه خارج شده و ديگر باز نگشته است. با تشكيل پرونده قضايي در اين زمينه و آغاز تحقيقات، دوباره شاكي در پليس آگاهي حضور يافت و از پيدا شدن دختر جوانش خبر داد. وي گفت دخترم در دام شيطاني 2 مرد گرفتار شده است.
شاكي افزود: مردي غريبه در تماس تلفني با خانه‌مان خبر داد كه دخترم در بيمارستان بستري است و با حضور در مركز درماني و گفت‌وگو با پزشك معالج متوجه شدم دخترم مورد آزار و اذيت قرار گرفته و مردي رهگذر وي را در حالي كه در جاده شهرقدس (قلعه حسن‌خان) سرگردان بوده نجات داده است. با اطلاعات به دست آمده از شاكي ماموران در بيمارستان حضور يافتند و در تحقيق از دختر كم‌توان ذهني متوجه شدند وي در خيابان از سوي 2 مرد كه سرنشينان يك خودروي پرايد بوده‌اند ربوده شده و با انتقال به خانه‌اي مورد آزار و اذيت قرار گرفته است.
به اين ترتيب جستجوها براي دستگيري 2 مرد شرور آغاز شد. در حالي كه تحقيقات در اين زمينه ادامه داشت چند روز پيش ماموران به سرنشينان يك خودروي پرايد كه در محل ربوده شدن دختر جوان تردد مي‌كرد، ظنين شدند. با بررسي از خودروي آنها معلوم شد مشخصات آن با خودروي 2 شرور تحت تعقيب پليس مطابقت دارد.
با احتمال اين‌كه سرنشينان خودرو همان 2 مرد آزارگر هستند، خودرو توقيف و بازجويي از آنها توسط پليس آگاهي ملارد آغاز شد. در حالي كه مردان جوان ادعا مي‌كردند با دختر جوان آشنايي ندارند و وي به دروغ از آنها شكايت كرده است، ماموران به بررسي از سامانه پليس پرداختند و متوجه شدند 2 متهم چندين بار به اتهام زورگيري، مزاحمت براي نواميس و شرارت دستگير شده‌اند و هر بار پس از پايان محكوميت دوباره فعاليت‌هاي مجرمانه‌شان را ادامه داده‌اند بنابراين ماموران از دختر كم‌توان ذهني خواستند در مواجهه حضوري با 2 متهم بازداشت ‌شده قرار بگيرد كه او با ديدن مردان شرور وحشت كرد و با انگشت آنها را به ماموران نشان داد.
با مشخص شدن اين موضوع متهمان بار ديگر بازجويي شدند و عاقبت به ربودن و آزار و اذيت دختر معلول اعتراف كردند.
بنابر اين گزارش، متهمان با قرار قانوني روانه زندان شدند و پرونده آنها براي اين‌كه محل وقوع جرم در شهرقدس ـ قلعه حسن‌خان ـ رخ داده بود با صدور عدم صلاحيت رسيدگي به دادگستري شهر قدس ارسال شد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
انتشار یافته: ۵
حسین
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۹
0
1
با سلام.باید هرچه سریعتر این نامرد روزگار را اعدام کرد
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۶
1
1
این جور که امنیت این کشور زیاد شده فکر کنم بعد از این باید جلیقه ی ضد گلوله بپوشیم بریم بیرون که یه موقع کسی چون از قیافه مون بدش اومده نیاد با سلاح گرم یا سرد ما رو بفرسته اون دنیا!
خدا عاقبت همه رو به خیر کنه....
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۸
0
1
از اونجایی که اقایون مسئول در این مواردهمیشه تقصیرو میندازن گردن خانوما که این مسائل فقط به خاطربی حجابیشون پیش میاد,این سری هم تقصیر اون طفلکیا نبوده حق داشتن دیگه!
مریلا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۲
0
0
سلام. چی بگم که خدا راضی باشه؟ اگه همیشه به گفته شما آقایون اشکال از حجاب و جلف بازی بعضی خانوماست پس حتما این دختر معلول کلی جلف بازی کرده که این بلا سرش اومده نه؟!!!!!!!!!!! خدا از همه چیز خبر داره. پس بهتره بجای اینکه همه ایراد رو به خانما نسبت بدید برید و ریشه این کارا رو پیدا کنید. همیشه اشکال از خانما نیست. از شنیدن این خبر شوکه شدم. جای تاسفه که مملکت ما نمیخواد دست از این خاله زنک بازیا در بیاره. توی ایران از هر صدتا خبر 101 مربوط به خانماست. زشته بخدا.
ebi
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۴:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۱
0
0
اعوذ باالله من شر النفسی
امیدوارم با اعدام این نامردا در ملا عام باعث عبرت خیلی ها بشه
هرچند اعدامم کمشونه اینارو باید....
کاش اقایون یخورده به فکر امنیت مردم بدبخت بودن.
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: