کد خبر:۵۳۷۵
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۰ - ۱۸:۰۳
تعداد بازدید: 8226
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
نماينده مجلس: فروش كليه از سوي دختران در كشور صحت دارد
نماينده مردم مشهد در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: موضوع ايجاد بازار مجازي كاذب و سياه و فروش كليه صحت دارد اما آماري از ميزان آن در دسترسي نيست.

عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس گفت‌: فروش كليه از سوي دختران در كشور صحت دارد ولي آماري از ميزان و كيفيت بازار خريد و فروش كليه در كشور وجود ندارد.

امير حسين قاضي‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: متاسفانه به علت فقر و به خصوص در خانواده‌هاي بد سرپرست مثل خانواده‌هايي كه پدر معتاد دارند موضوع فروش كليه ديده مي‌شود.

وي افزود: مرحوم آيت‌الله فاكر رئيس قبلي كيسيون اصل 90 قبلي اشاره كرده بود كه پرونده‌هايي در اين زمينه وجود دارد كه منجر به فروش كليه شده است.

قاضي‌زاده تصريح كرد: يارانه‌هاي كه برخي از موسسات خيريه مانند بنياد امور بيماري‌هاي خاص به اهداءكننده براي تقدير مي‌دهد به نوعي فروختن كليه محسوب مي‌شود و متاسفانه جريان فروش كليه دختران در كشور وجود دارد.

وي با بيان اينكه در حد كافي مرگ مغزي در كشور كه داوطلب اهداي عضو باشند وجود ندارد يادآور شد: نداشتن هم گروه خوني در خانواده از دلايل اين كار محسوب مي‌شود و از طرفي متاسفانه بيماري‌هاي كليوي در كشور به شدت به علت گسترش ديابت در حال افزايش است.

نماينده مردم مشهد در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: موضوع ايجاد بازار مجازي كاذب و سياه و فروش كليه صحت دارد اما آماري از ميزان آن در دسترسي نيست.

وي گفت: فرهنگ سازي براي اهداي عضو و مشاركت دادن خانواده‌هاي افراد دچار مرگ مغزي براي اهداي كليه مبارزه با فقر، اعتياد و طلاق از راهكارهاي حل اين مسئله است همچنين بايد فقر فرهنگي حل شود تا استثمار فرزندان صورت نگيرد.

برچسب ها: فروش كليه
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: