کد خبر:۵۳۶۲
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۰ - ۲۲:۱۰
تعداد بازدید: 7058
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها از اصرار تا انکار
در کنار بحث تک جنسیتی کردن دانشگاه ها موضوع تأسیس دانشگاه های تک جنسیتی هم مطرح شده که سبب بروز عقاید و نظرات موافق و مخالف در کارشناسان امر شده است
قریب به دو سال است که تنور خبری، موضوع تفکیک جنسیتی دانشگاه ها با شروع طرح حجاب و عفاف داغ شده است. شاید در این میان بیش از مردم، دانشگاهیان و مسئولان دانشگاه هستند که موضوع فوق برایشان بیش از حواشی دیگر در دانشگاه ها مورد اهمیت است.

به گزارش پانا، در کنار بحث تک جنسیتی کردن دانشگاه ها موضوع تأسیس دانشگاه های تک جنسیتی هم مطرح شده که سبب بروز عقاید و نظرات موافق و مخالف در کارشناسان امر شده است، هرچند که نباید و نمی توان از اهمیت کار کارشناسی و بررسی جدی و کافی برای اجرای هر یک از این طرح ها در دانشگاه های کشور که مهمترین مراکز کادر سازی و فرهنگ سازی برای جامعه اسلامی محسوب می شوند بی توجه بود.
به گفته بسیاری از کارشناسان، تک جنسیتی کردن دانشگاه ها به بهانه اجرای طرح حجاب و عفاف در دانشگاه ها که جزئی کوچک از مجریان طرح در جامعه هستند بازخورد کارایی ندارد و واکنش های منفی را سبب می شود.
این در حالی است که مطرح کردن دوباره طرح تک جنسیتی دانشگاه ها با توجه به سر و صدای رسانه ها، گروه اجتماعی خبرگزاری پانا نیز به بررسی این پرداخته و گفت و گویی را برخی از مسئولان امر انجام داده که در ادامه می خوانید.
 تفکیک جنسیتی مستلزم فراهم کردن زیرساخت ها است
نورالله حیدری دستنایی - سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درخصوص بی توجهی به مساله تفکیک جنسیتی در دانشگاه های کشور گفت: این موضوع مستلزم فراهم کردن شرایطی است و زیرساخت های آن باید مهیا شود.
وی می افراید: متأسفانه مشکلاتی در باب اجرای برخی قوانین در کشور داریم چه این قوانین مجلس باشد و چه دستورالعمل ها یا سیاست های شورای عالی انقلاب فرهنگی و یا هر مرجعی که مبادرت به صدور چنین قوانین و ضابطه هایی می کند که در نتیجه این می شود که مجریان سلیقه ای برخورد می کنند و قانون را فصل الخطاب قرار نمی دهند. یک جهت آن این است که مثلا یک دولت ایده ای دارد و دولت بعدی ایده و نظر دیگری دارد که باعث می شود، اولویت گذاری موضوعات جامعه تغییر کند در صورتی که نباید چنین اتفاقی بیفتد چرا که وقتی چیزی قانون و دستورالعمل شد مادامی که معتبر است همه باید به آن تمکین کرده و آن را اجرا کنند.
نگاه دولت ها به تفکیک جنسیتی بودن دانشگاه ها متفاوت بوده است
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان می کند: نکته دوم که به آن توجه نشده بی توجهی برخی دولت ها و نگاهشان به برخی مسائل مانند بحث تفکیک جنسیتی و عفاف و حجاب و امثال آن با دولت های دیگر متفاوت بوده است که این باعث معطل ماندن این موارد شده است. اصولا در بحث عملیاتی و اجرایی کردن موضوع تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها، زیرساخت ها و الزامات آن را کمتر مهیا کردیم، از طرفی قانون نوشته می شود اما انتظار داریم که در کمترین فرصت زمانی بدون اینکه زمینه ها و الزامات آن انجام شود این را عملیاتی کنیم.
آیا امکانات دانشگاه ها، برای اجرای طرح تفکیک جنسیتی فراهم است؟
حیدری با اشاره به موضوع تفکیک جنسیتی کردن دانشگاه ها تصریح می کند: در رابطه با این بحث درست است که قانون داریم و می خواهیم که آن را اجرا کنیم اما باید پرسید که آیا هیات علمی، فضاهای دانشگاهی و سایر امکاناتی که می خواهیم موجود است، تا کنون که دانشگاه های ما مختلط بوده است ما از امکاناتی یکسان برای دو جنس بهره برده ایم اما اگر قرار شد این دو از هم تفکیک شوند باید امکانات نیز دو برابر شود.
او با بیان اینکه موضوع تفکیک جنسیتی نیازمند امکاناتی در سطح دانشگاه ها است، می گوید: یکی از دلایلی که کمتر توانسته ایم در اجرای این امر موفق باشیم این است که گفتیم دانشگاه ها تک جنسیتی بشوند اما فضا، امکانات، نیروی انسانی و اعضای هیات علمی آن موجود نبوده لذا اجرای این طرح مستلزم فراهم کردن شرایطی است که باید موجود باشد.
  تک جنسیتی کردن دانشگاه ها مصداق اجرای قانون عفاف و حجاب است
همچنین سعدالله نصیری قیداری- عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه تفکیک جنسیتی دانشگاه های کشور یکی از مصادیق اجرای قانون عفاف و حجاب است، گفت: در مورد تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها معتقد هستم که در حد امکان این امر در دانشگاه های کشور در حال اجرا است که البته بیش از این امکان و زیرساخت های لازم آن موجود نیست که به تدریج اگر امکانات آن فراهم شود وزارت علوم و دستگاه های مربوطه علاقمند هستند که این امر اجرا شود.
تفکیک جنسیتی به تحصیل دانشجویان ضربه نزند
در این میان علی عباسپور تهرانی فرد – رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در این خصوص می گوید: طرح حجاب و عفاف، می بایست نه تنها در دانشگاه ها بلکه در جامعه اجرا شود و تفکیک جنسیتی تا به آنجا می تواند پیش رود که ضربه ای به برنامه تحصیلی دانشجویان وارد نکند.
وی با اشاره به ریشه طرح حجاب و عفاف، گفت: این طرح نشأت گرفته از مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص حجاب و عفاف است اما هنوز اطلاع دقیقی از جزئیات طرحی که وزارت علوم برای حجاب و عفاف دانشگاه ها داده، در دست نیست.
تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها برای اجرای طرح عفاف و حجاب، نادرست است
عباسپور تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ ها برای اجرای طرح حجاب و عفاف را نادرست دانست و تاکید می کند: طرح حجاب و عفاف در کل کشور باید اجرا شود و مختص دانشگاه‌ها نیست، زیرا روابط زن و مرد و دختر و پسر تنها در دانشگاه نیست که باید بر اساس ضوابط اسلامی باشد بلکه لازم است در سطح جامعه روابط براساس موازین اسلامی برقرار شود.
 جدا سازی دختر و پسر در دانشگاه ها مفهومی ندارد
عباسپور تهرانی فرد، ادامه د: جداسازی دختر و پسر در دانشگاه ها مفهومی ندارد چرا که این دو جنس در جامعه باید در کنار یکدیگر کار کنند.
به گفته وی تفکیک جنسیتی تا به آنجا می تواند پیش رود و انجام گیرد که ضربه ای به برنامه تحصیلی دانشجویان وارد نکند.
عباسپور با بیان اینکه همان رابطه ای که در جامعه میان زن و مرد حاکم است در دانشگاه ها هم وجود دارد و به چشم می خورد، گفت: ما وضعیت دانشگاه ها را نامطلوب تر از جامعه نمی دانیم و حاکم شدن حجاب و عفاف در جامعه نیازمند کار فرهنگی است و ارتباط اسلامی بین زن و مرد باید برای این دو جنس در دانشگاه و سطح جامعه تفهیم شود.
 افزایش چند برابری موفقیت علمی در دانشگاه های تک جنسیتی
حجت الاسلام علیرضا سلیمی - دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص ضرورت دانشگاه تک جنسیتی می گوید: ارزیابی ها نشان می دهد که در کلاس های تک جنسیتی موفقیت های علمی و توان علمی دانشجویان چندین برابر افزایش دارد.
او ادامه می دهد: ما نباید کشورهای غربی را مدل مناسب در عرصه اداره دانشگاه ها ببینیم چرا که ما مسلمان هستیم و کشور ما بر اساس قانون اساسی کشور که دین مبین اسلام و مذهب تشییع در آن حکومت دارد به این مساله نگاه می کند. مدل ما یک مدل ویژه است بنابراین حتی خود غربی ها وقتی بحث تک جنسیتی را مطرح می کنند می بینند که راندمان علمی در این دانشگاه ها بالاتر است، البته این به این معنا نیست که ما از فردا همه دانشگاه ها را تک جنسیتی کنیم ولی در جایی که این امر امکان پذیر است چه ضرورتی وجود دارد که واقعا دختران و پسران مختلط باشند.
او می گوید : واقعا چه استدلالی دارند کسانی که با این مفهوم مخالفند، اینها یا مسلمانند یا اینکه بحث راندمان و کیفیت آموزشی را مد نظر قرار می دهند در هر دو حال هم دین اسلام ما اقتضا می کند که در این رابطه تصمیم جدی بگیریم. نکته این است که ما از متولیان امر چه در دانشگاه ها و چه در وزارت کشور و نیروی انتظامی هنوز در راستای اجرایی کردن قانون عزم واقعی را مشاهده نکرده ایم.
 قصد دیوار کشیدن در میان دانشجویان را نداریم
همچنین کامران دانشجو - وزیر علوم با بیان اینکه دهها بار گفته شده که در طرح تفکیک جنسیتی قصد دیوار کشیدن در میان دانشجویان را نداریم، گفت: ما مشارکت پسران و دختران در امر آموزش، پژوهش، تحقیقات و فناوری برای کشور را لازم می دانیم اما مناسبات از نوع غربی را در بین آنها اختلاط می گوییم و آن را برای جامعه مضر می دانیم.
او می افزاید: مسایلی که در خصوص اختلاط دانشجویان است در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شده و این در زمان حیات حضرت امام راحل مصوب شده است.
 طرح تفکیک جنسیتی را به مجلس ارائه دهید
این در حالی است که کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در راستای تعیین تکلیف طرح تفکیک جنسیتی در وزارت علوم نامه ای به وزیر علوم ارسال کرده اند به طوری که رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از نوشتن نامه ‌ای به وزیر علوم پیرامون طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها خبر می دهد و می گوید: در این نامه از وزیر خواهیم خواست اگر چنین طرحی قرار است در دانشگاه‌ها اجرا شود جزئیات آن در اختیار کمیسیون قرار گیرد.
علی عباسپور تهرانی فرد نیز با اشاره به طرح تفکیک جنسیتی دانشگاه ها می افزاید: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرار است در نامه ‌ای به وزیر علوم از وی بخواهد که اگر طرحی تحت عنوان "طرح تفکیک جنسیتی" وجود دارد آن را به این کمیسیون نیز ارائه دهد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۵
رامین مهر آیینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۲
10
1
تاملی در مزایای طرح تفکیک جنسی دانشگاهها
رامین مهرآیینی

چندی است بحث هایی راجع به تفکیک جنسی دانشگاهها بر افواه افتاده و این طرح در برخی دانشگاهها نیز اجرایی شده است ، با توجه به اینکه دبستانهای ما تفکیک جنسی اند در حالیکه در آن سن میل جنسی ندارند اما دانشگاههای ما و در اوج شهوت جنسی تفکیک جنسی نیستند ، در این مقاله می کوشیم در باب مزایای این طرح نکاتی را بیان کنیم .
1-ابتدا باید توجه داشت که جنس با جنسیت تفاوت دارد منظور از جنس بیشتر ویژگی های فیزیکی و ظاهری است و منظور از جنسیت بیشتر ویژگی های شخصیتی و باطنی البته این دو با هم مرتبطند اما بهتر است بگوییم تفکیک جنسی نه تفکیک جنسیتی.
2- تفکیک جنسی دانشگاه ها مثل هر کار جدیدی در ایران اول با کلی سر و صدا رو به رو می شود اما کم کم برای همه عادی می شه و متوجه می شوند آنقدر هم که فکر می کردند چیز بدی نیست بلکه بر عکس کلی برکت به همراه دارد.
3- دانشگاههای تک جنسیتی در ایران ، علیرغم پیش بینی هایی که می شد ، جزو دانشگاههای موفق محسوب می شوند . در راس این دانشگاهها دانشگاه امام صادق و دانشگاه الزهرا می باشند که هم در زمینه تربیت نیروی متخصص تئوریک و هم در زمینه تربیت مدیران کشوری کارنامه خوب و قابل قبولی دارند که حتی با دانشگاههای درجه یک و با سابقه کشور نظیر تهران و شهید بهشتی پهلو می زند ؛ پس اگر کسی حقیقتا فکر می کند با تفکیک جنسی دانشجویان دچار رکود علمی می شوند ، سخت در اشتباه است ؛ بلکه کاملا بر عکس تفکیک جنسی موجب تمرکز حواس و پرهیز از مسایل حاشیه ای و اهتمام جدی تر و عمیق تر به مساله علم آموزی و پژوهش گری می شود .
4- تفکیک جنسی موجب آرامش خاطر بیشتر افراد می شود باعث می شود روحیه تنوع طلبی در دختر و پسر به وجود نیاید و نیز موجب می شود روحیه رقابت برای جلب توجه دخترها که در پسرها ، به هنگام همراه بودن با دخترها در آنها ایجاد می شود ، به وجود نیاید . حقیقتا همین که دختر و پسر از هم جدا باشند خودش موجب تمدد اعصاب می شه باعث می شه آدم بهتر بتون تمرکز کنه و برای آینده اش تصمیم بگیره باعث می شه آدم کمتر دچار هیجانات زودگذر بشود.
5- تفکیک جنسی در دانشگاهها تنها در مقطع لیسانس امکانپذیر است نه در مقاطع تحصیلات تکمیلی . در واقع امروزه دوره های لیسانس هم شان دبیرستان در بیست ، سی سال پیش است ؛ بنابراین تفکیک جنسی در دوره های لیسانس مثل تفکیک جنسی در دبیرستان است من مطمئنم اگر این کار شود هیچ اتفاق مهمی نمی افتد نباید افرادی این مساله را خیلی مهم و جدی و چالش برانگیز تلقی کنند مطمئنم این کار به نفع همه است.
6- تعداد قابل توجهی از دخترها برای خوش گذرانی و پسربازی به دانشگاه می آیند به همین علت هفتاد درصد دانشگاهها شده است دختر ، که عوارض منفی آن که همان تحقیر مرد و پدر است بعدا مشخص خواهد شد ، تفکیک جنسی قطعا در کاهش میل دخترها به دانشگاه آمدن و ایجاد تعادل در تعداد دانشجویان دختر و پسر موثر خواهد بود .
7-تفکیک جنسی در دانشگاهها تاثیر زیاد و بی بدیلی در کاهش فساد و بی بند و باری در جامعه خواهد داشت.
8- تفکیک جنسی علاوه بر سلامت اخلاقی ، سلامت روحی و روانی جامعه را نیز ارتقا داده و موجب پایین آمدن سن ازدواج و تحکیم بنیان خانواده می شود .
9- تفکیک جنسی در دانشگاه موجب این می شود که دخترها بدانند باید فکر و ذکر اصلیشان خانه داری و تربیت فرزند و مادری باشد نه کار دیگر همین امر موجب می شود که هم فساد کم شود و هم دخترها در سن پایین تری ازدواج کنند. بعضی مواقع آدم با خود فکر میکند این دخترهای مدرن چگونه می خواهند مادر شوند خدا به داد ما و فرزندانمان برسد .

10- تفکیک جنسی موجب آرامش خاطر بیشتر خانواده ها ، به ویژه خانواده های مذهبی ، در باب فرزندانشان ، به ویژه فرزندان دختر ، می شود و باعث می شود آنها با طیب خاطر و سکینه بیشتری فرزندانشان را به دانشگاه ، به ویژه دانشگاههای دور از شهرشان ، بفرستند . تفکیک جنسی مایه نزول خیر و برکت الهی و جلب الطاف و رحمت خدا به این کشور الهی و اهورایی خواهد شد . تفکیک جنسی موجب کم شدن گناه و کاستن از سقط خدا خواهد شد ان شاء الله تفکیک جنسی موجب کاهش طلاق می شود .
11- تفکیک جنسی و علاوه بر آن اختصاص نیمی از دانشگاه به پسران موجب می شود اکثر دختران جامعه ما که دختران خوبی هستند بتوانند همسری هم کفو خود بیابند چون در وضعیت فعلی که ۷۰ درصد دانشگاه پسران هستند تنها ۳۰ درصد دختران می توانند همسر هم کفو خود بیابند .
12- تفکیک جنسی اسمش یه خورده گوش خراش است ولی رسمش ان شاء الله دل نواز باشد .
13- متاسفانه تفکری وجود دارد که می گوید دختر باید برای ازدواج پسرها را بشناسد و پسر هم برای ازدواج باید دخترها را بشناسد و بهترین جا هم برای این کار دانشگاه است اما حقیقت این است که اگر کسی هدفش واقعا ازدواج باشد نه هرزه بازی با کمی تامل در می یابد برای ازدواج تنها باید طرف مقابل خود را آنهم به صورت خیلی کلی شناخت و سپس یا قبولش کرد و یا ردش کرد . واقعا اگر لازم است برای ازدواج همه مردها و همه زنها را شناخت و برای این شناخت هم باید لا لوی همدیگه بود پس چرا پدران و مادران ما که لا لوی همدیگه نبودند و در نتیجه شناخت زیادی از جنس مقابل نداشتند زندگی های موفق تری دارند به نسبت زنان و مردان مدرن که با هزار تا از جنس مقابل سر و کار و سر و سر دارند و از همه جای همدیگر با خبر می شوند و شناخت پیدا می کنند ؟ آیا این همه آمار طلاق خود بیانگر پوچ بودن این دعوی نیست ؟! دختر و پسر اگر حقیقتا هدفشان ازدواج باشد و لاغیر فقط کافی است به صورت کلی طرف مقابل خود را بشناسند و از خانواده اش نیز شناخت پیدا کنند و سپس یا رد کنند و یا قبول .مطمئنا ازدواج ایی که اینگونه سر بگیرد بسیار مانا تر از ازدواج های مدرن است . بنابراین این بهانه که دانشگاه باعث می شود دختر و پسر همدیگر را بشناسند و بنابراین باید ادغام باشند بهانه ایی پوچ و پلید است و بهتر است که دانشگاهها تفکیک جنسی بشوند .

14- نمی دانم چرا ما ایرانی ها هر اتفاق جدیدی که می خواهد بیفتد آنقدر می ترسیم و دست و پایمان می لرزد ، مطمئنم تفکیک جنسی موجب آرامش خاطر و البته پایین آمدن سن ازدواج جوانان نیز می شود .
15 - تفکیک جنسی موجب این می شود که زنها و مردها به هم شبیه نشوند زیرا به قول معروف المجالسه موثره مجالست دو غیر هم جنس موجب شباهت یافتن آنها به یکدیگر می شود و همین مساله در غرب موجب شده که تمایل به همجنس بازی روز به روز زیاد تر شود زیرا دیگر نه زنان زن واقعی اند و نه مردان مرد واقعی و همه آنها به نوعی دچار اختلال جنسی و نفاق جنسیتی شده اند .

16- باید برای روزی تلاش کرد که داشگاههای ما تفکیک جنسی باشند ُ تمام خوابگاههای دانشجویی تعطیل باشند و حداقل ۵۵ درصد ظرفیت دانشگاه پسر باشد . این کارها باعث می شود کمی از باد دماغ دخترها بخوابد و کمی روشان کم شود و دیگر به خود اجازه تحقیر پسران را ندهند
17- دخترها مخالفت بیشتری با تفکیک جنسی دانشگاه ها دارند ( این را از روی کامنتهایی که آمده و دیگر قراین می گویم ) به نظرم این بدان جهت است که دانشگاه تنها جایی است که دختران می توانند فارغ از نظارت خانواده اعمال نامشروع و پسربازی و ... انجام دهند ، به همین دلیل ۷۰ درصد دانشگاه هم دختران گرفته اند ، در حالیکه پسرها جاهای دیگری هم برای چنین کارهایی دارند . تفکیک جنسی باعث می شه این دخترهای بی در و پیکر مدرن و روشنفکر کمی خودشون و جمع کنند بعضی افراد معتقدند تفکیک جنسی موجب همجنس گرایی می شه ! واقعا حرف از این عجیب تر می شه زد ؟! اگه اینطور بود که الان تو غرب یک همجنس باز وجود نداشت و در مملکت ما همه همجنسباز بودند !
18- تفکیک جنسی باعث کاهش سن ازدواج به ویژه در میان دختران می شود .

19- عده ای می گویند تفکیک جنسی توهین به دخترهاست عده ای دیگر می گویند توهین به پسرهاست اما حقیقتا تفکیک جنسی نه توهین به دختر هاست و نه توهین به پسرهاست ؛ فقط توهین به شیطان است که در کمین انسانهاست .
20- تفکیک جنسی موجب بهبود وضعیت حجاب و عفاف در جامعه خواهد شد . اجرای طرح تفکیک جنسی در دانشگاهها چه بسا باعث کاهش نیاز جامعه به گشت ارشاد شود .
.
21- اجرای طرح تفکیک جنسی در دانشگاهها ُ بیش از هر چیز به کمی شجاعت و اندکی ایمان و لختی خداترسی و مردم نترسی و نیز شطحی بی اعتنایی به بدنامی و بدنانی و ذره ای اعتماد به نفس محتاج است امیدواریم که مسئولی این اندک ها را داشته باشد .
22- عده ای تفکیک جنسی را کار بیهوده و یا کم هوده می دانند گر چه با نظرشان موافقم اما به هر حال به قول قدیمی ها : کاچی به از هیچی ( دیگر چه می توان کرد الغریق یتشبث بکل حشیش : فردی که در حال غرق شدن است به هر خس و خاشاکی برای نجات خود دست می زند )

23- تفکیک جنسی و اختصاص ۵۵ درصد ظرفیت دانشگاهها به پسرها موجب می شه تا در آینده جایگاه پدر تحقیر نشود چون در شرایط فعلی یک دختر فوق لیسانس باید با یک پسر فوق دیپلم ازدواج کند که تبعات آن جز تحقیر شوهر و پدر نخواهد بود حال آنکه نقش اقتدار پدر در تربیت فرزندان بسیار حایز اهمیت است .
24- تفکیک جنسی باعث می شه که مجبور نشیم بکارت مصنوعی وارد کنیم ( ی اخیرا یکی از وارد کننده های محصولات آرایش بهداشتی اقدام به واردات گسترده پرده بکارت مصنوعی از کشور چین نموده است همانگونه که همه میدانند پرده بکارت در فرهنگ مسلمانان نشانه پاکدامنی دختر است و وارد نمودن و ترویج استفاده از این گونه ابزار راه را برای ترویج فساد در جامعه باز میکند جالب فروش این محصول در آنجاست که این محصول از طریق پست جمهوری اسلامی ایران و همراه با یک فیلم آموزشی عرضه می شود به امید آنکه نهاد های نظارتی در مقابل فروش این چنین محصولاتی واکنش سریعی را از خود نشان دهند تا حریم جامعه به آلودگی های پنهان مبتلا نگردد.) و ا اگه مجبور بشیم کمتر وارد کنیم ؛ خبر زیرا بخوانید ، دیگه تو این دنیای وانفسا به چه کسی می شه اطمینان کرد آدم چطوری می تونه به یه دختر برای همسری و مادری بچه هاش اطمینان کنه که قبلا کسی دست خورده و دهنیش نکرده باشه .

25- ایکاش می شد در دانشگاهها علاوه بر تفکیک جنسی دختر و پسر ، برای دخترها چهار واحد مادری و فرزند پروری هم گذاشت که دیگر تا یه مدرک لیسانس و فوق لیسانس گرفتند از مادری و خانه داری عارشان نشود .
26- تفکیک جنسی دانشگاهها از به وجود آوردن عشق های پوچ و دروغین و سرکار گذاشتن همدیگر و دروغهای شاخ دار به هم گفتن و... جلوگیری به عمل می آورد.
27- تفکیک جنسی موجب ایجاد آرامش فکری و روانی بیشتر در سطح دانشگاه ُ خانواده و جامعه می شود و توقع افراد را از همسر آینده شان یا همسر فعلیشان کمتر و معقول تر می نماید .
28- برای اسلامی کردن دانشگاهها تنها تغییر در محتوای دروس تدریسی یا همان شاکله دانشگاهها بسنده نیست بلکه باید شکل دانشگاهها نیز اسلامی شود که برای اینکار تفکیک جنسی یکی از بهترین راهکارهاست .
ما در این مقاله به اجمال از مزایای تفکیک جنسی دانشگاهها سخن گفتیم اما حقیقت آنست که بررسی بیشتر این مساله محتاج کار کارشناسی دقیق تر و عمیق ترست که امیدواریم توسط دیگر دوستان انجام گردد.
پاسخ ها
محمدعلی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۸ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۸
دوست عزیز لطفا کم دروغ بگید، غیز از موارد 1، 8، و 18 بقیه موارد ذکر شده توسط شما صددرصد دروغه.
تلاشگر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۴
1
2
يه خورده هم به ازدواج دانشجويي كه موفق ترين ازدواج است توجه كنيد ثواب داره.
A
|
Poland
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۲/۱۸
1
2
آفرین همینجوری ادامه بده! فقط نظرات خنثی یا مثبت رو بذار بهت تبریک میگم!!! یکم بهتره واقع بین بود همه مثله هم فکر نمیکنن. واقعا که...
رهگذر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۴
1
1
اگر شما راست می گویید که تفکیک جنسیتی جلو فساد را می گیرد پس چرا در دبیرستان و مدارس راهنمایی و پیش دانشگاهی که تفکیک جنسیتی هستند فساد بیشتر از دانشگاه است
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: