کد خبر:۵۳۶۱
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۰ - ۰۹:۰۸
تعداد بازدید: 5022
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
هيپنوتيزم به هيچ وجه جايگزين روش‌هاي بيهوشي نيست
به تازگي يك پزشك در يك بيمارستان خصوصي در اقدامي نادر و نادرست مدعي استفاده از هيپنوتيزم بجاي بيهوش كردن بيمار شده و اين كار را انجام داده بود كه هنگام عمل جراحي به دليل ناكارآمدي اين شيوه مجبور شدند به بيمار داروهاي مختلف بزنند...
رييس مركز نظارت و اعتباربخشي مراكز درماني گفت: هيپنوتيزم فقط كاربرد رواني دارد و به هيچ وجه نمي‌تواند جايگزين روش‌هاي بيهوشي شود.
به گزارش موج به نقل از وبدا، دكتر سيد سجاد رضوي ضمن بيان اين مطلب گفت: تبليغ انجام هيپنوتيزم قبل از اعمال جراحي به عنوان جايگزين روش‌هاي علمي بيهوشي يك عمل خطرناك و خلاف قانون است و اين روش غيرعلمي به هيچ وجه نمي‌تواند جايگزين بيهوشي شود.
وي افزود: با توجه به اين كه برخي بيماران از بيهوشي هراس دارند، اين نوع تبليغات آثار سويي بر جامعه گذاشته و ممكن است براي فرار از ترس، آنها را در دام يك معضل بزرگتري بيندازد كه تبعات بسيار سنگيني دارد.
دكتر رضوي خاطرنشان كرد: به تازگي يك پزشك در يك بيمارستان خصوصي در اقدامي نادر و نادرست مدعي استفاده از هيپنوتيزم بجاي بيهوش كردن بيمار شده و اين كار را انجام داده بود كه هنگام عمل جراحي به دليل ناكارآمدي اين شيوه مجبور شدند به بيمار داروهاي مختلف بزنند تا بتوانند عمل جراحي را به پايان برسانند.
وي تأكيد كرد: رييس اين بيمارستان نيز از امضاي صورتجلسه اين عمل جراحي و تاييد موفقيت آن امتناع كرده است و مركز نظارت و اعتباربخشي درمان وزارت بهداشت نيز به بيماران درخصوص انتخاب روش‌هاي مشابه هشدارهاي لازم را داده است.
رضوي در خاتمه از بيماران خواست قبل از اقدام به چنين اعمال خطرناكي با پزشك معتمد و متخصص مشورت كرده و از انجام چنين ريسك‌هايي جدا خودداري كنند.
برچسب ها: هيپنوتيزم ، بيهوشي
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: